Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

YMCA-alkalmazotti értékelés itt: Angelus Oaks, CA

2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 28 733 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Creative and busy workspace with children
-Be interactive with children
-Ensure children's safety and well-being

-Load and Unload camp's luggage from buses

-Clean up camp, bathrooms, and dining halls

-Plan events and skits for children

-Lifeguard watch

-Offered comfort and advice to children dealing with particular struggles

-Effectively communicated with other volunteers and upper management to ensure complete care of the children and the satisfaction of the parents

-Acknowledged parents' and children's issues and resolve their problems quickly and efficiently.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Fun workplace
I worked from 9 to 5 everyday for 10 weeks. I have 1 or 2 days off a week. I lived on camp and socialised with my coworkers. I loved the work, it was exciting and fun. Management was fair and approachable.
Pro érvek
Free food
Kontra érvek
Distance from other places
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: YMCA? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,0
28 733 értékelés alapján
5
12 245
4
8 886
3
4 995
2
1 494
1
1 113
Értékelések kategória szerint
4,0
Munka/magánélet egyensúlya
3,1
3,4
3,6
Vezetőség
4,0
Céges kultúra