MOL

3,2Munka és magánélet egyensúlya
3,1Stabilitás és fejlődés

Rendezés:

HasznosságÉrtékelésDátum
7 értékelést találtunk a keresésnek megfelelőenMind a(z) 42 értékelés megtekintése

Operátor 6: nyugis,de semmi fejlődés

Kiemelt Indeed-értékelés

Az Indeed által kiválasztott leghasznosabb értékelés
Ssemmi fejlődés.A közeg nagyjából jó,persze mindig van egy rosszakaró munkatárs(itt is)Elavult technika,átlaghoz képest nem nagy fizetés.Középvezetéstől felfele káosz.MOL-hoz képest nem nagy szám.Mindenki azt hiszi,milyen nagy cég,pedig nem......

Pro érvek

Kicsi pénzért céges buszjárat, 700 bruttó cafeteria, nem kell megszakadni

Kontra érvek

Semmi fejlődés, ha nincs ismerős akkor nehéz az előrelépés, munkához képest kis fizetés

Jó fizetés, ha túléled a céges kultúrát

Nem mondom, hogy életem legszebb év volt - mert nem volt az. Nagyon sok remek munkatársat megismertem a MOL-nál és számos kevésbé remeket is. A legrosszabb az egész frissdiplomás (Grow) évben az volt, hogy különösebben lényeges munkát nem adnak senkinek, az üzletmenet szempontjából teljesen feleslegesnek számítasz és a feletteseid folyamatosan tesznek róla, hogy ezt éreztessék is veled (ne akarj okoskodni, fogd be a szád és hallgass), mely hozzáállás kiválóan alkalmas arra, hogy megutáltassák veled a munkavégzést (mellesleg az innovációt is megöli és garantálja, hogy a MOL vezessen be minden újdonságot utolsóként a piacon). Sajnos a kilátások sem sokkal kecsegtetőbbek, annyira hosszú *várólista* van az értelmesebb pozíciókért, hogy azzal tökéletesen megágyaznak a belharcoknak, egymással érdekellentétbe kerülő csoportoknak és mindenféle viszálynak. A MOL nem meglepő módon a generációs különbségekre kívánja helyezni most a frissdiplomás évet (jó pár nagypapa korú alkalmazottal találkozni) - ebben lehet is valami, de nekem nem az idősebb munkatársakkal voltak gondjaim: ők már befutottak és már mindegy számukra hogy nyugdíj helyett dolgoznak kicsit vagy visszavonulnak: többségük inkább szakmai elhivatottság miatt van még a cégnél, velük az egyetlen baj, hogy hiányos az eszköztáruk a tudás átadására, pedig amúgy nagyon segítőkészek. Viszont a 30-40-es karrierista réteg aki azért nyomul, hogy az 1 milliós fizetésből 2 milliósat varázsoljon - na ők azok akik felfelé nyalnak, lefelé meg taposnak. Egy igen/nem e-mailre nem hajlandóak válaszolni, de ha a vezetőségnek kell karácsonyi körüzenetet -

A bérezés mértékével nem arányos elvárások, szinte nulla előrelépési lehetőség.

Ha 10-20 évig egy kassza mögött vagy egy tetőtér alatt szeretnél állni akkor a benzinkút neked való, ha ennél többre is szeretnéd vinni akkor felejtsd el. Ha nincs valamilyen felsőoktatási végzettséged akkor nem sok előrelépés vár rád így túl sok motiváció sincs a szakmában, ha pedig van felső végzettséged akkor pedig nem értem miért is egy benzinkúton vagy. A munkaórák hosszúak 12-18 óra váltott műszak, kevés pénzért de legalább sok elvárás van cserébe, és egy idő után feltűnt, hogy a kamerák sem személyes biztonsági okokból vannak felszerelve hanem inkább azért, hogy a dolgozókat megfigyeljék. Állítólag van prémium 1/4 évente, de ez csakis a helytől függ hogy megkapjátok. Mi nem kaptunk semmit soha. Pedig a negyedéves jelentések között mindig ott volt hogy éppen mennyi pénzt utaltak ki a kútbérlőknek "kutasmotiváció" címen. Persze mi erről nem tudtunk vagyis inkább nem kellet volna tudnunk.

Pro érvek

12-14 munkanap egy hónapban, a jattot el lehet tenni

Kontra érvek

hosszú munkaórák, motiváció és előrelépés hiánya, monotón, minimálbér

Professional workplace

I was an intern here for one month, and learned a lot about what it's like to work in a professional workplace environment. It was very professional, and just overall a good learning experience.

Pro érvek

Professional, jobs were interesting and always different

Kontra érvek

Quiet during worktime

A company starting to lose track

I learnt and worked a lot at MOL. Recently the company seems to go towards a wrong direction, the management does not have clear and firm concepts which would be in favour of the company, neither they take enough care of the employees.

Kontra érvek

Long hours, not well paid, no education possibility

Regional company with strong local roots

The SSC (Shared Service Centre) company for the organization went through some hectic times. Heterogene employee mix with some weak spots in the management.

stage

C'était un bonne experience dans l'entreprise. J'était une stage comme ingeneur d'environmental.

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: MOL? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.Kérdésem van

Munka/magánélet egyensúlya: 3,2/5 csillag
Bérezés/juttatások: 3,4/5 csillag