Praktiker Alkalmazotti bírálat

8 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően Mind a(z) 51 értékelés megtekintése
Rendezés:: Hasznosság | Értékelés | Dátum
Tapasztalataim
Eladó (Volt alkalmazott) –  Szeged2019, február 6.
Pozitívumok:

A munka környezet jó volt, nem volt stresszes munka. Vezetők nem álltak mögöttem és lestek, hogyan is dolgozom, nem volt baszogatás közvetlenül. Szerencsére segítőkész kollégáim voltak az osztályon.

Negatívumok:

Az alapbér nagyon kevés, (havi prémium jár, ha megvan a havi bevétel), de ezzel együtt is gyenge. Cafeteria a próbaidő után jár. Februárban van az éves prémium, aminek az összege bevétel függő. Ami a biztos az alapbér+cafeteria!!! Van még utazási támogatás.

Heti 4 nap kellett bejárni. Hétfő-Szombat 12 órázás, vasárnap csak 8 óra munka, amikor is jár a vasárnapi pótlék. 1 óra munkaközi szünet jár tetszőlegesen a 12 óra alatt, vasárnap 30perc. A munkaidő alatt végig állni kell a kemény munkavédelmi cipőben, nem lehet leülni. Hosszú távon nagyon rossz, fárasztó és egészségtelen. Pár hónap után örültem, ha vasárnapra osztottak be, mert csak 8 órázni kellett és legalább járt is egy kis pótlék. (Normál esetben vasárnap szívesebben lenne otthon az ember.)

A bérezés változó volt az eladók körében bruttó 5-10-15-20ezer Ft eltérés is volt ugyan azért a munkaért. Az egyenlő bánásmód elvére kapásból tojik a vezetőség.

Sokat számít, melyik osztályra kerül az ember. Nem mindenhol rendesek az újakkal. Néhány régebbi dolgozó undorítóan visszaél hatalmával. Bunkón viselkednek, lehordják az embert és beköpnek a vezetőségnek, akik meg elhiszik nekik. Van akin szesz szagot is éreztem nem egyszer, mégis az újat küldik el. Pedig a munkaszerződésben le van írva például, hogy kötelesek vagyunk együtt működni a munkatársainkkal.

Itt sem láttam, hogy értékelnék
  több... az embert a munkavégzése alapján. Aki jóban van a vezetőkkel azok sokat megengednek maguknak. Leülnek a termékekre munkaidőben, beszélgetnek hosszú perceken át vagy telefonálnak következmények nélkül, sőt van aki még el is hagyja az osztályt hosszú időre. Szarrá dolgozhatod magad, betarthatod a szabályokat és utasításokat, akkor is a sógor-koma-jóbarát elve működik itt is. A nulláról induló vezetők is visszaélnek hatalmukkal.
A vezetőség szava sosem biztos, bármelyik percben változhat, mivel a központtól függ a cég vagy a főnök kedvétől.

Bevétel hiány miatt, régebbi dolgozó(k) véleménye alapján azonnal (persze közös megegyezéssel) szüntetnek meg munkaviszonyt az újak körében. Semmi felmondási idő (holott pedig járna), egyből mehetsz haza. Nem számít van-e gyereked, szakképzettséged esetleg szakember vagy. Ezáltal sok lelkes, agilis és motivált új munkavállalót küldtek vagy mondott fel magától. Óriási a fluktuáció, kivéve persze az irodában dolgozóknak. Ott semmi változás nem történik. Az irodai és eladótéri munkakörnyezet között órási különbség van. A vezetőség nem látja milyen kinn a környezet, nincs tisztában a saját munkavállalóikkal és ezáltal sok rossz döntést hoz.
  kevesebb
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 30NemJelentés
kellemes jò munkahely
Eladò-pénztáros (Volt alkalmazott) –  Pécs2018, október 8.
Nagyon jò környezet,könnyű előrelépés.jò csapat.a főnökség is barátságos.
Pro érvek
jò társaság
Kontra érvek
rövid szūnetek
soha többé
eladó (Volt alkalmazott) –  Debrecen2018, január 21.
Soha többet nem dolgoznék a debreceni Praktikerben. Az áruház nyáron dög meleg es túl zsúfolt. Ami bejön áru mindent ki kell tenni ha nincs hely akkor is. Ha új dolgozó vagy a régi kollégák kihasználnak, rettenetesen sunyik, mindenről kérdezgetnek. Ha a 12 óra alatt megállsz 5 percre már szolnak, hogy még az is ott van, pedig nem osztályvezetők ugyan olyan kolléga. Okoskodnak, parancsolgatnak, panaszkodnak pedig az életben mind egy nulla.Eltűnnek az osztálytól csak ne legyenek szem előtt, addig se keljen dolgozni. A 30 alatti dolgozók rendesek, es néhány régi is de ők kevesen vannak. Vannak jobb osztályok,de a k-ra nem jelentkeznék többet, hát érdekes csapat. Bármit mondasz azt rögtön tovább mondják és kibeszélnek a hátad mögött akkár a szemed láttára is. A vezetőség: Van köztük rendes, de az egyik a régen a nullaról kezdte, most hatalmat adtak a kezébe, elég bunkó, nagy arc, a pozíciójára alkalmatlan, emberekkel nem tud bánni, és úgy tesz mintha övé lenne a cég. De majd kinövi. Azóta elhagytam a megyét es Dunántúlon teljesen más világ van.
Productive workplace
HR executive assistant (Volt alkalmazott) –  Budapest2017, június 5.
Great collegaues with fun.Loved to work there because of the job and the team, but unfortunately the management is so oldschool.The way of thinking is not the best for a young people.
Pro érvek
Good team
Kontra érvek
Long hours
Jó munkahely,csak panaszok esetén amásik felet nem hallgatják meg.
Pénztáros,vevőszolgálati munkatárs (Jelenlegi alkalmazott) –  Vecsés2017, június 1.
Nagyon szeretem a vevőket,problémájukba segíteni, megoldani.
Kellemes munkahely
Diákmunka (Volt alkalmazott) –  Kecskemét2017, január 20.
Én nagyszerűen éreztem magam. Kedves munkatársak vettek körül és a főnök is nagyon kedves volt.
Pro érvek
Rugalmasak voltak
Good to work there with good people
Packer (Volt alkalmazott) –  Budapest2016, július 26.
It was a part-time job so i cant make a full review, but that was a good place with a good team of workers.
Its not a Hard job if u are fit.

Tekintsen meg Praktiker további értékelést

Esetleg próbálja meg ezt:

Céges oldal igénylése

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Praktiker? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.

Praktiker - értékelések munkavégzés helye szerint