United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: IT Support

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 731 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Dont work there. Seriously have you ever heard of the term "go postal" well let me say... its so true. Work life is horrible, bad negative culture, no time to myself to travel
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
In most dept, your typical day is 8 hour. There is usually no over time. The people in management positions are pretty much ok but some of the supervisors are too high strung on their jobs, which can sometime make the work environment overbearing. I do enjoy, the co-worker,eveyone is like a family there. Most people are respectable of each other.
Pro érvek
They do have flexible time schedule and free IT training programs for employees
Kontra érvek
Working at home is forbidden in most dept for people who are not in management, You can only work home in bad weather.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További United States Postal Service-értékelések megtekintése