United States Postal Service
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

United States Postal Service-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Operations Supervisor

Munkakör megnevezése
Operations Supervisor82 értékelés
Munkavégzés helye
Összes
82 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 26 430 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Time for something new. Lack of respect from the employees and management. No light at the end of the tunnel, same thing every day. The union has destroyed the work ethics at the distribution plant.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
It gave me great opportunities to advance.I worked for USPS for
thirty years. I was a supervisor for 22 years.I began my career

as a clerk and retired as a Supervisor Of Distribution Operations.

I worked in many capacities while at USPS. I supervised,trained,

interviewed,monitored,controlled ovetime and work hours. I worked

with safety,service,attendance control,discipline and EAP. I also

served as CO-Ordinator for QWL (mailhandler craft).
Pro érvek
the pay and benefits were excellent.
Kontra érvek
the mail volume has dropped due to automation.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További United States Postal Service-értékelések megtekintése