MÁV Zrt.

MÁV Zrt. Alkalmazotti bírálat

Mind a(z) 49 értékelés megmutatása
Darabszámnak tekintik az embert! Nincs megfelelő munkahelyi biztonság
Pro érvek
Ingyen utazás
Az éjszakázást leszámítva nagyon jó munka kör.Az éjszakázás nehéz és kimerítő
Pro érvek
Kontra érvek
Fárasztó
Kedvező időbeosztás, rendes fizetés, munkaruha,béren kìvüli juttatások és arcképes igazolvány ami ingyenes utazást biztosít az ország terülére.
Remek munkahely, jó társaság.
Feljebb lépés lehetősége adott mindenki zámára.

Egy tipikusnapon nem kel megszakítani magad.

Megbescülést kapsz és elismerést a vezetőség részéről.

Gyermekem gondozását egyedülálló anyaként is meg tudtam oldani

Rugalmas munkaidő.

Legnehezebb része talán nő személyében férfi fizikai kollégák íráynításának betartásának elérése.

Rengeteg utazás céges autóval, ellenőrzések, bejárásokon való részvétel.
Kellemes családias hangulat, saját szekrény az öltözőben, lehetőség a szakma fejlődésre.
Pro érvek
Cafeteria
Kontra érvek
Stresszes munkakörök
Jó és segítőkész összetartó kollektíva, megfelelő bérezés, bérpótlékok, erős érdekvédelem szakszervezetek, béren kívüli juttatások.
Értékelhetetlen.Itt lehetetlen kibontakozni Diktatúra van
Cinikus vezetès, jó közvetlen munkatársak. Nincs előrelèpèsi lehetősèg. Rossz ès balesetveszèlyes munkakörülmènyek.
Nagyon sok szolgálati helyen 19. századi munkakörülmények, és 19. századi munkáltatói hozzáállás. Sok szolgálati helyen vezetékes víz, mosdó, angol wc sincs, klímaberendezésről nem is beszélve. A legtöbb helyen 30 fok feletti hőmérsékleten dolgoznak a kollégák 12 órát, sajnos a korszerűtlen épületek miatt ez a hőmérséklet éjszakás szolgálatban is megmarad a helyiségekben, amikor az emberi szervezetnek éppen regenerálódni kellene a nappali hőterhelés után. A szolgálati helyek zömében az egér, patkány, szúnyog, stb. teljesen hétköznapi, olyannyira, hogy a munkáltató nem is tesz ellene semmit. Indokolatlanul sok munkahelyi vezető, jelentős részük megfelelő végzettség nélkül. Talán az egyetlen munkáltató az országban, ahol a múlt rendszerben "verejtékes munkával" megszerzett műszaki szakoktatói végzettséget tényleges diplomaként kezelik...
Pro érvek
Csupán a tényleges bejelentés, illetve a fizetett szabadság.
Kontra érvek
A három műszak, és az embertelen körülmények hamar elhasználják a munkavállalókat, kevesen érik meg a nyugdíjat.
Ha valaki talál mást, inkább oda menjen dolgozni, több helyen az alapvető feltételwk sem biztositottak, a vezetők hozzá nem értése nagyon lehangoló.
Pro érvek
a fizetes elfogadható
Kontra érvek
a vezetés csak vezet, a szakmahoz nem ert
Én a HR-es alkalmazottaktól kérdezném, hogy minek adnak fel álláshirdetéseket, ha egyikre sem reagálnak? Minek van a telefon, ha egész nap képtelenek arra, hogy felvegyék? Könyörgöm, ha egy szellemi munkakörre (egyetemi végzettséggel) jelentkezővel szemben is ennyire zéró teljesítményt nyújtanak, akkor mit várjon egy kevésbé tanult, pl. szakmunkás? Aztán panaszkodnak, sőt, a menetjegyeken is toboroznak? MINEK?? Ha százan jelentkeznek, száz levélre kell válaszolni, ezért vannak ott. Semmi másért. Ennyi.
Nem szeretem,nincs előrelépés,gyenge körülmények,rossz fizetés
Pro érvek
Cafeteria
Kontra érvek
Kevés fizetés
A munkakörülményeket, tanulási és előrelépési lehetőségeket tekintve is jó munkahelynek ítélem meg a MÁV Zrt-t.
Sajnos az új vezetéssel sem változott a pazarló működtetés,továbbra is az Uniós és a Magyar adófizetők pénzén élősködik A MÁV !
Értelmetlen informatikai fejlesztések 3,6 MILLIÁRD-ért a mozdony és kocsipark elosztására, miközben vonalakat kell bezárni ,mert nincs elég mozdony és kocsi! /35 milliós spórolás/ ? ennyivel olcsóbb

vállalkozó busszal vinni az utasokat??? Már nincs elég szakember sem 1 Órát késett az inter Cyti Kecskemét és Szeged között egy "bagatel" biztosító berendezés hiba miatt !!I Ilyen kevés fizetésért és kirívóan rossz munkakörülmények miatt, nem hogy nem jön új műszerész, de még az itt lévők is tovább állnak!
Kontra érvek
Árokásástól a KÖFIG 12 órás fordulósmunkaidő br. 200 ezerért.
Habár ömlik az Uniós és a Magyar adófizetők pénze a cégbe, mégis a pazarlás és a korrupció viszi el a nagy részét. niIncs elég gördülő állomány /mozdony kocsi/ mégis 3,6 MILLIÁRDÉRT Inka2 programot fejlesztenek a gördülő állomány "optimazilázára". Előbb
a szegedi IC-re kellene a hiányzó 1. osztályú kocsi!! Városföld megállóhelyet havi 1,1 millióért takarította, + hótakarítás /110 ezer/hó a Kerepesi székház udvarába bejegyzett cég?? A novemberben vásárolt/ 3 év garancia HP For számítógépet februárban jön 2 fő

"karbantartani"??? Szegedről-Nagykőrösre !!! Mert így gazdaságos!

Miközben a kecskeméti IT kirendeltséget átszervezés és GAZDASÁGOSSÁG miatt felszámolják, az ott dolgozónak VÉGKIELÉGÍTÉST fizetve korai nyugdíjat biztosítva! A MÁV-os takarítónőket kiszervezik A "JÁNOSIK" cégbe minimálbérért cafatéria nélkül. "mert így "gazdaságos".Tömegével mennek el a szakmunkások mert 30-40 év munka után is 10 ezerrel keresnek többet mint a kezdők., és mindenhez kell érteni az árokásástól az integrált áramkörös berendezésig.MÁR az IT. középvezetőknek is havi 2500 km magánhasználatra is céges autó 40% prémium.

Csak a ma még itt dolgozó fizikai állomány megbecsüléséra nincs pénz!
Pro érvek
Semmi
Kontra érvek
Egészségtelen munkakörnyezet, hétvégi, ünnepnapi 12 órás szolgálat.
Nagyon alacsony fizetés a valódi munkát végzőknek, rettenetes munkakörülmények 12/24 órás egészségkárosító műszakok.Teljes szociális,egészségügyi rendszer hiány.Megszűnt korkedvezményes munkakörök.Rengeteg értelmetlen vizsga, oktatás.A középvezetőktől felfelé az egykulcsos adónak is köszönhetően 500 ezertől felfelé fizetés, bérelt gépkocsi, apple telefon, laptop saját használatra is./nyugdíjba viheti haza/ stb.a dolgozok még a mai napon is szenes
kályha fűtéses őrházakban vizeskanna ,lavór konfortban! A vizsgáztató, oktató, takarító cégek talicskázzák ki az EU-s és Magyar adófizetők pénzét. 1,6 milliárd jegyeladás fejlesztésre /hétvégén kígyózó sor a pénztáraknál, számlaadás kézzel kitöltött tömb, az új rendszer 3 szor lassabb a réginél, bonyolult jegyautomaták, biztonsági személyzet 2 fő 9 ezer /fő órabérért viszi a pénzt, hozza a jegytekercset, az informatika 13,5 ezerért hoz egy 1000 lapos tekercset . A takarítók vízszintesen, függőlegesen számláznak.

Csak a DOLGOZÓK bérére nincs pénz, és az a pár utas zavarja még a jelentések írásában a koordinátorokat. Teherfuvarozás már nincs, csak a Cargó szenved még az átmenő vonatokkal.Megszűnt a vasutasság megbecsülése. Ezér kár az oldalon lévő értékeléseket kozmetikázni és csillagos ötöst adni akik már a szocializmus óta nem dolgoznak itt. "Fiatal voltam,virsli sör, Szovjet himnusz stb.
Pro érvek
évi 200 ezer cafatéria
Kontra érvek
Kimerítő 12 órás műszakok, vizsgák, oktatások szabadidőben is.kevés fizetés.
Még az előző politikai rendszer idejében dolgoztam ott.Biztonságban volt az emberek munkahelye
Szerettem volna áthelyezést kérni költözés miatt, de a MÁV nál ez képtelenség. Gépészmérnök végzettségem van MÁV nál dolgoztam és azt mondták, hogy "nincs kellő tapasztalat" Semmilyen lojalitás nincs a cégben. Pont olyan a MÁV, ahogy a vonatok is járnak...Amikor odakerültem, 4 hónapig nem tudtak megfelelő feltételeket biztosítani a munkavégzéshez...
Pro érvek
rugalmas munkaidő, ingyen utazás a vonaton
Kontra érvek
rugalmatlan vezetőség, döcögős ügyintézés
Hiába a felemelt 75 ezres toborzási pénz a kutya sem jön a vasúthoz.Nem becsülik meg az itt 40-45 éve dolgozókat,alig kapnak többet mint a tegnap felvettek.Például Békéscsabán az informatikánál 43 éve dolgozó 62 éves gyermekét egyedül nevelő munkatársnak felmondtak, majd fél évre rá felvettek helyette 2 főt, alacsonyabb végzettséggel, nagyobb bérért.A vezetők jöttek,mentek, vitte a rendőrség.Két Dudás nem fért meg egy cégnél és ebbe bele is Sántult.Az EU és a magyar adófizetők pénzét öntik a fejetlen vállalatba, ahonnét talicskázzák is ki a "szolgáltatók". Prémiumot, céges gépkocsit magánhasználatra is kapnak a vezetők. Csak az utasok zavarják a MÁV-ot , hiszen a milliárdos fejlesztések eredményeként sem csökken a menetidő, és a vonatkésések is jelentősen emelkednek.
Pro érvek
Szabadjegy a dolgozók kisebb részének
Kontra érvek
12 órás fordulós munkaidő, hétvégeken is, kegyetlenül rossz munkakörülmények
Tekintélyalapú vezetőség, csak a prémium feltételek teljesítése a cél.
A leg egészség károsítóbb 12/24 órás szolgálati idők.Értelmetlen milliárdos fejlesztések hiba esetén a /Pass2 információs rendszerre vár az intersziti ??? 1000-es jegytekercs cserére jön Szegedről- Kecskemétre bérelt autóval a "szakértő" 13500_ Áfa áron! Egyáltalán minek számláz MÁV szolgáltató A MÁV-nak??

70 MILLIÁRD működési támogatás az Unió és a Magyar adófizetők

pénzéből annak a cégnek ahol 1 év alatt 3 évet késnek a vonatok!

Minek a sok bérelt VW V6 automata váltós Amarokoko -kat bérelni?

Miért kell a veszteséges cégnek 20-40 %-os prémiumot fizetni az egyébként is nagyon magas fizetésű vezetőknek? A valódi munkát végző VASUTASOK-nak kellene tisztességes bért fizetni, és megbecsülni a lassan már ritkaságba számító 40-45 éve itt dolgozókat. Itt minden számít csak a fizető utas és a Dolgozó ember nem!!
Pro érvek
NINCS
Kontra érvek
Hétvégén és ünnepnapokon is a 12 órás szolgálatok, rengeteg felesleges oktatás és vizsga.
Biztos munkahely, jó bérezéssel. Főnök-alkalmazott viszony jó