Munkavállalói értékelés – MOL

Professional workplace

2018, május 11.
I was an intern here for one month, and learned a lot about what it's like to work in a professional workplace environment. It was very professional, and just overall a good learning experience.
Pro érvek
Professional, jobs were interesting and always different
Kontra érvek
Quiet during worktime
Similar reviews
2020, május 18.
Nem mondom, hogy életem legszebb év volt - mert nem volt az. Nagyon sok remek munkatársat megismertem a MOL-nál és számos kevésbé remeket is. A legrosszabb az egész frissdiplomás (Grow) évben az volt, hogy különösebben lényeges munkát nem adnak senkinek, az üzletmenet szempontjából teljesen feleslegesnek számítasz és a feletteseid folyamatosan tesznek róla, hogy ezt éreztessék is veled (ne akarj okoskodni, fogd be a szád és hallgass), mely hozzáállás kiválóan alkalmas arra, hogy megutáltassák veled a munkavégzést (mellesleg az innovációt is megöli és garantálja, hogy a MOL vezessen be minden újdonságot utolsóként a piacon). Sajnos a kilátások sem sokkal kecsegtetőbbek, annyira hosszú *várólista* van az értelmesebb pozíciókért, hogy azzal tökéletesen megágyaznak a belharcoknak, egymással érdekellentétbe kerülő csoportoknak és mindenféle viszálynak. A MOL nem meglepő módon a generációs különbségekre kívánja helyezni most a frissdiplomás évet (jó pár nagypapa korú alkalmazottal találkozni) - ebben lehet is valami, de nekem nem az idősebb munkatársakkal voltak gondjaim: ők már befutottak és már mindegy számukra hogy nyugdíj helyett dolgoznak kicsit vagy visszavonulnak: többségük inkább szakmai elhivatottság miatt van még a cégnél, velük az egyetlen baj, hogy hiányos az eszköztáruk a tudás átadására, pedig amúgy nagyon segítőkészek. Viszont a 30-40-es karrierista réteg aki azért nyomul, hogy az 1 milliós fizetésből 2 milliósat varázsoljon - na ők azok akik felfelé nyalnak, lefelé meg taposnak. Egy igen/nem e-mailre nem hajlandóak válaszolni, de ha a vezetőségnek kell karácsonyi körüzenetet - több...
2019, február 17.
Ha 10-20 évig egy kassza mögött vagy egy tetőtér alatt szeretnél állni akkor a benzinkút neked való, ha ennél többre is szeretnéd vinni akkor felejtsd el. Ha nincs valamilyen felsőoktatási végzettséged akkor nem sok előrelépés vár rád így túl sok motiváció sincs a szakmában, ha pedig van felső végzettséged akkor pedig nem értem miért is egy benzinkúton vagy. A munkaórák hosszúak 12-18 óra váltott műszak, kevés pénzért de legalább sok elvárás van cserébe, és egy idő után feltűnt, hogy a kamerák sem személyes biztonsági okokból vannak felszerelve hanem inkább azért, hogy a dolgozókat megfigyeljék. Állítólag van prémium 1/4 évente, de ez csakis a helytől függ hogy megkapjátok. Mi nem kaptunk semmit soha. Pedig a negyedéves jelentések között mindig ott volt hogy éppen mennyi pénzt utaltak ki a kútbérlőknek "kutasmotiváció" címen. Persze mi erről nem tudtunk vagyis inkább nem kellet volna tudnunk.
Pro érvek
12-14 munkanap egy hónapban, a jattot el lehet tenni
Kontra érvek
hosszú munkaórák, motiváció és előrelépés hiánya, monotón, minimálbér
2016, január 25.
Same location
I learnt and worked a lot at MOL. Recently the company seems to go towards a wrong direction, the management does not have clear and firm concepts which would be in favour of the company, neither they take enough care of the employees.
Kontra érvek
Long hours, not well paid, no education possibility
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: MOL? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
3,3
3,2
3,2
3,5
MOL - értékelések munkavégzés helye szerint