Nokia
4.1 az 5 csillagból.
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Nokia-alkalmazotti értékelés itt: Melbourne VIC

Cég értékelése
Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Melbourne VIC7 értékelés

Értékelések kategória szerint

4.0Munka és magánélet egyensúlya

Rendezés:

HasznosságÉrtékelésDátum
7 értékelést találtunk a keresésnek megfelelőenMind a(z) 5,048 értékelés megtekintése

Good experience

Kiemelt Indeed-értékelés

Az Indeed által kiválasztott leghasznosabb értékelés
My Experience in Nokia was awesome. Nokia basically take care of professional & personal life balance, thats the point I liked during my tenure in Nokia.
Hasznos volt ez az értékelés?

Productive and fun place to work

Productive and fun place to work, the management is very supportive and the company work ethics and culture is also very good. A lot of team building activities are a good perk

Great place to work

Good balance between life and work. diverse culture, it feel great to work with people from different part of world. i got exposure to other field apart from telecommunications as Nokia has other software product.Flexible and efficient ways of working. good focus on OH&S as well as quality. Learned pretty good skills of PMP working with experienced management team. i got enough motivated that i am pursuing PRINCE2 certification. Challenge- Due to Nokia's limited exposure to Australian mobile telecom, it is hard to get consistent work from Nokia. Working with good combination of new and experienced team was great experience.

Pro érvek

Great team, Flexible ways of working, Strong focus on OH&S

Kontra érvek

Not strong enough base in Australian Mobile market

hit the ground running

contractors work harder than perms. Expected due to salaries previously had excellent training facilities as Alcatel-lucent. People can be the most enjoyable part of the job

Pro érvek

group lunch outings

Male dominated environment

Nice work place and lot of learning

I have been working with this company for four years. I have worked in various projects and team. The work culture is very nice and encouraging. I like it.

Korábbi munkáltató értékelése

Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.

DTRS Project

I had the challenge of being the single point of contact for five very diverse teams. It took me a fair bit of assertiveness, patience and research to understand their differences but keeping an open mind and our focus on the task I managed to articulate between the teams quite well. NSN is certainly not the company that will nurse you in, it will give you some tools and direction and expect you to make your way. A fun place to work in, excellent atmosphere, great views, great coffee, and of course great people to work for and with.

Pro érvek

Excellent location and free parking

Long travel times if you are commutting

Productive and fun workplace

Casual work place where I advanced my GIS skills through field work, project planning and updating the database. The company is focussed on good quality data and accurate maps.

Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Nokia? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.Kérdésem van

Átfogó minősítés

4.1

5,048 értékelés alapján
5
1 987
4
1 863
3
899
2
201
1
98

4.0Munka/magánélet egyensúlya
3.8Bérezés/juttatások
3.5Munkahelyi biztonság/Előrelépés
3.6Vezetőség
3.9Céges kultúra
  • Vállalatok
  • Nokia
  • Alkalmazotti értékelések
  • Melbourne VIC