United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service cég munkavállalói értékelései a Mail Carrier állásra itt: Nashua, NH

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 734 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Everyone was friendly and we always help each other.I drove a mail truck to pick up and deliver letters and packages on a daily schedule.I liked the flexible hours and there was plenty of overtime.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
Anyone thinking about a new job with the USPS...DO NOT THINK TWICE. Run away, far away. Don't waste your time unless you don't mind giving up every single day of your life to them. Including sunday's and holidays. There's no guarantee that you will get converted. It's a waiting game. Management treats you like your a slave. They don't care about your health, or your sanity. Pay is not even nearly enough for what we do. It doesn't make working hard worth it.
Pro érvek
pretty much nothing
Kontra érvek
short breaks, harassing phone calls, being rushed, no benefits, terrible pay
Korábbi munkáltató értékelése