Munkavállalói értékelés – MOL

A bérezés mértékével nem arányos elvárások, szinte nulla előrelépési lehetőség.

2019, február 17.
Ha 10-20 évig egy kassza mögött vagy egy tetőtér alatt szeretnél állni akkor a benzinkút neked való, ha ennél többre is szeretnéd vinni akkor felejtsd el. Ha nincs valamilyen felsőoktatási végzettséged akkor nem sok előrelépés vár rád így túl sok motiváció sincs a szakmában, ha pedig van felső végzettséged akkor pedig nem értem miért is egy benzinkúton vagy. A munkaórák hosszúak 12-18 óra váltott műszak, kevés pénzért de legalább sok elvárás van cserébe, és egy idő után feltűnt, hogy a kamerák sem személyes biztonsági okokból vannak felszerelve hanem inkább azért, hogy a dolgozókat megfigyeljék. Állítólag van prémium 1/4 évente, de ez csakis a helytől függ hogy megkapjátok. Mi nem kaptunk semmit soha. Pedig a negyedéves jelentések között mindig ott volt hogy éppen mennyi pénzt utaltak ki a kútbérlőknek "kutasmotiváció" címen. Persze mi erről nem tudtunk vagyis inkább nem kellet volna tudnunk.
Pro érvek
12-14 munkanap egy hónapban, a jattot el lehet tenni
Kontra érvek
hosszú munkaórák, motiváció és előrelépés hiánya, monotón, minimálbér
2020, február 26.
Azonos munkakör
Shop eladó (Volt alkalmazott) - Nincs
Szep evek voltak ,nehez napok is jottek meg voltak konnyebbek is.
2020, május 18.
Azonos hely
Frissdiplomás (Volt alkalmazott) - Budapest
Nem mondom, hogy életem legszebb év volt - mert nem volt az. Nagyon sok remek munkatársat megismertem a MOL-nál és számos kevésbé remeket is. A legrosszabb az egész frissdiplomás (Grow) évben az volt, hogy különösebben lényeges munkát nem adnak senkinek, az üzletmenet szempontjából teljesen feleslegesnek számítasz és a feletteseid folyamatosan tesznek róla, hogy ezt éreztessék is veled (ne akarj okoskodni, fogd be a szád és hallgass), mely hozzáállás kiválóan alkalmas arra, hogy megutáltassák veled a munkavégzést (mellesleg az innovációt is megöli és garantálja, hogy a MOL vezessen be minden újdonságot utolsóként a piacon). Sajnos a kilátások sem sokkal kecsegtetőbbek, annyira hosszú *várólista* van az értelmesebb pozíciókért, hogy azzal tökéletesen megágyaznak a belharcoknak, egymással érdekellentétbe kerülő csoportoknak és mindenféle viszálynak. A MOL nem meglepő módon a generációs különbségekre kívánja helyezni most a frissdiplomás évet (jó pár nagypapa korú alkalmazottal találkozni) - ebben lehet is valami, de nekem nem az idősebb munkatársakkal voltak gondjaim: ők már befutottak és már mindegy számukra hogy nyugdíj helyett dolgoznak kicsit vagy visszavonulnak: többségük inkább szakmai elhivatottság miatt van még a cégnél, velük az egyetlen baj, hogy hiányos az eszköztáruk a tudás átadására, pedig amúgy nagyon segítőkészek. Viszont a 30-40-es karrierista réteg aki azért nyomul, hogy az 1 milliós fizetésből 2 milliósat varázsoljon - na ők azok akik felfelé nyalnak, lefelé meg taposnak. Egy igen/nem e-mailre nem hajlandóak válaszolni, de ha a vezetőségnek kell karácsonyi körüzenetet - több...
2018, május 11.
Azonos hely
Marketing and Communications Intern (Volt alkalmazott) - Pest
I was an intern here for one month, and learned a lot about what it's like to work in a professional workplace environment. It was very professional, and just overall a good learning experience.
Pro érvek
Professional, jobs were interesting and always different
Kontra érvek
Quiet during worktime
  1. A bérezés mértékével nem arányos elvárások, szinte nulla előrelépési lehetőség.