MÁV Zrt. Alkalmazotti bírálat

Mind a(z) 42 értékelés megmutatása
Csak a vezetők premizálása számít
Humán partner (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest II. kerület2017, november 23.
Most jutott el a MÁV vezetése, hogy a valódi munkát végzőket is meg kellene fizetni! Két hónappal előre hozták a következő évi kötelező szakmunkás bérminium bevezetését. Most már egy 30 éves gyakorlattal rendelkező szakmunkás érettségivel megkapja a Br 179 ezer forintot?? Na ettől nem tolonganak az újfelvételes emberek, de legalább van valami elmozdulás. Mert pld az IT (informatika) vezetők
igen magas fizetése mellé 20-40 % prémium, magánhasználatú gépkocsi is JÁR??!! Az inter-citi vonatok meg teli vannak hirdetési lapokkal /vezető jegyvizsgáló/ felvételest keresnek korlátlanul.
Sokkal több fizetést és jobb munkakörülmények kellenének, hogy visszaálljon a régi vasút vonzereje.
Pro érvek
200 kafatéria, 3 évenként min hűségpénz/évi 10-12 ezer/
Kontra érvek
12 órás folyamatos munkarend, sok túlóra, kevés fizetés, állandó vizsgák.
Biztos megélhetés, ingyen utazás.
forgalmi szolgálattevő (Volt alkalmazott) –  Eger2017, november 17.
A biztos megélhetés és ingyen utazás miatt mentem annak idején a céghez. Szerettem a munkámat csak sajnos az idő múlásával a cég már nem fizette meg a munkát úgy, mint amikor jelentkeztem oda.
Ünnepnapon, hétvégén és egyáltalán amikor rákerült a sor az emberre menni kellett dolgozni és a felelősség óriási pl. egy forgalmi szolgálattevő vállán, amivel a bér már nem arányos.
Pro érvek
ingyenes utazás
Kontra érvek
óriási felelősség, alacsony fizetések
Megbízhatatlan,rokonok ismerősök, párt baráti társaság.
dolgozó (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest II.kerület2017, október 31.
Tisztelt Jelentkező!

Köszönettel vettük jelentkezését vállalatunkhoz.

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a kiválasztás folyamata technikai okok miatt elhúzódik, amiért szíves elnézését kérjük.

A jelentkezését vállalatunk részéről továbbra is aktuálisnak tekintjük és amint az lehetséges, tájékoztatni fogjuk az esetleges fejleményekről.

Türelmét és megértését köszönjük!

2017.01.28.

Üdvözlettel:

Szűcsborus Melinda

Humánpolitikai szakértő

MÁV Magyar Államvasutak Zrt.

Ebből a válaszból is jól látszik a "magas munkahelyi kultúra"!
Kidobott pénz a visegrádi humán partner csapatépítő nap.

A karácsonyi 400 fős SZK. IT. Work sop eszem- iszom cégértékelő
buli. stb.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
minimál bérért felvett senior tudású dolgozók
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 61NemJelentés
Nem a számlálók állásait, hanem a munkakörülményeket és a fizetést kellene javítani!
IT. technikus (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest II. kerület2017, október 25.
Igen tisztelt MÁV!
Nem az értékelések számlálóit kellene manipulálni, (pénteken 10 - hétfőn 4) hanem elgondolkodni miért van ez a kirívóan rosz értékelés ,ami sajnos a valóságnak megfelel.
Pro érvek
már nincsenek
Kontra érvek
minimálbér közeli bér, kirívóan rosz munkakörülmények, értelmetlen oktatások, vizsgák.
Rugalmas munka hely
Tolatás vezető (Volt alkalmazott) –  Budapest2017, szeptember 21.
Jó munka hely változatos munka hely ingyenes utazási lehetőség.
Kellemes , érdekes, pozitív munkahely
Közfoglalkoztatási Területi Adminisztrátor (Jelenlegi alkalmazott) –  Kecskemét2017, szeptember 11.
Sokat tanultam az itt töltött időről a MÁV Zrt-nél.
Érdekes , jó kihívású az SAP rendszerben dolgozni. Humán folyamatokba sikeresen bele láttam.
690 milliós veszteséget "termelő" vállalat, csőd közeli állapotok, sztájkoló vasutasokkal.
rendszergazda (Volt alkalmazott) –  Szeged2017, szeptember 1.
46 évet töltöttem itt,maximálisan megalázott, kizsákmányolt dolgozók között. A "vezérkar" persze élvezte a magas fizetés és a 40% prémium , a magánhasználatra is adott szolgálati gépkocsikat.
A MÁV minden költséget fizet mondta egy értekezleten László Róbert
IT vezető, s ez így igaz is.Ezért egy egeret Szegedről Lajosmizsére
bérelt autóval hoz egy IT szakértő 5500 Ft és ÁFA/óra valamint 100 Ft +ÁFA /km költségért . Van vonatközlekedés is, "ingyen" !!!Ennyiért egy pc-t is lehetne venni! Az utasellátó sztájk miatt a nyugdíjas kollegáknak dupla fizetést ajálva próbálnak "szolgáltatni" de a vezetők persze meg sem érzik a problémát.
Az kiskunfélegyházi 5 -tösvélemény írónak: a vasutas NEM közalkalmazott !! ne téveszd meg az olvasókat! Ha ilyen nagyon jó volt a munkahelyed, miért hagytad ott?? talán 6-ost találtál Pesten?
Pro érvek
200 ezer cafetéria
Kontra érvek
alacsony fizetés, rossz munkakörülmények, embertelen vezetőség
Jelentős állami támogatással is veszteséges,vízfejű vállalat.
Humán partner (Volt alkalmazott) –  Szeged2017, augusztus 21.
VASÚTHOZ nem értő vezetőség, kirívóan nagy bérrel.Minden "hasznot hozó" tevékenységet eladnak megszüntetnek, Nyugdíjba vonult, elvándorolt szakember gárda. Pld megszüntetik a nemzetközi
háló és fekvőhelyes és étkező kocsikat, pedig Várnába Bárba hónapokkal előre sem lehetett jegyet venni. A vízfejű utasellátó??
vezérkar persze marad, nem lehet egy szendvicset venni Bp-Szeged
Pécs, Bécs között. Csoportos létszámleépítés következik.Elherdálták
az áruszállítást, bár 2 milliárd azóta sem került elő.A vezérigazgató
6 milliós fizetéséhez igazítják az osztályvezetők,alosztályvezetők ,titkárok bérét.Csak a valódi munkát végzők vannak a minimálbér közelében.Drága Jánosok takarítanak?? olcsó munkásokkal, mely meg is látszik.milliárdok teljesen értelmetlen informatikai megoldásokra párhuzamosan azonban végzik a százéves naplózást.
Szegeden 26 informatikusnak a közút irodaházban bérelnek egy szárnyat, miközben üresen áll több ezer nm2 felújított MÁV épület.
Megszűnt a vasút egészségügy, az üzemi konyha rendszer, a laktanya és vendégszobák, MÁV üdülők stb.De bérelnek 1100 gépkocsit.2-3 évre kiadott munkaruhák,fél évig a szabadban álló
ásványvizet oszt szét 40-60 literével a kalauzoknak. Teherautó viszi
a 15 tollat száz borítékkal 80 Km -re a "Szolgáltató Központ" a MÁV leveleket gépkocsi körjáratokkal napi több ezer km , vonat helyett .
Közben fej pénztért sem jönnek a valódi munkavégzők Aki teheti 40 évvel azonnal elmegy..
Pro érvek
200 ezer cafatéria 3 évenkét "br 15-40 ezer hűségpénz"
Kontra érvek
minimálbér közeli fizetés, rossz munkakörülmények, kevés szabadidő
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 62NemJelentés
Az összeomlás szélén álló, felelőtlenül költekező "szocialista" cég.
Jármű műszerész (Jelenlegi alkalmazott) –  Kecskemét2017, augusztus 18.
Értelmetlen milliárdos "fejlesztések" INKA 3 milliárd, JÉ projekt 1,7 milliárd,KÖFI 16 milliárd. Amely beruházások sohasem térülnek meg.
A nagy nehezen átadott JÉ projekt kalauz gépei a gyenge térerő miatt hosszú Km -erek alatt nem használhatók, a kalauz a régi módszerrel tollal kezeli a jegyet.Az INKA SAP része csak az adminisztrációs többlettel számtalan túlórával működik??
Több bérelt személygépkocsi, mint mozdony!!A kritikus munkaerő hiányt a 35 ezres fejpénz sem oldja meg! Míg nyugdíj előtt 30 hónappal, 21 hónapra járó járulékokkal 10 milliós végkielégítéssel
távozó IT.szakember helyett napi 135 Km-ről bérelt gépkocsival
járó kolléga napi 2 óra utazással látja el az átszervezésés takarékosság miatt megszüntetett kirendeltséget, addig miről beszéljünk.Az utasok koszos állandóan késő vonatokon kénytelenek utazni,a dolgozók a megszüntetett laktanya szobák, üzemi konyhák,
MÁV egészségügy hátrányait szenvedik, nevetséges bérért.
Az ÚJ bértáblázat szerint egy -20 +40 fokban dolgozó járműszerelő
25 év után 195 ezres Br bérért teszi tönkre magát. Nem véletlen a szájk készülődés.
Pro érvek
200 ezres Cafetéria
Kontra érvek
Kevés fizetés, iszonyú munkakörülmények, sok oktatás vizsga
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 57NemJelentés
Az "átkosból" itt maradt állami munkahely
MÁV alkalmazott /tisztképzővel/ (Jelenlegi alkalmazott) –  Szentes2017, augusztus 7.
Mára már lejáratott vasutasság, volt már MOL, Siemens és egyébb
VASUTAT csak a sorompónál állva látott vezetőség. Már odáig jutottunk, hogy 35 ezret kap aki hoz egy balekot dolgozni. 12/24 órás
műszakok,anyag és munkaerő hiány mindenütt, kivéve az irodákban.
Ott lázas munka folyik, hogyan legyen akár túlórákkal is kitöltve a SAP rendszer. Századórára kiszámolva a javítás időket, megrendelni a hiányzó anyagokat a"Gyárból" mindezt 3 MILLIÁRD forintért.Közben a vonaton odaragadsz a kosztól, nincs víz a WC-n,
az Interciti-n nyáron FŰT a légkondi. Izzadt kimerűlt kalauz birkózik
az internet hiányos területeken a J pojekt gépeivel. stb.
Nics péz a dolgozók normális fizetésére, de van 1100 bérelt autóra,
IPphonekre a vezetőknek, de nincs munkaruha és ásványvíz a hőségriadóra.
Pro érvek
Dolgozónak nincs, mert megszűnt a korkedvezmény, a MÁV egészségügy
Kontra érvek
Alacsony fizetés, 12 órás munkaidő, ünnepi, vasárnapi szolgálat, vizsgák oktatások, kevés szabadidő
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 52NemJelentés
Üvegpalotától a viskóig, milliós fizetésektől a minimálbérig minden van.
IT szakértő (Volt alkalmazott) –  Szolnok2017, augusztus 3.
Az igazi VASUTASOK eltűnőben, belefáradtak /haltak/ a hajtásba, míg a mindenféle széllel érkező "szakértők" vezetők légkondicionált bérelt üvegpalotában bérelt gépkocsikkal "almás" mobilokkal , laptoppokkal újjászervezik a veszteséges MÁV-ot. A dolgozók vidéken szenes kályha fűtéses viskokban, 40 C melegben, 2-3 évre
kiadott egyenruha ellátás mellet, minimálbér környékén dolgoznak.
26 évet töltöttem itt, felsőfokú végzettséggel, és ennyi idő alatt nem sikerült az irodában egy meleg vizes kézmosási lehetőséget kicsikarni. A vezetőség pedig bérelt gépkocsival havi 2500 Km magánhasználati lehetőséggel bel-és KÜLFÖLDÖN várta a napi jelentést a mindennapi TMR, az ügyfélszolgálat és egyébb digitális naplók mellett titkárkárnők "asszistensek" mellett teázgatva.Több bérelt autó mint mozdony! Értelmetlen oktatások pld: 1 napos gépjármű oktatás a "gyermekvédelmi rendszerekről" a szolgálati gépkocsikat vezető dolgozóknak / akik SOHASEM szállíthatnak
gyermeket a teherautókban!!! Mibe kerül ez az adófizetőknek?, mit keres vele a külső oktató?
Pro érvek
Üvegpalotában ingyen tea, kávé, dolgozók egy részének szabadjegy
Kontra érvek
Minimálbér közeli fizetés, 30 év után egy fordulós elektrótechnikus br:205 ezer
Brutálisan alacsony fizetés a"dolgozóknak", brutálisan magas fizetés a "fönöki" állásokban.
műszerész (Jelenlegi alkalmazott) –  Kecskemét2017, július 30.
Elnyomott kizsákmányolt dolgozók, nagyon rossz munkakörülményekkel. Szenes kályhás fűtés, lavórban kézmosás kannából hozott víz!!. Értelmetlen oktatások vizsgák(pld Szegeden az Osztrák villamos vontatás érintésvédelmemből, Lakiteleken a felső vezeték baleset védelméből sés tb.A kiszervezett emberek minimálbérért (takarítók stb) Gazdaságos átszervezés az informatika műszerész Szegedről cserél ventilátort Lakiteleken, bár Szolnokon is van műszerész! persze bérelt gépkocsival 100 Ft+ÁFA km díj + 5000 Ft+ ÁFA Javítás ezért alacsony a fizetés és kritikán aluli a szolgáltatás. Jó gépkocsival 1 ember is utazik a vonatjegy árán!
Pro érvek
szabadjegy már akinek, mert a szolgáltatók már nem kapnak
Kontra érvek
kevés fizetés, éjjel nappali munka, sok értelmetlen oktatás vizsga, rossz munkakörülmények
"Ez a MÁV nem az a MÁV" mondta a vezérigazgató asszony. És sajnos igaza van!
technikus (Volt alkalmazott) –  Szeged2017, június 19.
A veszteséges MÁV-ot nagymértékben kihasználják saját célukra a
Takarító cégek, a oktatást vizsgáztatást végző cégek, és a leányvállalatok közép és felső vezetői.Magán használatra a bérelt gépkocsik,"teafőző menedzser asszisztensek" 3 milliárdért SAP
hazudj ha tudsz rendszer. USB-s egércsere 4500Ft+ÁFA + 100 Ft/Km díjért + egér ár+ 8 % .
Dolgozók a minimálbér közelében 20 év gyakorlattal is, ünnepi, vasárnapi munka, rossz munkakörülmények,
Szétvert MÁV egészségügy.
ÉVI 200 ezer Cafatéria szabadjegy.
Pro érvek
Szabadjegy bár már nem sokat ér egyre kevesebb külföldi vasútra jó.
Kontra érvek
Minimálbér közeli fizetés, állandó értelmetlen vizsgák, ünnep, vasárnapi munka.
Kezdő elektrikusként megfelelő munka
elektrikus, alállomási műszerész (Volt alkalmazott) –  Miskolc2017, június 5.
Tapasztalatok és ismeretek bővítése miatt váltottam.
Pro érvek
Mammutcég
Kontra érvek
Új lehetőség kipróbálása
Hasznos volt ez az értékelés?IgenNem 29Jelentés
Közepes fizetés, maximális kizsákmányolás, vasárnapi, ünnepi munka
szerelő (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest déli piu2017, április 17.
Értelmetlen vizsgák, sok alkalmatlan vezető,nagy bérrel szolgálati autóval magáncélra is. Inkább az utasok kiszolgálására, adolgozók munkakörülményeinek javítására kellene fordítani a pénzt.
Pro érvek
szabadjegy
Kontra érvek
12 órás műszakok vasárnap ünnepeken is
Folyamatos munka.
Járműszerelő II. (Volt alkalmazott) –  Budapest IX. kerület2017, április 16.
Személyes tapasztalatom alapján.Prioritást a munkahelyi biztonság adja.
Pro érvek
Szociális biztonság.Cafetéria, munkaruha, egészségügyi ellátás.
Kontra érvek
Fizetés.
csak végszükségben dolgozz itt
műszerész (Jelenlegi alkalmazott) –  szeged2017, március 20.
Tömérdek vezető magas bérért, harc a piros, fekete , zöld "toll bitorlásért" kizsákmányolt lassan elfogyó dolgozói réteg, minimál bérért dolgozó 25-30 éves gyakorlattal.
Pro érvek
szabadjegy
Kontra érvek
Éjjel, nappal, ünnepen vasárnap szolgálat, rengeteg értelmetlen vizsga.
Elfogadható munkahely
Máv dolgozó (Jelenlegi alkalmazott) –  Miskolc2017, január 25.
Jelenlegi körülmények közt egy aránylag elfogadható munkahely.
Pro érvek
Cafetéria, Szabadjegy
Kontra érvek
jobb munkakörülmények kevesebb értelmetlen oktatás
a munka morál a dolgozó munkájának az elismerése ami jelente valamit
Anyag és eszközkezelési előadó (Jelenlegi alkalmazott) –  Miskolc2016, október 21.
Maga a munka amit végzek szeretem csinálni, de sajnos egyre több munkát adnak, membert nem vesznek fel a fizetést nem emelik.
Pro érvek
Cafatéria, arcképes igazolvány
Kontra érvek
kevés bér, munkahelyi légkör
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 28NemJelentés
Hasznos, felelősségteljes, precíz, biztonságot és előrelépést nyújt számomra, mely elégedettséggel tölt el, és így az értékes idő hasznosan tellik.
Általános Pályavasúti Előadó, Forgalom Irányító (Volt alkalmazott) –  Kiskunfélegyháza2016, október 20.
Pozitív. A fejlődést változást hozza magával és az utazással feltérképezhetjük megtekinthetjük más országokat s kultúrákat, kicsit lazábbá varázsolva a hétköznapokat.
Pro érvek
kafetéria, közalkalmazotti jogviszony..
Céges oldal igénylése

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: MÁV Zrt.? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.

2,6