Morgan Stanley
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Morgan Stanley-alkalmazotti értékelés itt: Ashburn, VA

Jelenlegi helyed alapján itteni értékeléseket látsz: Ashburn, VA
Nem ezen a helyen keresel?
Válassz másikat
Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 4 014 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
My team at Morgan Stanley was fantastic, probably one of the tightest knit teams that I have ever been a part of. As someone still young and growing in the industry there is a great amount to learn here. As for your social life, plan to never have any weekends free and if you are in the technical field there is just a small team so you will be on call 24/7 some weeks. December is the worst month for all at Morgan because of End of Year financial reviews, at the end of 2019 there was nearly 1500 jobs cut mostly in the technology sector, so never be confident about your position here, it can be cut at any time.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
This is a good company to work for depending on what you are looking for in career advancement. The hardest part of my day is the commute. They did give me an opportunity to expand my knowledge.
Korábbi munkáltató értékelése