MÁV Zrt.

MÁV Zrt.-alkalmazotti értékelés itt: Budapest

Budapest7 értékelés
Mind a(z) 49 értékelés megtekintése
Darabszámnak tekintik az embert! Nincs megfelelő munkahelyi biztonság
Pro érvek
Ingyen utazás
Ha valaki talál mást, inkább oda menjen dolgozni, több helyen az alapvető feltételwk sem biztositottak, a vezetők hozzá nem értése nagyon lehangoló.
Pro érvek
a fizetes elfogadható
Kontra érvek
a vezetés csak vezet, a szakmahoz nem ert
Nagyon alacsony fizetés a valódi munkát végzőknek, rettenetes munkakörülmények 12/24 órás egészségkárosító műszakok.Teljes szociális,egészségügyi rendszer hiány.Megszűnt korkedvezményes munkakörök.Rengeteg értelmetlen vizsga, oktatás.A középvezetőktől felfelé az egykulcsos adónak is köszönhetően 500 ezertől felfelé fizetés, bérelt gépkocsi, apple telefon, laptop saját használatra is./nyugdíjba viheti haza/ stb.a dolgozok még a mai napon is szenes
kályha fűtéses őrházakban vizeskanna ,lavór konfortban! A vizsgáztató, oktató, takarító cégek talicskázzák ki az EU-s és Magyar adófizetők pénzét. 1,6 milliárd jegyeladás fejlesztésre /hétvégén kígyózó sor a pénztáraknál, számlaadás kézzel kitöltött tömb, az új rendszer 3 szor lassabb a réginél, bonyolult jegyautomaták, biztonsági személyzet 2 fő 9 ezer /fő órabérért viszi a pénzt, hozza a jegytekercset, az informatika 13,5 ezerért hoz egy 1000 lapos tekercset . A takarítók vízszintesen, függőlegesen számláznak.

Csak a DOLGOZÓK bérére nincs pénz, és az a pár utas zavarja még a jelentések írásában a koordinátorokat. Teherfuvarozás már nincs, csak a Cargó szenved még az átmenő vonatokkal.Megszűnt a vasutasság megbecsülése. Ezér kár az oldalon lévő értékeléseket kozmetikázni és csillagos ötöst adni akik már a szocializmus óta nem dolgoznak itt. "Fiatal voltam,virsli sör, Szovjet himnusz stb.
Pro érvek
évi 200 ezer cafatéria
Kontra érvek
Kimerítő 12 órás műszakok, vizsgák, oktatások szabadidőben is.kevés fizetés.
Szerettem volna áthelyezést kérni költözés miatt, de a MÁV nál ez képtelenség. Gépészmérnök végzettségem van MÁV nál dolgoztam és azt mondták, hogy "nincs kellő tapasztalat" Semmilyen lojalitás nincs a cégben. Pont olyan a MÁV, ahogy a vonatok is járnak...Amikor odakerültem, 4 hónapig nem tudtak megfelelő feltételeket biztosítani a munkavégzéshez...
Pro érvek
rugalmas munkaidő, ingyen utazás a vonaton
Kontra érvek
rugalmatlan vezetőség, döcögős ügyintézés
Évek óta elemzem, miért nem vonzó munkahely a MÁV ? A "régi" világban megbecsült állás volt itt dolgozni.A munkakörülmények más vállalathoz képest ténylegesen rosszak! A nyílt pályán -25 C- 40 C-ig
esőben, havazásban, hőségben kell dolgozni.Régen korkedvezményt kaptak az itt dolgozók, és jobb fizetést, mint a gyári

munkások. Mára ez megszűnt és az évi 10% emelés is tovább nyitja a bérollót a fizikai és "szellemi" szolgáltatói ? bérek között. A szolgáltatók?? minden költséget elszámolhatnak a MÁV felé!

Pld Kecskeméten egy 35 ezres nyomtatót simán javíthatnak Szegeden oda vissza 100 Ft/km +ÁFA + 5 ezer +Áfa költségért, szemben az állomástól 300 méterre lévő külső szervíz Br 6000 e forintos díjával.A jelen oldal elégedettségi számlálóit sem érdemes

korrigálni, hétvégén 15 , hétfőn 7 bejegyzéssel, és teljesen felesleges a debreceni "pályamunkás" irodában írt 5 értékelése is. Hiszen Debrecenben is 54 Kg/m a sín és a beton aljzat sem hungarocell!

A 9.ik kategória fizetése is Br 200 ezer alatt van.Ha ez önnek vonzó

kérem hozzon még 1 (101) embert mert ebből a munkakörben jelentős számú dolgozó megy nyugdíjba ebben az évben és SENKI

sem jelentkezik ezért a pénzért ilyen egészségkárosító állásra.
Pro érvek
Évi 200 e cafatéria, egyes munkakörökben szabadjegy.
Kontra érvek
Egészség károsító munkakörülmények, 12 órás ünnep és vasárnapi műszakok.
Jó munka hely változatos munka hely ingyenes utazási lehetőség.
Értelmetlen vizsgák, sok alkalmatlan vezető,nagy bérrel szolgálati autóval magáncélra is. Inkább az utasok kiszolgálására, adolgozók munkakörülményeinek javítására kellene fordítani a pénzt.
Pro érvek
szabadjegy
Kontra érvek
12 órás műszakok vasárnap ünnepeken is