Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Novartis-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Medical representativ

Munkakör megnevezése
Medical representativ1 értékelés
Munkavégzés helye
Magyarország1 értékelés
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 3 611 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Productiv and fun workplace
Novartis Hungary KFT (Diabetology, Cardiology and Pulmonology Division), Hungary
Position: Medical Sales Representative

Novartis Pharmaceuticals Corporation (NPC) – a US affiliate of Basel, Switzerland-based Novartis AG – researches, develops and markets patent-protected prescription drugs for important health needs.

Key responsibilities:

Handled daily visits to specified diabetologists, kardiologists, clinicians, pharmacists and pharmacies. Gave encouragement for their involvements in different scientific programs.

Conducted high level of professional communication with the doctors / pharmacists during the visits

Completed daily administrative tasks on computer

Organized and carried out medical research tables, lectures and congresses for the company.

Carried out ongoing professional training following with in house and online exams

I REALLY ENJOYED THE WORKING AND LEARNING AT COMPANY!!!!!!!!!
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Novartis? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,1
3 611 értékelés alapján
5
1 612
4
1 234
3
534
2
117
1
114
Értékelések kategória szerint
3,9
Munka/magánélet egyensúlya
4,0
3,5
3,7
Vezetőség
3,9
Céges kultúra