Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

YMCA-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Child and Youth

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 29 779 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Working for the YMCA wasn't always considered a "job" until I started lifeguarding. Before lifeguarding I was apart of the Child & Youth Programs team where I was constantly entering my childish side where I got to be playful with the kids while providing them with a responsible role model. I could not consider it a job because I loved it so much. Now that I lifeguard my job seems more serious with people's lives in my hands as I constantly must remain focused and attentive to patrons in the swimming pool and on deck. This goes to say that I work with an incredible team and being apart of team is such a welcoming feeling. I love the YMCA, and I love working for a non-profit organization!
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
I enjoy working with children and youth. Their is something new to learn everyday. The YMCA provides subsidy so that the community can be members, and live happy and healthy lives.
Pro érvek
free Lunce
Kontra érvek
low hours
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További YMCA-értékelések megtekintése