United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Mediator

Munkakör megnevezése
Mediator3 értékelés
Munkavégzés helye
Összes
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 25 604 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Productive and inspiring work atmosphere
Awesome workplace with engaging and personable people who care about the work environment. Management is transparent and holds employees accountable especially when it comes to their work,
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
Excellent experience.
Contract employee regarding EEO disputes filed against the Postal Service by various employees. The agency and its employees have undergone significant change both in expectations of its employees and the culture that has resulted from such.
4,0
Vezetőség
USPS employees are impartial and handle confidential information in a professional way.
USPS Redress Mediator, Part-time Independent Contractor. I have averaged approximately 25 USPS Redress Mediations per year. As a Mediator, I do not make decisions or force decisions on participants. As a neutral person, I facilitate communication between disputants to assist them to possibly a mutual, acceptable agreement.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További United States Postal Service-értékelések megtekintése
Esetleg próbálja meg ezt:
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: United States Postal Service? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,5
25 604 értékelés alapján
5
7 742
4
6 261
3
5 774
2
2 600
1
3 227
Értékelések kategória szerint
3,0
Munka/magánélet egyensúlya
3,7
3,3
2,9
Vezetőség
3,2
Céges kultúra