Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

YMCA cég munkavállalói értékelései a Activity Specialist állásra itt: Staten Island, NY

Munkakör megnevezése
Activity Specialist2 értékelés
Munkavégzés helye
Staten Island, NY2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 29 629 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Job is alright if you need a part time job. Not a place to advance your career. Pay is very low. High turnover rate due to the low pay and the stress of working with children.
Pro érvek
None
Kontra érvek
Pay, management structure, lack of advancement
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Great experience working for the Y. Very friendly staff. Everyone always looking to lend and offer their help when needed. Management was always understanding of its staff's needs and willing to help with any issues. Lifelong friendships were developed from working at this organization. Learned alot about time management and student development
Pro érvek
Relaxed Work Environment, Friendly Staff
Lack of growth in company
Korábbi munkáltató értékelése