United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service-alkalmazotti értékelés itt: Sevierville, TN

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 766 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
For example. We have 3 career clerks that call out once a week or leaves at lunch and doesn't come back. 1 pse that calls out or leaves early once a week. 1 career clerk that sit in an office all day playing games or on the phone and is never made to come out and help. All the work gets put on just a couple of people. Hours are 10 a day 6 days a week leaving no time for family.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
As all employees that start at Post Office you will be part time until you earn your position. Which can be over five years currently at Sevierville location. Five years of being treated without respect. Expected to do anything management asks. Threatened with punishment if orders aren’t followed. While the regulars/full time folks are not required to help anyone or asked to do anything extra.
Korábbi munkáltató értékelése