Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

YMCA cég munkavállalói értékelései a Counselor állásra itt: Hudson, WI

Munkakör megnevezése
Counselor1 értékelés
Munkavégzés helye
Hudson, WI1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 29 629 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
It's one of the most impacting environments you can find. It's truly life changing and has given me many lifetime friends from all over the world. However, it tests what you are made of. You are put into situations that can break your heart and break your will. Often there is not enough time to fully train staff members so the first few weeks are a trial by fire. Most of the training happens during the job from more experienced staff members. Management has gotten better over the years and is generally laissez-faire.
Pro érvek
Free Housing, Food, Beautiful Location, Exciting Activities and Great Staff
Kontra érvek
Terrible Pay, Long Hours and Short Breaks
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése