United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service cég munkavállalói értékelései a Mail Carrier állásra itt: Houma, LA

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 766 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I was a city mail carrier. My day started at 0700 Monday-Friday, and ended around 1630. I had a different mail route throughout the work week. I delivered letter mail, parcels, and magazines no matter the weather. I enjoyed the freedom of being on the road after gathering my mail and leaving the post office.
Pro érvek
Great pay. No direct supervison. Great benfits.
Kontra érvek
No set time you get off. Weathter conditions. Loose dogs.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
I was surprised how attached you can get to the customers on my route. Many wonderful people I have meet during my career. The work is physically demanding but very rewarding.
Korábbi munkáltató értékelése