National Futures Association
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

National Futures Association-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Executive Administrative Assistant

Munkakör megnevezése
Executive Administrative Assistant1 értékelés
Munkavégzés helye
Összes
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 19 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I joined NFA at the young age of 18 as a secretary and backup receptionist. Through hard work I ended my career as the Executive Assistant to the President and Vice President. Along the way I was responsible for the industry manual which was updated monthly and distributed to all registered commodity firms. I was also responsible for the creation and maintenance of the Disaster Recovery manuals for seven departments. I organized and took minutes for the quarterly Executive Committee meetings, 2 of which were at the World Trade Center, and for the registration committee which reviewed applications of individuals wanting to become registered brokers. A very interesting and challenging career that only ended because of my small children, who are now all grown up.
Pro érvek
great place to work
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További National Futures Association-értékelések megtekintése