National Instruments Alkalmazotti bírálat

13 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően Mind a(z) 281 értékelés megtekintése
Rendezés:: Hasznosság | Értékelés | Dátum
Egy nagy átverés
raktári anyagkezelő (Volt alkalmazott) –  Debrecen2019, május 14.
Raktári anyagkezelőnek jelentkeztem és dolgoztam itt. Először is gyártási operátorként van mindenki bejelentve hiába más a munkaköre. Így tudják megoldani, hogy ne kelljen megadni a szakmunkás minimálbért. Bérről nem beszélnek csak az utolsó interjú után mikor felhívnak akkor közlik, hogy mennyiért alkalmaznának, határozott időre amit hosszabbítgatnak, határozatlan szerződésről és tisztességes bérről, fizetésemelésről ne is álmodjon senki. Három év után a raktárban még mindig fél éves szerződéssel és minimálbérközeli fizetéssel büszkélkedhetem sokadmagammal. Természetesen az elvárások a bérrel ellentétben folyamatosan nőnek. Szenteste és Szilveszterkor alap hogy be kell menni túlórázni.Az adóbevallásba pedig villamosberendezés összeszerelőként vagyunk feltüntetve. Egy igazi kirakatcég, kívülről megy a reklám, de belül egy kalap...
Pro érvek
viszonylag könnyű munka
Kontra érvek
nagyon kevés fizetés
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 11NemJelentés
Nem a teljesítmény számít
Csoportvezető (Volt alkalmazott) –  Debrecen2019, május 1.
A kezdetektől ott voltam. Az első 15-16 év tényleg úgy volt,ahogy azt kifelé mutatják . Azóta volt több nagy vezető váltás és sajnos előjött az,ami addig nem volt tapasztalható. Annak megy a szekér, aki jól fekszik valakinél. Nem érdekes a teljesítmény, ha nem vagy valakivel jóban, akkor nagyon hamar kitesznek az utcára. Indok mindig lesz, a HR ilyen téren jól képzett. Ha hosszú távra tervezel és nyugodt helyre vágysz, akkor ez nem a te céged. Ha csak ugródeszkának kell vagy mert jól mutat az önéletrajzban arra tökéletes.
Pro érvek
Cafeteria
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 14NemJelentés
Termelésben dolgozó kolléga
Gyártási operátor (Jelenlegi alkalmazott) –  Debrecen2019, április 8.
Kultúra: Nagyon tudatosan felépített minden áron befolyásolni vágyó kultúra ami gyakorlatilag az ember magánéletére is szeretne hatással lenni. Sőt hatással is van. Ugyanis a mai Magyarországon, hogy sokan az NI-ban még mindig 900Ft-ot keresnek bruttóban az gyakorlatilag kritikán aluli. A vállalat a Magyar Kormány által előírt kötelező béremelésekből is kivágja magát. Minden évben Október hónapban emelnek a dolgozóknak amennyiben van kedvük. Ha nincs akkor megmarad a dolgozó számára az, hogy fél életét és legtöbb Szombatját a kapun belül tölti és mindegy, hogy fiatal vagy gyermekes vagy idős ez mindenki számára ugyanaz. És reménykedhet abban, hogy esetleg talán jövőre lesz emelése. De addig is "bizonyítás" és "fejlődés" a kulcsszavak... A fejlődés alatt az 1 területen belül minél többféle munkafolyamathoz való hozzáértést értik hogy tudd pótolni az éppen 2 hétig táppénzeskedni kívánó kollégádat.

A negyedéves "eredményhirdető" prezentációkon folyamatos vakítás folyik a fejlődésről, a rekordévről és rekordbevételről illetve a rugalmas és mindent véleményt meghallgató vezetőkről.

Munkakörnyezet: Nem tűnik rossznak de mögé nézve mégsem jó. Sőt. Nagyon szomorú, hogy egy milliárdos és nemzetközileg kiépített brand-del rendelkező vállalatnál az embernek rettegnie kell, hogy leesik egy billegő létráról. Az adott raktárban folyamatos létrahasználat van ami szomorú ebben az az, hogy a létrák erősen balesetveszélyes állapotban billegnek miközben az ember 5 méteres magasságban nyúlkál a tekercsekért.

Vezetőség: Többségében alkalmatlan emberek akik több évtizedes múlttal rendelkeznek
  több... a vállalatnál. A szépséghiba annyi, hogy sajnos ezek a vezetők más munkahelyen még egy adminisztrátori pozíciót se kapnának. Itt viszont döntenek az emberek sorsa felett. Tisztelet a kivételnek.

Munkatársak: Hasonlóképpen nyilatkozom mint a vezetőknél. Más vállalatoktól az alkalmatlanságuk miatt elbocsájtott emberek többségében.Vannak olyanok köztük, hogy minden második nap elkésnek. Itt is tisztelet a kivételnek mert vannak olyanok is akik a vállalat indulása óta hűségesek és egy 2014-es bérpapír alapján egy igazán régi 15 éves dolgozó bére akkor csak 85 ezer Ft + Cafeteria volt. (!!!)

Aki vezetői babérokra törne: Aki vezető szeretne lenni itt annak bizony meg kell tanulnia hűségesen bólogatni. Akinek véleménye van azokat az embereket itt sajnos nem szeretik. De igazából 8-10 évet dolgozni azért, hogy valaki műszakvezető lehessen épp azért kellemetlen mert az adott felsővezető mostanság egy újabb jogkört vett el és tett át a saját hatáskörébe. Ezért nem éri meg küzdeni ezért a pozícióért mert mire odakerül az ember azt veszi észre, hogy gyakorlatilag olyan dolgokban sem dönthet amihez 110%-os szinten ért és megtapasztalt és ismeri a problémát.

Munkaköri megnevezés: Az embert nagyon meglepődik, hogy raktári dolgozóként miért gyártási operátor a beosztása. Elárulom a titkot, hogy ne kelljen megadni a szakmunkás minimálbért. Mert ha raktáros lenne a munkaköre az adott dolgozónak akkor az a bér illetné meg amit az előbb fentebb megneveztem. Így viszont nyugodtan lehet a kezdő bruttó béred havi 150.000 Ft ami nem fix tehát Február hónapban imádkozhatsz hogy a műszakpótlékokkal elérd a havi nettó 100 ezret.
  kevesebb
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 27NemJelentés
Customer Quote Representative
Customer Quote Representative (France, Italy) (Volt alkalmazott) –  Debrecen2018, november 28.
Create quotes for French cutomers. Contact the sellers and customers via phone, skype, email. Use discount on quote and work together with Order Management Team.
Kellemes munkahely
Elektronikai technikus (Volt alkalmazott) –  Debrecen2018, július 18.
Jó munkahely, sok plusz szolgáltatással pl edzőterem, stílusos környezet és családias légkör.
Pro érvek
Olcsó büfé, sok szünet, gyönyörű munkakörnyezet
Kontra érvek
Kevés fizetés
Csalóka összkép !
operation (Volt alkalmazott) –  Debrecen2017, május 5.
Régi dolgozó vagyok tehát van már viszonyítási alapom .. a majd 10év alatt "elfogyasztottam" jó pár csoport és műszakvezetőt .
Eleinte ez a cég egy kis létszámú , családias dolognak indult .
Viszont mióta megvan a C épület és az ott dolgozók azóta kettészakadt ez az egész . A C épületes dolgozók meg vannak becsülve , az operáció és termelés pedig semennyire .
Hiába jönnek ki a kimutatások , hogy a felmondások aránya / cég létszám az átlag alatti , hiszen szinte csak az operáció területéről mondanak fel emberek míg akik csücsülnek egész nap a fenekükön és effektíve a munkájuk értéke súrolja a nullát azok hülyék lennének elmenni plusz érződik az a fajta lenézés ami minden tekintetben üti az NI alapelveit .
A több éve itt dolgozó emberek bére olyan alacsony , hogy ha egy még nem bizonyító emberke bejön az utcáról többet keres mint én sok éves tapasztalattal és ne legyen félreértés nem irigy vagyok , sőt én hülye mai napig szívesen tanítok be újakat de pénzből élünk.
Családbarát munkahely ? Lehet ezzel hirdetik magukat de ha végigmegyünk a folyosón látjuk hogy kb 2008 óta nem nyertek hasonló díjakat ergo meg lehet élni a múltból és hangoztatni ami 8-10éve még aktuális volt ? Ez minimum nem korrekt és fals .
Debrecenen belül ez még az elfogadható szinten levő munkahely és kb fél évig ki is tarthat a lelkesedés mert nagyon jól néznek ki kívülről a dolgok , de aki át akarja látni a dolgokat az meglátja idővel , hogy ez az egész mizéria és Amerika feeling nem más mint egy rothadó alma szép papírba csomagolva .
Ami még hatalmas baj , hogy már a negyedévek első hónapja is azzal
  több... telik , hogy szombaton túlóra agyba főbe és ez családbarát ? Nálam ez a fogalom nem itt kezdődik az meg már minden teteje , hogy olyan itt a főnökök stílusa és mentalitása ami minimum felháborító ( tisztelet a kivételnek ) és ha megbukik az egyik poszton tolják a másikba .. Nem ez volt 10éve de nagyon nem . Én nem ajánlom senkinek . Persze szépen mutat ez a 4,1 pont és a sok szép komment de senkit se tévesszen meg , azok nagy része Austini vélemény és nem operációban dolgozók véleménye hanem mérnöki , technikusi stb :)  kevesebb
Pro érvek
a maga nemében nyugisan telik a nap
Kontra érvek
gyengül a színvonal, arrogáns főnökök, indokolatlanul sok túlóra, nulla szabadidő, nagyon alacsony bérezés, megbecsülés hiánya
Kellemes munkahelyi környezet, modern.
készáru raktáros (Jelenlegi alkalmazott) –  Debrecen2017, január 27.
Megrendelések alapján az áruk összekészítése raklapra, ill. bizonyos termékek becsomagolása. Az összekészített áruk kiszállítása számítógépes rendszerben és fizikailag is.
Jó munkahelyi légkör
raktár (Volt alkalmazott) –  debrecen2017, január 14.
A vélemény írók java már magyarul is elfelejtett írni ? ennyire metroszexuálisok" lettetek ?

10/3
a 3 csak a régi jó fej kollégák miatt.
negatívumok közül pár:
fél éves szerződések így nem lehet hosszú távon tervezni, negyed éves zárások emiatt egyre többet kell bent rohadni, nem nagyon vannak ünnepek és sokat kell menni hétvégén is.irritáló liberális szemlélet.ha valaki nem úgy gondolkodik mint 1-2 vezető, máris nézhet más munka után. A szép és jó dolgok amik a köztudatban vannak a C épület értelmiségi emberkéitől származhatnak annyira pepitában látják a világot ' Nem életre valóak, az ilyeneket anno ledobták a taigetoszról,agymosott jól kereső lúzerek lettek. Más részlegen totál negatív az összkép csak nem mernek róla beszélni mert féltik az állásukat. Egyáltalán nem család barát munkahely,bérezés rendkívül alacsony raktári és termelői szinten. A 100 éves baromság nevetséges,de méginkább az idegesítő hogy jó pár kis vezető fanatizálódott.. Debreceni viszonylatban elfogadható munkahely de közel sem olyan jó mint amilyennek beállítják.
Nem fogják beismerni de a munkavállalók két részre vannak szakadva. Nagyon 'okos C épületes emberkékre, és a tisztességes B épületes kétkezi munkásokra. A C -sek meg vannak becsülve és honorálva a B-ek meg nem. utóbbinál kivételek a nagyobb vezetők...

Amikor érettségiztünk volt egy évfolyamtársam. Tipikus lúzer, fikazabáló hazudgálós kétszínű kocka volt. Most az NI-nál kisfőnök x részlegen. Valahogy lediplomázott és most itt játssza az eszét.
És sok hozzá hasonló van. Irritáló és kiábrándító..
Pro érvek
közel van a lakásomhoz
Kontra érvek
nagyon sok minden de nem merülünk el a részletezésben
I worked in my profession
SMT operator (Volt alkalmazott) –  Hungary2015, június 15.
This kind of work was new for me, and i was so excited at all day. The management was fair and we could work as a team. All the day we were so busy we should finish with the part-tasks before the time ellapsed.
Pro érvek
My colleges
Kontra érvek
When the machines not ran properly
Hasznos volt ez az értékelés?IgenNem 10Jelentés
Feel free yourself during the daily work!
Industrial Engineer (Jelenlegi alkalmazott) –  Debrecen, HB2015, április 15.
Basicly it is an open company with strong Lean culture. High mix production determines the typical daily work of engineers. I learned decision making and decision preparation techniques for Management. And also that the "selling of your work" is as important as "what you did".
Best workplace in Hungary
Oracle DBA (Oracle RDBMS and Applications DBA) (Jelenlegi alkalmazott) –  Debrecen, Hungary2014, január 1.
Very good work-life balance. Good management and also well trained professional employees. Employees follow the "NI-way" that means positive attitude in both technical and personal behavior.
There is always been a good way of being proactive and being a member of an important IT project that are full of challenges.
beaucoup de convivialité et faciliter d'adaptation
Service client (Volt alkalmazott) –  Hongrie2013, december 1.
National Instrument est une grande famille dans laquelle chacun à une reconnaissance,une place et où il règne une atmosphère de travail très agréable.
Hasznos volt ez az értékelés?IgenNem 7Jelentés

Tekintsen meg National Instruments további értékelést

Esetleg próbálja meg ezt:

Céges oldal igénylése

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: National Instruments? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.

3,9

National Instruments - értékelések munkavégzés helye szerint