MÁV Zrt.

MÁV Zrt. Alkalmazotti bírálat

Mind a(z) 46 értékelés megmutatása
Nem a legjobb munkahely
Nem szeretem,nincs előrelépés,gyenge körülmények,rossz fizetés
Pro érvek
Cafeteria
Kontra érvek
Kevés fizetés
Mint a régi időben a katonaság,"tisztképzős" közép és felső vezetők
Értelmetlen milliárdos nagyberuházások( 1 perc menetidő csökkentéshez 9 MILLIÁRD forint kell !??.Van PASS 2 it program és párhuzamos kézi naplózás,(sorkihagyással a főnöki ellenőrzésnek)
Sok vesztes munkaügyi per pl az IT nél volt Informatika 3 vezető beosztású jogtalan elbocsátása miattll megítélt 1 évi fizetés( mert a külső takarítócég a takarító gépben kilopott egy PC-t)+ 20 havi végkielégítés. Persze az illetékes vvezető semilyen kártérítést nem fizetett.A sajtóban közölt 12%.os fizetés emelés sem igaz mert sávosan 10- 12-9 % de persze a 6-8 százezres fizetésű vezetőknek még igy is szép summa + prémium és gépkocsi használat a veszteséges adófizetők pénzén fenntartott vasúton.
Pro érvek
nettó 200000 VBKJ szabadjegy a dolgozók egy részének
Kontra érvek
12-34 órás műszakok rossz munkakörülmények, nagyrészt embertelen vezetők
A vállalat jellegéből adódóan,nehéz munkakörülmények a fizikai alkalmazottaknak,túlzott fizetések az "irodai elitnek".
Évek óta elemzem, miért nem vonzó munkahely a MÁV ? A "régi" világban megbecsült állás volt itt dolgozni.A munkakörülmények más vállalathoz képest ténylegesen rosszak! A nyílt pályán -25 C- 40 C-ig
esőben, havazásban, hőségben kell dolgozni.Régen korkedvezményt kaptak az itt dolgozók, és jobb fizetést, mint a gyári

munkások. Mára ez megszűnt és az évi 10% emelés is tovább nyitja a bérollót a fizikai és "szellemi" szolgáltatói ? bérek között. A szolgáltatók?? minden költséget elszámolhatnak a MÁV felé!

Pld Kecskeméten egy 35 ezres nyomtatót simán javíthatnak Szegeden oda vissza 100 Ft/km +ÁFA + 5 ezer +Áfa költségért, szemben az állomástól 300 méterre lévő külső szervíz Br 6000 e forintos díjával.A jelen oldal elégedettségi számlálóit sem érdemes

korrigálni, hétvégén 15 , hétfőn 7 bejegyzéssel, és teljesen felesleges a debreceni "pályamunkás" irodában írt 5 értékelése is. Hiszen Debrecenben is 54 Kg/m a sín és a beton aljzat sem hungarocell!

A 9.ik kategória fizetése is Br 200 ezer alatt van.Ha ez önnek vonzó

kérem hozzon még 1 (101) embert mert ebből a munkakörben jelentős számú dolgozó megy nyugdíjba ebben az évben és SENKI

sem jelentkezik ezért a pénzért ilyen egészségkárosító állásra.
Pro érvek
Évi 200 e cafatéria, egyes munkakörökben szabadjegy.
Kontra érvek
Egészség károsító munkakörülmények, 12 órás ünnep és vasárnapi műszakok.
Füzesabonyban
Bizonyosos irodisták kivételeznek az emberrel.
Van felvételem hogy helyi vizsgán súgtak egy srácnak.

Más meg én szívtunk ennyit erről
Pro érvek
Lehetne sorolni
Kontra érvek
Hála égnek Rugalmas a MÁV ZRT igazgató nő
Jó munkakör. Segitőkész vezetőség ,munkatársak.
Megbízható jó munkaerő segitő kézség másokkal szemben.
Csak a vezetők premizálása számít
Most jutott el a MÁV vezetése, hogy a valódi munkát végzőket is meg kellene fizetni! Két hónappal előre hozták a következő évi kötelező szakmunkás bérminium bevezetését. Most már egy 30 éves gyakorlattal rendelkező szakmunkás érettségivel megkapja a Br 179 ezer forintot?? Na ettől nem tolonganak az újfelvételes emberek, de legalább van valami elmozdulás. Mert pld az IT (informatika) vezetők
igen magas fizetése mellé 20-40 % prémium, magánhasználatú gépkocsi is JÁR??!! Az inter-citi vonatok meg teli vannak hirdetési lapokkal /vezető jegyvizsgáló/ felvételest keresnek korlátlanul.

Sokkal több fizetést és jobb munkakörülmények kellenének, hogy visszaálljon a régi vasút vonzereje.
Pro érvek
200 kafatéria, 3 évenként min hűségpénz/évi 10-12 ezer/
Kontra érvek
12 órás folyamatos munkarend, sok túlóra, kevés fizetés, állandó vizsgák.
Biztos megélhetés, ingyen utazás.
A biztos megélhetés és ingyen utazás miatt mentem annak idején a céghez. Szerettem a munkámat csak sajnos az idő múlásával a cég már nem fizette meg a munkát úgy, mint amikor jelentkeztem oda.
Ünnepnapon, hétvégén és egyáltalán amikor rákerült a sor az emberre menni kellett dolgozni és a felelősség óriási pl. egy forgalmi szolgálattevő vállán, amivel a bér már nem arányos.
Pro érvek
ingyenes utazás
Kontra érvek
óriási felelősség, alacsony fizetések
Megbízhatatlan,rokonok ismerősök, párt baráti társaság.
Tisztelt Jelentkező!

Köszönettel vettük jelentkezését vállalatunkhoz.

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a kiválasztás folyamata technikai okok miatt elhúzódik, amiért szíves elnézését kérjük.

A jelentkezését vállalatunk részéről továbbra is aktuálisnak tekintjük és amint az lehetséges, tájékoztatni fogjuk az esetleges fejleményekről.

Türelmét és megértését köszönjük!

2017.01.28.

Üdvözlettel:

Szűcsborus Melinda

Humánpolitikai szakértő

MÁV Magyar Államvasutak Zrt.

Ebből a válaszból is jól látszik a "magas munkahelyi kultúra"!

Kidobott pénz a visegrádi humán partner csapatépítő nap.

A karácsonyi 400 fős SZK. IT. Work sop eszem- iszom cégértékelő

buli. stb.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
minimál bérért felvett senior tudású dolgozók
Nem a számlálók állásait, hanem a munkakörülményeket és a fizetést kellene javítani!
Igen tisztelt MÁV!
Nem az értékelések számlálóit kellene manipulálni, (pénteken 10 - hétfőn 4) hanem elgondolkodni miért van ez a kirívóan rosz értékelés ,ami sajnos a valóságnak megfelel.
Pro érvek
már nincsenek
Kontra érvek
minimálbér közeli bér, kirívóan rosz munkakörülmények, értelmetlen oktatások, vizsgák.
Rugalmas munka hely
Jó munka hely változatos munka hely ingyenes utazási lehetőség.
Kellemes , érdekes, pozitív munkahely
Sokat tanultam az itt töltött időről a MÁV Zrt-nél.
Érdekes , jó kihívású az SAP rendszerben dolgozni. Humán folyamatokba sikeresen bele láttam.
690 milliós veszteséget "termelő" vállalat, csőd közeli állapotok, sztájkoló vasutasokkal.
46 évet töltöttem itt,maximálisan megalázott, kizsákmányolt dolgozók között. A "vezérkar" persze élvezte a magas fizetés és a 40% prémium , a magánhasználatra is adott szolgálati gépkocsikat.
A MÁV minden költséget fizet mondta egy értekezleten László Róbert

IT vezető, s ez így igaz is.Ezért egy egeret Szegedről Lajosmizsére

bérelt autóval hoz egy IT szakértő 5500 Ft és ÁFA/óra valamint 100 Ft +ÁFA /km költségért . Van vonatközlekedés is, "ingyen" !!!Ennyiért egy pc-t is lehetne venni! Az utasellátó sztájk miatt a nyugdíjas kollegáknak dupla fizetést ajálva próbálnak "szolgáltatni" de a vezetők persze meg sem érzik a problémát.

Az kiskunfélegyházi 5 -tösvélemény írónak: a vasutas NEM közalkalmazott !! ne téveszd meg az olvasókat! Ha ilyen nagyon jó volt a munkahelyed, miért hagytad ott?? talán 6-ost találtál Pesten?
Pro érvek
200 ezer cafetéria
Kontra érvek
alacsony fizetés, rossz munkakörülmények, embertelen vezetőség
Jelentős állami támogatással is veszteséges,vízfejű vállalat.
VASÚTHOZ nem értő vezetőség, kirívóan nagy bérrel.Minden "hasznot hozó" tevékenységet eladnak megszüntetnek, Nyugdíjba vonult, elvándorolt szakember gárda. Pld megszüntetik a nemzetközi
háló és fekvőhelyes és étkező kocsikat, pedig Várnába Bárba hónapokkal előre sem lehetett jegyet venni. A vízfejű utasellátó??

vezérkar persze marad, nem lehet egy szendvicset venni Bp-Szeged

Pécs, Bécs között. Csoportos létszámleépítés következik.Elherdálták

az áruszállítást, bár 2 milliárd azóta sem került elő.A vezérigazgató

6 milliós fizetéséhez igazítják az osztályvezetők,alosztályvezetők ,titkárok bérét.Csak a valódi munkát végzők vannak a minimálbér közelében.Drága Jánosok takarítanak?? olcsó munkásokkal, mely meg is látszik.milliárdok teljesen értelmetlen informatikai megoldásokra párhuzamosan azonban végzik a százéves naplózást.

Szegeden 26 informatikusnak a közút irodaházban bérelnek egy szárnyat, miközben üresen áll több ezer nm2 felújított MÁV épület.

Megszűnt a vasút egészségügy, az üzemi konyha rendszer, a laktanya és vendégszobák, MÁV üdülők stb.De bérelnek 1100 gépkocsit.2-3 évre kiadott munkaruhák,fél évig a szabadban álló

ásványvizet oszt szét 40-60 literével a kalauzoknak. Teherautó viszi

a 15 tollat száz borítékkal 80 Km -re a "Szolgáltató Központ" a MÁV leveleket gépkocsi körjáratokkal napi több ezer km , vonat helyett .

Közben fej pénztért sem jönnek a valódi munkavégzők Aki teheti 40 évvel azonnal elmegy..
Pro érvek
200 ezer cafatéria 3 évenkét "br 15-40 ezer hűségpénz"
Kontra érvek
minimálbér közeli fizetés, rossz munkakörülmények, kevés szabadidő
Az összeomlás szélén álló, felelőtlenül költekező "szocialista" cég.
Értelmetlen milliárdos "fejlesztések" INKA 3 milliárd, JÉ projekt 1,7 milliárd,KÖFI 16 milliárd. Amely beruházások sohasem térülnek meg.
A nagy nehezen átadott JÉ projekt kalauz gépei a gyenge térerő miatt hosszú Km -erek alatt nem használhatók, a kalauz a régi módszerrel tollal kezeli a jegyet.Az INKA SAP része csak az adminisztrációs többlettel számtalan túlórával működik??

Több bérelt személygépkocsi, mint mozdony!!A kritikus munkaerő hiányt a 35 ezres fejpénz sem oldja meg! Míg nyugdíj előtt 30 hónappal, 21 hónapra járó járulékokkal 10 milliós végkielégítéssel

távozó IT.szakember helyett napi 135 Km-ről bérelt gépkocsival

járó kolléga napi 2 óra utazással látja el az átszervezésés takarékosság miatt megszüntetett kirendeltséget, addig miről beszéljünk.Az utasok koszos állandóan késő vonatokon kénytelenek utazni,a dolgozók a megszüntetett laktanya szobák, üzemi konyhák,

MÁV egészségügy hátrányait szenvedik, nevetséges bérért.

Az ÚJ bértáblázat szerint egy -20 +40 fokban dolgozó járműszerelő

25 év után 195 ezres Br bérért teszi tönkre magát. Nem véletlen a szájk készülődés.
Pro érvek
200 ezres Cafetéria
Kontra érvek
Kevés fizetés, iszonyú munkakörülmények, sok oktatás vizsga
Az "átkosból" itt maradt állami munkahely
Mára már lejáratott vasutasság, volt már MOL, Siemens és egyébb
VASUTAT csak a sorompónál állva látott vezetőség. Már odáig jutottunk, hogy 35 ezret kap aki hoz egy balekot dolgozni. 12/24 órás

műszakok,anyag és munkaerő hiány mindenütt, kivéve az irodákban.

Ott lázas munka folyik, hogyan legyen akár túlórákkal is kitöltve a SAP rendszer. Századórára kiszámolva a javítás időket, megrendelni a hiányzó anyagokat a"Gyárból" mindezt 3 MILLIÁRD forintért.Közben a vonaton odaragadsz a kosztól, nincs víz a WC-n,

az Interciti-n nyáron FŰT a légkondi. Izzadt kimerűlt kalauz birkózik

az internet hiányos területeken a J pojekt gépeivel. stb.

Nics péz a dolgozók normális fizetésére, de van 1100 bérelt autóra,

IPphonekre a vezetőknek, de nincs munkaruha és ásványvíz a hőségriadóra.
Pro érvek
Dolgozónak nincs, mert megszűnt a korkedvezmény, a MÁV egészségügy
Kontra érvek
Alacsony fizetés, 12 órás munkaidő, ünnepi, vasárnapi szolgálat, vizsgák oktatások, kevés szabadidő
Üvegpalotától a viskóig, milliós fizetésektől a minimálbérig minden van.
Az igazi VASUTASOK eltűnőben, belefáradtak /haltak/ a hajtásba, míg a mindenféle széllel érkező "szakértők" vezetők légkondicionált bérelt üvegpalotában bérelt gépkocsikkal "almás" mobilokkal , laptoppokkal újjászervezik a veszteséges MÁV-ot. A dolgozók vidéken szenes kályha fűtéses viskokban, 40 C melegben, 2-3 évre
kiadott egyenruha ellátás mellet, minimálbér környékén dolgoznak.

26 évet töltöttem itt, felsőfokú végzettséggel, és ennyi idő alatt nem sikerült az irodában egy meleg vizes kézmosási lehetőséget kicsikarni. A vezetőség pedig bérelt gépkocsival havi 2500 Km magánhasználati lehetőséggel bel-és KÜLFÖLDÖN várta a napi jelentést a mindennapi TMR, az ügyfélszolgálat és egyébb digitális naplók mellett titkárkárnők "asszistensek" mellett teázgatva.Több bérelt autó mint mozdony! Értelmetlen oktatások pld: 1 napos gépjármű oktatás a "gyermekvédelmi rendszerekről" a szolgálati gépkocsikat vezető dolgozóknak / akik SOHASEM szállíthatnak

gyermeket a teherautókban!!! Mibe kerül ez az adófizetőknek?, mit keres vele a külső oktató?
Pro érvek
Üvegpalotában ingyen tea, kávé, dolgozók egy részének szabadjegy
Kontra érvek
Minimálbér közeli fizetés, 30 év után egy fordulós elektrótechnikus br:205 ezer
Brutálisan alacsony fizetés a"dolgozóknak", brutálisan magas fizetés a "fönöki" állásokban.
Elnyomott kizsákmányolt dolgozók, nagyon rossz munkakörülményekkel. Szenes kályhás fűtés, lavórban kézmosás kannából hozott víz!!. Értelmetlen oktatások vizsgák(pld Szegeden az Osztrák villamos vontatás érintésvédelmemből, Lakiteleken a felső vezeték baleset védelméből sés tb.A kiszervezett emberek minimálbérért (takarítók stb) Gazdaságos átszervezés az informatika műszerész Szegedről cserél ventilátort Lakiteleken, bár Szolnokon is van műszerész! persze bérelt gépkocsival 100 Ft+ÁFA km díj + 5000 Ft+ ÁFA Javítás ezért alacsony a fizetés és kritikán aluli a szolgáltatás. Jó gépkocsival 1 ember is utazik a vonatjegy árán!
Pro érvek
szabadjegy már akinek, mert a szolgáltatók már nem kapnak
Kontra érvek
kevés fizetés, éjjel nappali munka, sok értelmetlen oktatás vizsga, rossz munkakörülmények
"Ez a MÁV nem az a MÁV" mondta a vezérigazgató asszony. És sajnos igaza van!
A veszteséges MÁV-ot nagymértékben kihasználják saját célukra a
Takarító cégek, a oktatást vizsgáztatást végző cégek, és a leányvállalatok közép és felső vezetői.Magán használatra a bérelt gépkocsik,"teafőző menedzser asszisztensek" 3 milliárdért SAP

hazudj ha tudsz rendszer. USB-s egércsere 4500Ft+ÁFA + 100 Ft/Km díjért + egér ár+ 8 % .

Dolgozók a minimálbér közelében 20 év gyakorlattal is, ünnepi, vasárnapi munka, rossz munkakörülmények,

Szétvert MÁV egészségügy.

ÉVI 200 ezer Cafatéria szabadjegy.
Pro érvek
Szabadjegy bár már nem sokat ér egyre kevesebb külföldi vasútra jó.
Kontra érvek
Minimálbér közeli fizetés, állandó értelmetlen vizsgák, ünnep, vasárnapi munka.
Kezdő elektrikusként megfelelő munka
Tapasztalatok és ismeretek bővítése miatt váltottam.
Pro érvek
Mammutcég
Kontra érvek
Új lehetőség kipróbálása
Közepes fizetés, maximális kizsákmányolás, vasárnapi, ünnepi munka
Értelmetlen vizsgák, sok alkalmatlan vezető,nagy bérrel szolgálati autóval magáncélra is. Inkább az utasok kiszolgálására, adolgozók munkakörülményeinek javítására kellene fordítani a pénzt.
Pro érvek
szabadjegy
Kontra érvek
12 órás műszakok vasárnap ünnepeken is
Folyamatos munka.
Személyes tapasztalatom alapján.Prioritást a munkahelyi biztonság adja.
Pro érvek
Szociális biztonság.Cafetéria, munkaruha, egészségügyi ellátás.
Kontra érvek
Fizetés.
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: MÁV Zrt.? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
2,5
2,3