United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service-alkalmazotti értékelés itt: Okmulgee, OK

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Okmulgee, OK2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 292 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
a typical day at work began about 7 am and would end until about 5-7 pm you worked alone all day in the heat and cold. The mail bag would be very heavy.
just depend on who the manager was some were nice some were not

The hardest part of my job was not being able to have days off and the long physical hours they required you to work
Hasznos volt ez az értékelés?
1,0
Vezetőség
Only a few good trusted people that’d have your back.
Co-workers can be helpful.

Management only cares about what an employee has done lately, today and care less about how to help one improve.

Lack of proper training.

Terrible place and reflects how horrible government services are.

Employee must provide own delivery vehicle while only guaranteed 1 day/week of work.
Korábbi munkáltató értékelése