Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

YMCA-alkalmazotti értékelés itt: McKinley, MN

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
McKinley, MN1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 29 635 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Cannot complete review at this time. Can include the following:

Job was very fulfilling when allowed to complete professional objectives. Compensation is absurd given requirements of the position and importance of the position in the role of at-risk and developing youth.

Work hours make finding, obtaining, and maintaining a second position very difficult. Position has many unpaid hours of work that is expected from anyone who has a desire to perform their duties both proficiently and legally.

Expectations for supervisors from their superiors are low, standards were low, and expectations on motivated or career-seeking individuals were extraordinarily high.
Pro érvek
Help at risk youth avoid a life of poverty and strife.
Kontra érvek
The position requirements and low compensation are impediments to an adult standard of living.
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése