Magyar Posta

Magyar Posta Alkalmazotti bírálat

Mind a(z) 48 értékelés megtekintése
Annak ajánlom aki élet területén nagyon sok tapasztalatot akar szerezni.Mert itt szerezni az lehet.Pénzt keresni nem lehet.Sokszor 3 emberes munkát kell csinálnod ugyan annyi pénzért.Túl órát nem igen akarnak fizetni.De dolgoz mint ha marha és viseld el a főnöki baszogatásokat. Itt igazad nincs ,csak a főnöknek és a ügyfélnek.
Összességében egy nagyon hierarchikus rabszolga tartó munkahely.Aki teheti inkább kerülje ezt a munkahelyet.Lehet régen dicsőség volt ott dolgozni mert már más rendszer volt.De ma már arról szól hogy hogyan tudjunk minél többet kifacsarni az emberből.

(Egy volt kolléga )
Tempós,mindig váltózó munkahely. Főnökök mindig pontos utasítást adnak munkavégzésre.
A vezetőség ki is mondta, hogy úgy tekint a felvevőkre, mint karámban az állatokra. A főpénztáros hölgy, aki azóta postavezető, miközben a pénzt számolta, az okostelefonján a pasijával beszélt, hogy milyen volt előző éjjel a dugás... Néha 20.000Ft-al kevesebbnek számolta a pénzt, mint amennyi valójában volt. Mindenkire tette a megjegyzéseket. Mikor meg kellett várni, hogy újból összeszámolja az összes pénzét (cirka 50 perc, amit persze nem fizetnek ki), mert elszámolta magát, utólag csak az arcodba nevetett, és annyit sem mondott, elnézést vagy valami. A főnök adta alá a lovat. A hölgy e mellett interneten írogatott az új kollégákról. Nagyon beteg a postán a légkör, a bérek alacsonyak, erős hierarchia van. A főnöknek akkor is igaza van, amikor érződik, hogy kilóg a lóláb. Meglehetősen proli emberek, egyszerű gondolkodással. Úgy hajtják az embereket, mint az állatokat. Közben mindenki teszi a másikra a megjegyzéseket. Gyenge munkahelyi kultúra.
Pro érvek
jó a fűtés
Kontra érvek
sok
A lelkedet is kiteszed a semmilyen fizetésnek mondott segélyért....
Sok a melo de én megoldom. Nem kell minden levelet kivinni meg sz.r idöbe tekerni a biciklit.
Reggel bemenet a munkába késik a járat vita a kisfonokkel mert nem tudom kivinni a 9- ig kezbesitendo küldeményeket, okosban megcsinálom , hogy legalább az ügyfél ne szenvedje a postai baromságokat majd 4honap múlva kérdőre vonnak hogy a PDA - N miért nem tudtam 9-ig lekezbesiteni a küldeményt közben 3/4 10- kor indulok ki a jarasomba..Mikor mehetnek hamarabb is de megkell varjam hogy lezarjon a csomagos aki közben ügyfelet szolgál ki és nem ér rá aláírja hogy lezárt majd aláírja a főnöke hogy látta és En is alairom,hogy ő aláírta tiszta bolondok -haza .Mikor azt mondom hogy ennél nagyobb hülyeséget nem lehet kitalálni de mindig van egy magasan kvalifikált új vezér aki megmondja a tutit.25 éve három autóval kezdtunk csomagozni ma is három van,csak ötszörös csomag mennyiséggel.Mindig elmondják hogy csináljuk meg de ha valamit elszurunk én vagyok a bűnös kevés fizetésért Magán élet szinte semmi a karácsonyrol ne is beszeljek.
Pro érvek
Cafeteria
Kontra érvek
Soha nem kérdeznek meg a munkával kapcsolatban az én véleményem javaslatom semmit sem ér.
előre lépés nincs sok munka kevés ember magas követelmények képzések nélkül
Kicsit nehezen ment nekik a munkaszervezés, de ez az állandó vezetői változásnak volt betudható. A munkafeltételekkel nem volt baj, a kollégákkal kifejezetten jó volt együtt dolgozni. A vezérigazgatóságon ez volt a helyzet. A vidéki munkahelyek egy kicsit mostohább megítélés alá estek. Az ablaknál ülők megbecsülése lehetett volna sokkal jobb is!
Pro érvek
Jók a csapatépítések, rendben van a munkába járás támogatása
Kontra érvek
Az elvárások megfogalmazása kicsit gyengébb lábakon áll.
Inkompetens vezetés azt is elrontja ami ideig-óráig működőképes. A tavalyi emelés óta a bérezés már nem szánalmas, csupán elrettentő. Idegölő munka ahol egyre többet és többet várnak el a munkafolyamatok megújítása helyett. Több műszakos munkarend, háromóránkénti szünet, fizikai munka és negyedévenkénti arcpirító összegű ösztönző után még kötelező túlórák is vannak. Kínai import, kínai mintákkal.
Pro érvek
stabilitás
Kontra érvek
minden más
Ambiciózus , alkalmazkodó képes , nyitott munkavállaló
Undorító állami cég, embertelen körülmények. Fizetés szánalmas. Megbecsülés itt nincsen, csak megalázás jár a melósnak. 8 óra alatt a rád bízott feladatot elvégezni lehetetlen. Elvárják, hogy négy nap alatt tanulj meg mindent a szakadék, büdös transporterben ülve az életkedvtelen, idegbeteg munkatársad mellett. Ha valami nem megy, segítségre ne számíts a fejesektől se. Tisztelet a kivételnek..

Reggel 7-re bemész, hogy felvedd a rád osztott 90! csomagot, de még 10kor is ott steppelsz, mert valami katasztrófa az egész istenverte rendszer.. Mikor a munkaidőd már rég lejárt, nem mehetsz vissza 20 csomaggal, de ha meg is próbáltad kézbesíteni (csak nem vette át a néni a 2000 Forintos csomagot, mert nem jött meg a nyugdíja..), akkor is mindig lesz valami retardált, aki még nekiáll pofázni a pult mögül. A pénzzel is vigyázni kell, mert átverhetnek ahogy akarnak...

Mindezt télen-nyáron, esőben fagyban 40 fokban, napi 12-14 órában alamizsnáért.. Aki pár hónapnál tovább bírja, az csak is kényszerből marad ott ,mert nem tud váltani.. Csak sajnálni tudom őket...
Pro érvek
olyan nincs!!
Már sok éve próbálok váltani,sajnos még nem jött össze.Az összes ismerősömet lebeszélném,ha ide menne dolgozni!
Pro érvek
Nincs
Kontra érvek
Nincs
Ez egy szar, sóval kellene behinteni a helyüket.
2 hete néztem a kínai tracking id történetét, sehol nem volt a csomag.

Ma megnézem, és látom, hogy 1 hónapja visszaküldték a régóta várt, sok pénzbe került küldeményem!

Értesítést nem hagytak, senki sem hozta ki!

Megbízhatóbb lenne, ha inkább csődöt jelentenének és bezárnák az egészet a picsába. Egy emberüket sem fogom sajnálni, totál megbízhatatlan bagázs.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
csak rosszat lehet róluk mondani
Ha legalább 4 órában alkalmaznának nem keresnék másik munkahelyet.
Jó munkatarsak. vezetőségi terror, bér az lehetne jobb is
Pro érvek
Jó munkatarsak
Kontra érvek
Kevés ebedszunet
Megbízható cég ,rendkívül sok juttatásban részesülnek az itt dolgozók ,posta paletta vásárlási utalvány december és januárban, plusz 220 ezer forint értékben kérhető Széchenyi kártya v. egyéb juttatás éves szinten. Elvárások vannak ,mint minden más munkahelyen,sajnos azt vettem észre ,hogy lehet mindent a Postára fogni ,de bizony sok helyen a dolgozók hozzá állásával van a baj! Szó szerint leszarják a munkájukat! Aki valóban rátermett annak van lehetősége karrier építésre, természeten aki kevesli a fizetését megadják a lehetőséget hogy akár megduplázza azt, a legmagasabb jutalékrendszer van a Magyar Postánál amivel valaha találkoztam!!
Pro érvek
8 órás bejelentett munkahely, korrekt fizetés, továbbképzési lehetőség
Kontra érvek
nincs
A nyolc óra az csak a mesében létezik. Állandó túlóra. Túlterheltség. Inkompetens vezetőség. A felelősség át hárítása a dolgozói rétegre. A fizetés egy rossz vicc. A rendszer elavult. Állandó kimerültség amit itt valaki kaphat. És stressz. Senki ne jelentkezzen ha a magyar posta hirdet! Kivétel ha mazochista. Akkor természetesen csak ajánlani tudom mindenek felett.
Pro érvek
Nincs
Kontra érvek
Nincs
Olvastam az előző értékeléseket. Csak ugyanezeket tudom mondani. Iszonyat az egész. Kevés fizetés. Gyakran előfordul,hogy reggel 7-től este 7-ig is ott kell lenni. Az ajánlást kötelezően mondani kell. Minden egyes ügyféltől elkérni a hűségkártyát, sorsjegyet ajánlani és egy terméket is ajánlani (pl. Biztosítást) Lélekölő az egész. Persze a főnökök csak hajtják a dolgozókat,mint az igás lovat hogy ajánljunk. Arra van pénze a postának, hogy ellenőröket küldjön és próbavásárlókat. Minden évben teljesíteni kell az adott tervet. Egyfajta lelki terror van, mindent bevetnek. Ha kell akkor kierőszakolják a dolgozóktól,hogy kössenek maguknak biztosításokat,hogy a tervet tudják teljesíteni.
Pro érvek
Cafetéria
Kontra érvek
Minden. Elég felsorolni is, annyi.
Egy nagy kalap sz.r addig vagy jó míg húzod az igát ha lerobbansz eldobnak,mint egy papír zsebkendőt!Nagyon szemét cég csak hajtani tudnak nincs magánélet,mert már abba is beférkőzött a posta!Ha idő előtt meg akarsz dögleni csak ajánlani tudom.Sajnálom azt a 35 évet amit rááldoztam!
Kontra érvek
Munkakörönként más és màs az elvárás. Egy csomagkézbesítő lehet jól érzi magát a bőrében de egy felvevő, aki fizetés vagy nyugdíjnap környékén pisilni nem tud kimenni...van, aki "jattból" elég jól elkaristol a kövi fizetésig,de mi van azokkal a kollégákkal, akiknek csak a harmatgyenge fizetése van..? A leterheltsèg és a nem kötelező itt dolgozni mindennapos. Ha nem hozol biztosítást ne várj magasabb emelést csak, amit kötelezően meg kell adni. A saját slepp előre tolása mindenekfelett. Borzasztó volt látni, hogy egy családtagom és 3 kollégám is szó szerint belerokkant. Persze nem vállalta a cég érte a felelősséget. Egy műszak alatt csinálj 6 munkakört de ha valamit elrontasz mert nincs segítség jöhet a tájékoztató jelentés. A biztosítást ha nem fizeti az ügyfél ( amiről a dolgozó nem tehet ) akkor levonják a dolgozótól azt a kevés pontot vagy összeget is. Nagyon jól gondolja meg mindenki!! Majdnem 10 év ment el az életemből. Eleinte jó volt. Szerettem bejárni. De utána jöttek a vezér cserék és a hülyébbnél hülyébb utasítások, amiket egy olyan ember talált ki, aki nem látja át, hogy az összes munkakör egymásra épül és mindenkit tisztességesen kellene betanítani, nem az ostoba biztosítást ajnározni..az ügyfelek is elégedetebbek lennének, ha a közüzemi számlákra nem kéne pluszt fizetni, mert nem kapják meg időben a csekket...csak olyanok menjenek oda, akik utána el tudnak helyezkedni máshol. Aki nem ott akar megöregedni, tönkremenni, lerokkani!!
Kontra érvek
Leterheltség, éhbér, rokkantság
Egy undorító munkahely. Ha már egyszer a kézbesítők többségének biciklivel kell közlekednie,legalább a Magyar Pósta biztosíthatna rendes kerékpárokat,hogy a dolgozó ne ,,kézi kocsival,, menjen ki a területére.Nem ártana biztonsági mellény biztosítása.Nem írom le a teljes véleményemet a póstáról mert szégyen lenne a részükre.,de egy biztos...aki teheti ne vállaljon munkát náluk,...ha mégis,számítson arra,hogy belerokkan.Úgy érzem,ezzel sok mindent elmondtam.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
Ebéd idő meg adva, bár enni nem lehetett(szakadó esőbe, bőrig ázva mert esőkabát sem volt biztosítva stb.
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Magyar Posta? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
2,1
1,8