MÁV Zrt.
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

MÁV Zrt.-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Humán partner

Munkakör megnevezése
Humán partner2 értékelés
Munkavégzés helye
Magyarország2 értékelés
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 46 értékelés megtekintése
2,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Jelentős állami támogatással is veszteséges,vízfejű vállalat.
VASÚTHOZ nem értő vezetőség, kirívóan nagy bérrel.Minden "hasznot hozó" tevékenységet eladnak megszüntetnek, Nyugdíjba vonult, elvándorolt szakember gárda. Pld megszüntetik a nemzetközi
háló és fekvőhelyes és étkező kocsikat, pedig Várnába Bárba hónapokkal előre sem lehetett jegyet venni. A vízfejű utasellátó??

vezérkar persze marad, nem lehet egy szendvicset venni Bp-Szeged

Pécs, Bécs között. Csoportos létszámleépítés következik.Elherdálták

az áruszállítást, bár 2 milliárd azóta sem került elő.A vezérigazgató

6 milliós fizetéséhez igazítják az osztályvezetők,alosztályvezetők ,titkárok bérét.Csak a valódi munkát végzők vannak a minimálbér közelében.Drága Jánosok takarítanak?? olcsó munkásokkal, mely meg is látszik.milliárdok teljesen értelmetlen informatikai megoldásokra párhuzamosan azonban végzik a százéves naplózást.

Szegeden 26 informatikusnak a közút irodaházban bérelnek egy szárnyat, miközben üresen áll több ezer nm2 felújított MÁV épület.

Megszűnt a vasút egészségügy, az üzemi konyha rendszer, a laktanya és vendégszobák, MÁV üdülők stb.De bérelnek 1100 gépkocsit.2-3 évre kiadott munkaruhák,fél évig a szabadban álló

ásványvizet oszt szét 40-60 literével a kalauzoknak. Teherautó viszi

a 15 tollat száz borítékkal 80 Km -re a "Szolgáltató Központ" a MÁV leveleket gépkocsi körjáratokkal napi több ezer km , vonat helyett .

Közben fej pénztért sem jönnek a valódi munkavégzők Aki teheti 40 évvel azonnal elmegy..
Pro érvek
200 ezer cafatéria 3 évenkét "br 15-40 ezer hűségpénz"
Kontra érvek
minimálbér közeli fizetés, rossz munkakörülmények, kevés szabadidő
Hasznos volt ez az értékelés?
1,0
Vezetőség
Csak a vezetők premizálása számít
Most jutott el a MÁV vezetése, hogy a valódi munkát végzőket is meg kellene fizetni! Két hónappal előre hozták a következő évi kötelező szakmunkás bérminium bevezetését. Most már egy 30 éves gyakorlattal rendelkező szakmunkás érettségivel megkapja a Br 179 ezer forintot?? Na ettől nem tolonganak az újfelvételes emberek, de legalább van valami elmozdulás. Mert pld az IT (informatika) vezetők
igen magas fizetése mellé 20-40 % prémium, magánhasználatú gépkocsi is JÁR??!! Az inter-citi vonatok meg teli vannak hirdetési lapokkal /vezető jegyvizsgáló/ felvételest keresnek korlátlanul.

Sokkal több fizetést és jobb munkakörülmények kellenének, hogy visszaálljon a régi vasút vonzereje.
Pro érvek
200 kafatéria, 3 évenként min hűségpénz/évi 10-12 ezer/
12 órás folyamatos munkarend, sok túlóra, kevés fizetés, állandó vizsgák.
Korábbi munkáltató értékelése