Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

YMCA-alkalmazotti értékelés itt: Simcoe County, ON

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Simcoe County, ON2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 29 555 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I have worked at the YMCA in Brampton, and now the YMCA Barrie, and it seems for my line of work, it's the same procedure. No earned raises, no opportunity for advancement. Great for a student or a new mom.
Hasznos volt ez az értékelés?
1,0
Vezetőség
Do not work for the Simcoe Muskoka YMCA. Management is terrible and treats lower level employees as expendable. They also have a very limited understanding of accountability and moral obligations. I have heard many terrible stories of harassment, as well as issues within the child care department which have been purposefully ignored and suppressed by the main manager. YMCA's image is more important to them than children's safety of the satisfaction of their employees.
Korábbi munkáltató értékelése