Magyar Posta Alkalmazotti bírálat

Legjobb
Csomagkézbesítő (Jelenlegi alkalmazott) –  Miskolc2017, november 27.
Munka és magán élet aránya: munka időben sokat lehetek otthon. Hazamegyek a céges autóval. Amikor kell megyek továb. Nem veszik észre ha keveset iszol. Ne látszon rajtad. A munka el legyen végezve. Nem ellenőriznek. Van magán életem. A legjob munkahely ez.
Bérezés jutatások : miskolci arányban naggyon jól keresek. Előttemi értékelő nem tudom mért keveselte a fizetést? Azt hiszi hogy neki több jár mint másoknak? A fizuhoz képest alig kell dolgozni. A bosba sokkal kevessebbet kapsz a szalag mellet. Ez könynü munka.
Jutatások is vannak. Meg néha elveszlik egy csomag. Leesik az autorol azt késöbb megtaláljuk. Előfordulnak mindenféle munka helyen tévedések. Mi van akkor? Úgyis kifizeti a biztositás.
Munkahelyi biztonság előrelépés: biztonságban vagyok mert velem nem mernek kötekedni. Előre léptetnek majd ha akarnak. Nekem most is jó.
Vezetőség: Nem szolok a dolgukba amig ök se szólnak a dolgomba.
Munkahelyi kúltúra: az minek ide? Ez nem a színház hanem a Posta.
Van bizalmad a Magyar Posta cégvezetőjében: van de nem ismerem. Nem is érdekel amig ilyen jó munkahely.
Az elégetlenkedeők anyját csókoltatom: Kalász
Hogy szurjunk ki a regi dolgozokkal?
Postanet ugyintezo (Volt alkalmazott) –  Kecskemét2017, október 12.
A legnagyobb probléma az, hogy a vezetőség mindig a facebookot bujja, hogy mit írnak egymásról-egymásnak a dolgozok, utána meg megtoroljak őket. Az posta vezető asszony például a férje neven lép be a dolgozói oldalára és ott tajekozodik. Amikor meg a facebookon ossze-vissza irogatnak az ügyfelek, akkor ezekre úgy reagál, hogy nem kérdezi meg a dolgozót mi az igazság, hanem kirugja. Azóta több vezetovel is beszélgettem és ők a facebookon nincsenek fent, mert mint mondták : egy normális vezető nem veszi a facebookot semmibe sem, főleg egy dolgozó munkáját nem ez alapján ítéli meg! Mindig azt hallani, hogy kevés dolgozó van a postán. A regiekbe belerugnak, az újak meg tovabballnak. Ilyen hozzáállás mellett, nem is csoda!
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 25NemJelentés
Csak ha nincs más..
Postahelyi helyettes (Jelenlegi alkalmazott) –  Debrecen2017, október 8.
Első munkahelyem, már több mint 7 éve dolgozok a cégnél. A szakmát nagyon szeretem, mikor odakerültem még egy családias légkör fogadott, mindent az alapoktól kezdve tanítottak és mára már majdnem minden területet ismerek és több munkakört is ellátok. A jelenlegi munkakörömben sok visszatérő ügyféllel találkozok, akik sokszor erőt adnak a folytatáshoz, valamint sok olyan emberrel dolgozok együtt, akiket szeretek. Csak ezek miatt vagyok még a “csodálatos” Magyar Postánál.
Ami miatt nagyon fáj a szívem, hogy semmibe néznek minket és a postai munkánkat. Csak az értékesítés, és az ajánlás számít. Az hogy egy műszakban több munkakört is csinálunk, vagy hogy belefulladunk a levelekbe és a csomagokba, az a vezetőséget egyáltalán nem érdekli. Nem egyedi eset, hogy a levélküldeményeket nem tudjuk szétosztani, továbbítani, a díjhiteles és beszállított csomagokról nem is beszélve. Az ügyfelek pedig joggal háborognak hogy nem érnek időben oda a küldemények, hiszen nincs ember aki feldolgozza.. De ugye a Magyar Postánál minden rendben van, kedves vezetőség?! :)
A vezetőink 90%-a egyáltalán nem ért a postai szakmához és lassan többen vannak, mint az alkalmazottak. Tisztelet azon kevés vezetőnknek, akikre számíthatunk a VALÓDI MUNKÁNKBAN!!!
Vérlázító, hogy az értékesítési vezetőknek annyi dolguk van, hogyan cseszegessenek minket amiért nem kötöttünk semmit, hogy ott lihegjenek a nyakunkban, miközben papírt vezetnek arról hogy kinek éppen mit ajánlottunk, majd elmondják hogy ezt így, meg úgy kellett volna csinálni és közben elmondják nekünk, vagy a hátunk mögött, hogy mennyire semmirevalóak
  több... vagyunk és hogy nem kötelező itt dolgozni.
Mikor veszi már észre a vezetőség, hogy nem csak a dolgozók, de az ügyfelek 99%-a is GYŰLÖLI az értékesítést?! POSTÁSNAK jöttem a céghez dolgozni, nem biztosítási ügynöknek!
Naponta tapasztalom, hogy azok a vezetők, akik segítenék a dolgozókat, a saját vezetőtársaiktól sem kapnak támogatást, ha nem az értékesítésről van szó!!! Gyengébb lelkű munkatársak naponta bőgve mennek haza és tiszta idegroncs mindenki.. Milyen hozzáállás ez egy munkáltatótól??? Hogy várhatnak így el bármit is az alkalmazottaiktól?
Csak a szakma szeretete, és néhány munkatársam miatt vagyok még a postánál, de ha így halad tovább, ez az egész össze fog omlani. Kevesen vagyunk már akik tudják a szakmát, az újaknak pedig sajnos esélyük sincs betanulni rendesen.
  kevesebb
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 26NemJelentés
Innen menekülni kell
ügyintéző (Volt alkalmazott) –  Budapest2017, október 5.
Saját szememmel láttam, hogy a középkorú, agyonstrapált ügyintézőket huszonéves nők ellenőrzik. Az ügyintéző teszi a dolgát, az ellenőr mellette áll és nézi, hogy mit csinál, hallgatja,hogy mit mond az ügyfélnek. BICSKANYITOGATÓ. Megérdeklődtem, mindezt netto 110000-ért.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
agyonhajszolt, megalázott munkavállalók
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 30NemJelentés
Fejetlenség!!!
ügyintéző (Volt alkalmazott) –  Győr2017, szeptember 14.
Kevés a munkavállaló, viszont rengeteg a munka és az ügyfél. 4 napja vagyok ott, de csak tengek-lengek, mert közölték velem, hogy most nincs idejük betanítani, mert rengeteg az ügyfél... A szerződést aláíratták velem, de a munkát nem látom át, mert nincs kapacitás a betanításra... Próbálok jegyzetelni, de mindenki olyan gyorsan csinálja a feladatát, hogy képtelenség... Teljes káosz és fejetlenség, ami ott megy. És ilyenkor kérdezem én---- Így hogyan fogom megtanulni? Hogyan várhatnak majd el tőlem maximalitást, ha nincs idő a tanulásra? Üljek majd holnap le egy ablakhoz és csináljam, amit jónak látok? 😕 Úgy gondolom, hogy pont a posta az a hely, ahol nagyon nagy odafigyeléssel, precizitással kéne betanítani az oda érkező új munkatársakat, hiszen itt rettentő nagy PÉNZügyi felelősség van! Ha nem tudnak betanítani, mert sok a munka, akkor ne hirdessék az állást, mert ezzel nem lesznek előbbrébb, sőőt.... Plusz időkiesés a betanítás (Már ha lenne)..
Tegnap egy beosztott segítségével másfél órán keresztül csekkeket olvastam be.. Rá fél órájára közölte velem a főnök, hogy felejtsem el a csekkezést, másnapra (mára) új feladatom lesz: levélfeladás, csomag átvétel-átadás.... 1 órán keresztül a csoportvezető segítségével élesben tettem is a dolgom, persze, azt mondanom sem kell, hogy gőzöm nem volt, hogy mit csinálok (diktálta a csop. vezető az ügyfél előtt, hogy nyomjam meg az F8, F2...stb billentyűket...). Utána mondta, hogy járkáljak, nézzek körül, tehát még ma sem csináltam semmit! Ma kitették a jövő heti beosztásokat, ahol már ki is írták, hogy melyik ablakhoz kell ülnöm, szóval
  több... élesben kell/kellene már csinálnom... Nevetséges!
Életem legnagyobb tévedése volt, hogy postára adtam be a jelentkezésemet.....
Jaaah, és minden tudás nélkül azért ajánlgassam a termékeket.... :D
  kevesebb
Pro érvek
Postán??? :O .... Olyan nincs!!
Kontra érvek
0 betanítás!!!
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 36NemJelentés
Teljes munkaidőben szeretnék dolgozni
Küldemény felvevő (Jelenlegi alkalmazott) –  Vitnyéd2017, augusztus 16.
Két Postán dolgozom,az egyik településen 3 órát,aztán utána utazok át a másik településre,ahol 4 órát dolgozom.
Borzalmas
Postanet ügyintéző (Volt alkalmazott) –  Budapest2017, augusztus 12.
Hosszú időt töltöttem el a postán, így tapasztalatból mondom,hogy rettenetes munkahely. A vezetők többen vannak,mint a dolgozók, mégsem vállalnak felelősséget, nem lehet hozzájuk fordulni semmivel, minden munkát lenyomnak arra a néhány dolgozóra,aki még hajlandó itt maradni, de azért a jó fizetéseket meg a prémiumokat megkapják. Itt még mindig a fenyegetőzésben és megfélemlítésben hisznek, nem veszik emberszámba a dolgozókat.
Hiába vagy a területeden kiváló, a véleményedre senki nem kíváncsi, az elvárás az, hogy csendben bólogass, megbecsülés nem jár azért,ha jól dolgozol, csak még több munkát sóznak a nyakadba, hülyének néznek, szivatnak, idióta beosztásokat kényszerítenek rád és mindezt bérminimumért. A túlóra természetes,amit lecsúsztathatsz,amikor nekik tetszik, ha új feladatkört sóznak az emberre,akkor a betanítás elnagyolt és nevetséges,igazából elvárják,hogy rögtön tudj mindent. Legtöbbször odasóznak egy másik dolgozó nyakába,aki nem ér rá veled foglalkozni.
Lojalitást várnak,de ugyanezt nem adják meg a dolgozóknak.
Nincsenek tekintettel a legkisebb mértékben sem a magánéleteddel, értem ezalatt,hogy olyan beosztást kapsz,amivel biztos hogy nem tudsz elmenni a gyerekedért és látni is csak lefekvéskor látod őt is és a párodat is, és semmi rugalmasság nincs bennük,hogy valamilyen megoldás szülessen.
Stresszes,kiábrándító és lélekölő munkahely, aki teheti,kerülje.
Pro érvek
Viszonylag biztos állás, cafeteria
Kontra érvek
Rossz fizetés, nulla megbecsülés, szörnyű vezetőség, stresszes munka
Innen szabadulni kell
Elôször kézbesítô majd rovatoló (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest2017, június 12.
Szinte minden munkanap stresszes, próbára teszi az ember akaratát és idegeit, emellett szép lassan pszihológiailag tönkre tesz. A vezetôség érdektelen, nem-törôdöm, kioktató, pökhendi, valamint lekezelô. Ezenkívül nagyon szeretnek fenyegetôzni, megszívatni, és poziciójukból eredô hatalmukkal visszaélni; kvázi istent játszani. Ezeken túl semmi fogalmuk nincs az alájuk tartozó szakmai területek lényegérôl. Tisztelet a kivételnek, mert van. A kollégák többsége elkötelezett, segítôkész, de itt is vannak "egyenlôbbek". Vannak akiknek mindent szabad, másokról meg hét bôrt nyúznak le. Jelenlegi munka legnehezebb része az irdatlan mennyiségû felvett küldemény pontos és idôre történô feldolgozása mely nem egy esetben minimum két embert igényelne, de csak te vagy egyedül és oldd meg. Ráadásul a feldolgozáshoz kapcsolódó lehetetlen szabályok betartásával is zaklatják a dolgozót. Aki teheti az messze kerülje el ezt a süllyesztôt, mint a fekete halált, mert lelkileg-testileg közép-és hosszú távon megnyomorít...
Pro érvek
Nincs
Kontra érvek
Rengeteg, fôleg a hulladék bérezés.
Egy összedolgozó csapat része lehettem
Postai pénzfelvevő (Volt alkalmazott) –  Budapest2017, június 12.
Szerettem együttdolgozni a kollégákkal. Jó csapatmunkára volt szükség.
Pro érvek
kafetéria, továbbképzés
Szerettem ott dolgozni
Póstás (Volt alkalmazott) –  Csákvár2017, május 24.
Jó munkahely volt de költözés miatt le kellett számolnom
Hasznos volt ez az értékelés?IgenNem 36Jelentés
A nemzet szégyene
A régióban a legalkalmasabb jelölt (Volt alkalmazott) –  Miskolc2017, március 27.
Belterjes, rugalmatlan és elavult cég. A vezetés a jól fizető állásokba a saját pereputtyot telepíti be. A szolgáltatás színvonala nulla. A csodát, hogy egyáltalán működik a cég, a végeken dolgozóknak kell megköszönni. Az eredményes munkavégzés legnagyobb akadálya a "szakmai vezetés". A teljes szervezetet nulláról újra kellene építeni. A vezetést, még a területen is ki kellene rúgni. A MÁV-val együtt a Magyar állam szégyene ez a vállalat.
Pro érvek
Még van. Így van remény hogy egyszer nem kádertemető lesz.
Kontra érvek
Ahogy működik az gyalázat.
Nagyon kellemes úkj autókban való vezetés
POSTAI CSOMAG KÉZBESÍTŐ (Volt alkalmazott) –  Érd2017, március 4.
Kellemes munkahely 4 keréken amit különbőzö városokban lehet
Pro érvek
NEM SZERETEM A NEM EGYENES DOLGOKAT
Kontra érvek
NEM VAGYOK BETEG PÁRTI DE VALAKINEK GONDJA VAN AZT SEGTEM
Összességébe kellemes munkahely
Postai kézbesítő (Volt alkalmazott) –  Cegléd2016, október 5.
Nagyon jó volt ott is dolgozni,csak fárasztó,és nagyon igénybe veszi a szervezetet,értem ezt az időjárás viszonyokra,ha esett,ha fújt menni kellett.
Ha nincs más csak akkor
Postanet ügyintéző,vagyis az ablaknál voltam (Volt alkalmazott) –  Győr2016, szeptember 14.
Szerintem ezt a cégat az állam már csak azért tartja fenn,hogy bizonyos embereknek alibi munkát... illetve bocsánat, olyan pénzt adjon ami látszatra olyan mintaha valami munkára adná. Előre lépési lehetőség rögtön van, ha van valakid aki előléptet,egyébként sosem. A valódi munkát semmilyen téren nem becsülik. Ha naponta hallani szeretnéd,hogy hülye vagy és semmirekellő akkor nyugodtan dolgozz itt. A munkaidő mindig több,mint amennyit beìrhatsz. Olyan,hogy túlóra,az nem létezik náluk papíron,de a valóságban minden nap van. Ellenőrök azok havonta 3 különböző csapat. Csapatonként minimum 10 ember.Kb
olyan felesleges ellenőrzési feladatokkal,minthogy minden levélen tényleg van-e cím. A fizetés mindent alul múl... persze ha nem főnök vagy. De a mindennapi bánásmód az emberekkel az kritikán aluli. 7 évet voltam ott,de csak személyes okok miatt nem léptem tovább és akkor nagy munkanélküliség volt. Azóta is bánom minden percét. Életem nagy tévedése volt. 3 évembe telt,míg lelkileg rendbe jöttem és konkrétan tudom,hogy sok más postás is pszichológushoz meg pszichiáterhez jár a napi atrocitások miatt. A férfiak másképp oldják meg. Ott találhatsz jó sok ivócimborát.
Pro érvek
Nincs
Kontra érvek
Számtalan
Szeretek vezetni
mobilposta kezelő (Jelenlegi alkalmazott) –  Szigetvár2016, szeptember 14.
A munka elfogadható, szabadban végzem, igaz télen nyáron, esőben, fagyban, kánikulában.
Menekülj ha a posta hirdet
Postás (Volt alkalmazott) –  Fót2016, szeptember 13.
Csak a talpnyalók érzik itt jól magukat! Másról nyúzzák a bőrt! A vezetőség idióta, munkaerő kevés, a vezetőség a saját zsebét tömi, és persze ők sokan vannak!😆 Menekülj ha a hirdetésüket látod!
Kontra érvek
Volt szerencsém belülről látni a dolgokat, megböbbentő :(
postás (Volt alkalmazott) –  vidék2016, augusztus 25.
Állandó szemléletváltásról és megújulásról beszélő, de közben a régi (logikátlan) szabályokhoz ragaszkodó veretőség, brutálisan alul fizetett kézbesítők jellemzik. Sok esetben a dolgozók érdekeit védő szabályokat nem tartják be, pl: (étkezési idő, le kell dolgozni, de kivenni nem lehet, mert a sok feladat miatt nincs rá idő) A vezetőségben vannak csak jó munkakörök. Több, egymásnak ellentmondó szabályt, egyszerre betartani és főleg betartatni akaró világ ez. Kaotikus megoldásokkal. Tisztelet és becsület azoknak, akik éveken át ilyen körülmények között kitartanak. Rendszeres "önkényes jogértelmezők" - kel. A városi posta hivatalok "kis királyságok", ahol a vezetők élet-halál urai és kevés az a hely ahol nem játsszák ez az Istent. Jellemző a dolgozók túlterhelése és ha nem sikerül valami, akkor az állandó felelős keresés jellemző. Az ellenőrzésnek is van egy ellenőrzése, amit összesítve ellenőriznek.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
rengeteg
Egy kiöregedő, leépülő, csak a vezetőség zsebeit tömő vállalat
Hírlap Logisztika (Volt alkalmazott) –  Orczy tér2016, augusztus 12.
Teljes a leépülés...
Kizsigerelik a ténylegesen termelő/pénzt hozó dolgozói réteget!! 😔
Pro érvek
30 éve lehetett ilyesmi utoljára! 😉😔
Kontra érvek
Káosz-os munkakörülmények..!!! 😣
átlagos munkahely
levél feldolgozó (Volt alkalmazott) –  Budapest2016, július 17.
kellemes környezet és jó kollégák , a vezetőség minden esetben kompromisszum kész, az éjszaka a legnehezzebb a legélvezetesebb a haza indulás
Nemjó
Mobilposta kezelo (Volt alkalmazott) –  Pécs2016, július 12.
8 óra bejelentett munkaidő ami sosem annyi ! Altalaban 10-11 . A vezetőség szétszórt elvárják hogy azonnal tudj mindent. Ha felmerul egy problema 8-10embert kell vegigkerdezni a vezetoségben :D (egyik küld a másikhoz ) .a fizetés sosem annyi mint amennyi a munkaszerzodesben szerepel :D pontok alapjan lehet tobbet keresni persze ahhoz biztositast megtakaritast meg mindenfele szarságot kell kotni ! Állandoan a fonokok cseszegetik az embert ,vagy inkabb fenyegetik ez jobb szo ra :D A munka nagyon stresszes és nagy figyelmet igényel . A falun az emberek nagyon csunyan beszeltek velem ,ezt megemlitettem a főnökségnek aztmondták ezt el kell viselni !!!! Hát kössz nem !!! Soha többé Magyar posta !!!!!!
Pro érvek
Nincs
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 180NemJelentés

2,2