United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service-alkalmazotti értékelés itt: Troy, NY

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Troy, NY2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 423 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Pay after 10 years good Benefits while working good are the pros if you want OT plenty to be made. Cons are management always pushing for unrealistic numbers , weather a big , very hot and also very very cold conditions . Dog problems , people either very respectful or abusive that you deliver too . Conditions of property delivering to problems . No Numbers on house or mail boxes and no names on mail boxes for proper delivery . Bottom line after your work years for retirement , pension not all what it’s cut out to be , instead of 50% like State work pension only 20% .
Pro érvek
Pay, fellow workers
Kontra érvek
Bad Management always pushing unrealistic numbers
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Going in at 3am was the easiest thing! I thought I would be tired but I wasn't. My job was to get the trucks ready to load so they can go out and deliver mail for that area.
Korábbi munkáltató értékelése