United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service cég munkavállalói értékelései a Mail Carrier állásra itt: Reston, VA

Munkakör megnevezése
Mail Carrier2 értékelés
Munkavégzés helye
Reston, VA2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 051 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
If you love overtime and would rather be at work than at home with your family or having any free time, than this is the job for you. Management will drive you into the ground to meet their numbers. Safety is frequently talked about, however you will be put into very unsafe situations almost daily. The vehicles are 40 years old and break down left and right, you work six days a week with no definite schedule. some days you leave at 430 other days you leave at 7 and you are pretty much forced off the clock at 1830 so any time you need to spend organizing or sorting mail after this time is off of the clock.
Hasznos volt ez az értékelés?
1,0
Vezetőség
This job is hands down the most stressful work you don't ever hear about. Everyday you are set-up for failure, e.g. told to work an 8-hour day with 9 or more hours of work and Amazon adding unreasonable package volumes that didn't previously exist and some how don't factor into your delivery times, and management places sole responsibility on you for failure to meet deadlines. The organization is rotten from supervisors through to the top. I have never worked in a more toxic work environment than for the United States Post Office.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: United States Postal Service? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,5
26 051 értékelés alapján
5
7 836
4
6 315
3
5 849
2
2 674
1
3 377
3,0
Munka/magánélet egyensúlya
3,7
3,3
2,9
Vezetőség
3,2
Céges kultúra
United States Postal Service - értékelések munkakör szerint