United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service cég munkavállalói értékelései a Maintenace Worker állásra itt: Pittsfield, MA

Munkakör megnevezése
Maintenace Worker1 értékelés
Munkavégzés helye
Pittsfield, MA1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 406 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
A typical day at work found me around dedicated people within their departments. I learned that character is a huge asset in a large company. Management could have been taught better people skills than what some portrayed. Workplace culture was diverse and of a can-do spirit with the goal of delivering every piece every day. The hardest part of the job was holiday accumulation of mail and meeting delivery deadlines. The most enjoyable was the friendships that formed in working together and accomplishing goals.
Pro érvek
The employees I worked with.
Kontra érvek
Management tactics.
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése