MÁV Zrt. Alkalmazotti bírálat

Mind a(z) 45 értékelés megmutatása
Kellemes munkahely
Forgalmi szolgálattevő (Jelenlegi alkalmazott) –  Miskolc2019, december 1.
Kellemes családias hangulat, saját szekrény az öltözőben, lehetőség a szakma fejlődésre.
Pro érvek
Cafeteria
Kontra érvek
Stresszes munkakörök
Hasznos volt ez az értékelés?IgenNem 1Jelentés
Jó a kollektíva, megfelelő bérezés, és béren kívüli juttatások.
Vezető jegyvizsgáló (Jelenlegi alkalmazott) –  vezető jegyvizsgáló2019, november 17.
Jó és segítőkész összetartó kollektíva, megfelelő bérezés, bérpótlékok, erős érdekvédelem szakszervezetek, béren kívüli juttatások.
Senkinek nem ajánlom.A legundorítóbb cég ami létezik.
Váltókezelő (Volt alkalmazott) –  Szob2019, november 13.
Értékelhetetlen.Itt lehetetlen kibontakozni Diktatúra van
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 10NemJelentés
Rossz
Váltókezelő (Volt alkalmazott) –  Nagykanizsa2019, október 11.
Cinikus vezetès, jó közvetlen munkatársak. Nincs előrelèpèsi lehetősèg. Rossz ès balesetveszèlyes munkakörülmènyek.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 12NemJelentés
Nevetséges
Forgalmi szolgálattevő (Jelenlegi alkalmazott) –  Szolnok2019, július 28.
Nagyon sok szolgálati helyen 19. századi munkakörülmények, és 19. századi munkáltatói hozzáállás. Sok szolgálati helyen vezetékes víz, mosdó, angol wc sincs, klímaberendezésről nem is beszélve. A legtöbb helyen 30 fok feletti hőmérsékleten dolgoznak a kollégák 12 órát, sajnos a korszerűtlen épületek miatt ez a hőmérséklet éjszakás szolgálatban is megmarad a helyiségekben, amikor az emberi szervezetnek éppen regenerálódni kellene a nappali hőterhelés után. A szolgálati helyek zömében az egér, patkány, szúnyog, stb. teljesen hétköznapi, olyannyira, hogy a munkáltató nem is tesz ellene semmit. Indokolatlanul sok munkahelyi vezető, jelentős részük megfelelő végzettség nélkül. Talán az egyetlen munkáltató az országban, ahol a múlt rendszerben "verejtékes munkával" megszerzett műszaki szakoktatói végzettséget tényleges diplomaként kezelik...
Pro érvek
Csupán a tényleges bejelentés, illetve a fizetett szabadság.
Kontra érvek
A három műszak, és az embertelen körülmények hamar elhasználják a munkavállalókat, kevesen érik meg a nyugdíjat.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 25NemJelentés
elviselhető
üzembiztonság vezető (Volt alkalmazott) –  Budapest2019, július 27.
Ha valaki talál mást, inkább oda menjen dolgozni, több helyen az alapvető feltételwk sem biztositottak, a vezetők hozzá nem értése nagyon lehangoló.
Pro érvek
a fizetes elfogadható
Kontra érvek
a vezetés csak vezet, a szakmahoz nem ert
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 14NemJelentés
Vicces, ugyanakkor szánalmas is
Beosztás?:) (Volt alkalmazott) –  Buapest2019, április 23.
Én a HR-es alkalmazottaktól kérdezném, hogy minek adnak fel álláshirdetéseket, ha egyikre sem reagálnak? Minek van a telefon, ha egész nap képtelenek arra, hogy felvegyék? Könyörgöm, ha egy szellemi munkakörre (egyetemi végzettséggel) jelentkezővel szemben is ennyire zéró teljesítményt nyújtanak, akkor mit várjon egy kevésbé tanult, pl. szakmunkás? Aztán panaszkodnak, sőt, a menetjegyeken is toboroznak? MINEK?? Ha százan jelentkeznek, száz levélre kell válaszolni, ezért vannak ott. Semmi másért. Ennyi.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 30NemJelentés
40 évet egy munkahelyen, a MÁV-nál töltöttem el,ez magában is jelzi, hogy mind előrelépési lehetőségben, mind munkakörülményekben jó munkahely volt.
ingatlanhasznosítási szakelőadó (Volt alkalmazott) –  Pécs2018, december 16.
A munkakörülményeket, tanulási és előrelépési lehetőségeket tekintve is jó munkahelynek ítélem meg a MÁV Zrt-t.
A béka hátsó felé közelítő cég.
Biztosító berendezés technikus (Jelenlegi alkalmazott) –  Szeged2018, november 20.
Sajnos az új vezetéssel sem változott a pazarló működtetés,továbbra is az Uniós és a Magyar adófizetők pénzén élősködik A MÁV !
Értelmetlen informatikai fejlesztések 3,6 MILLIÁRD-ért a mozdony és kocsipark elosztására, miközben vonalakat kell bezárni ,mert nincs elég mozdony és kocsi! /35 milliós spórolás/ ? ennyivel olcsóbb
vállalkozó busszal vinni az utasokat??? Már nincs elég szakember sem 1 Órát késett az inter Cyti Kecskemét és Szeged között egy "bagatel" biztosító berendezés hiba miatt !!I Ilyen kevés fizetésért és kirívóan rossz munkakörülmények miatt, nem hogy nem jön új műszerész, de még az itt lévők is tovább állnak!
Kontra érvek
Árokásástól a KÖFIG 12 órás fordulósmunkaidő br. 200 ezerért.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 33NemJelentés
Embertelen, egészségtelen fizikai munkakörök,minimálbér közeli fizetéssel.
Biztosító berendezés műszerész (Volt alkalmazott) –  Kecskemét2018, október 25.
Habár ömlik az Uniós és a Magyar adófizetők pénze a cégbe, mégis a pazarlás és a korrupció viszi el a nagy részét. niIncs elég gördülő állomány /mozdony kocsi/ mégis 3,6 MILLIÁRDÉRT Inka2 programot fejlesztenek a gördülő állomány "optimazilázára". Előbb
a szegedi IC-re kellene a hiányzó 1. osztályú kocsi!! Városföld megállóhelyet havi 1,1 millióért takarította, + hótakarítás /110 ezer/hó a Kerepesi székház udvarába bejegyzett cég?? A novemberben vásárolt/ 3 év garancia HP For számítógépet februárban jön 2 fő
"karbantartani"??? Szegedről-Nagykőrösre !!! Mert így gazdaságos!
Miközben a kecskeméti IT kirendeltséget átszervezés és GAZDASÁGOSSÁG miatt felszámolják, az ott dolgozónak VÉGKIELÉGÍTÉST fizetve korai nyugdíjat biztosítva! A MÁV-os takarítónőket kiszervezik A "JÁNOSIK" cégbe minimálbérért cafatéria nélkül. "mert így "gazdaságos".Tömegével mennek el a szakmunkások mert 30-40 év munka után is 10 ezerrel keresnek többet mint a kezdők., és mindenhez kell érteni az árokásástól az integrált áramkörös berendezésig.MÁR az IT. középvezetőknek is havi 2500 km magánhasználatra is céges autó 40% prémium.
Csak a ma még itt dolgozó fizikai állomány megbecsüléséra nincs pénz!
Pro érvek
Semmi
Kontra érvek
Egészségtelen munkakörnyezet, hétvégi, ünnepnapi 12 órás szolgálat.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 44NemJelentés
Magyarország egyik legrosszabb munkahelye a "dolgozó" rétegnek és majdnem a legjobb a "felső vezetőknek"
Humán Partner (Volt alkalmazott) –  Budapest2018, szeptember 13.
Nagyon alacsony fizetés a valódi munkát végzőknek, rettenetes munkakörülmények 12/24 órás egészségkárosító műszakok.Teljes szociális,egészségügyi rendszer hiány.Megszűnt korkedvezményes munkakörök.Rengeteg értelmetlen vizsga, oktatás.A középvezetőktől felfelé az egykulcsos adónak is köszönhetően 500 ezertől felfelé fizetés, bérelt gépkocsi, apple telefon, laptop saját használatra is./nyugdíjba viheti haza/ stb.a dolgozok még a mai napon is szenes
kályha fűtéses őrházakban vizeskanna ,lavór konfortban! A vizsgáztató, oktató, takarító cégek talicskázzák ki az EU-s és Magyar adófizetők pénzét. 1,6 milliárd jegyeladás fejlesztésre /hétvégén kígyózó sor a pénztáraknál, számlaadás kézzel kitöltött tömb, az új rendszer 3 szor lassabb a réginél, bonyolult jegyautomaták, biztonsági személyzet 2 fő 9 ezer /fő órabérért viszi a pénzt, hozza a jegytekercset, az informatika 13,5 ezerért hoz egy 1000 lapos tekercset . A takarítók vízszintesen, függőlegesen számláznak.
Csak a DOLGOZÓK bérére nincs pénz, és az a pár utas zavarja még a jelentések írásában a koordinátorokat. Teherfuvarozás már nincs, csak a Cargó szenved még az átmenő vonatokkal.Megszűnt a vasutasság megbecsülése. Ezér kár az oldalon lévő értékeléseket kozmetikázni és csillagos ötöst adni akik már a szocializmus óta nem dolgoznak itt. "Fiatal voltam,virsli sör, Szovjet himnusz stb.
Pro érvek
évi 200 ezer cafatéria
Kontra érvek
Kimerítő 12 órás műszakok, vizsgák, oktatások szabadidőben is.kevés fizetés.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 45NemJelentés
Fiatal voltam,akkor még semmi sem számított
Járműlakatos (Volt alkalmazott) –  Szolnok2018, szeptember 12.
Még az előző politikai rendszer idejében dolgoztam ott.Biztonságban volt az emberek munkahelye
Dolgoztam a MÁV nál, de inkább hagyjuk...
Műszaki Szakelőadó II. (Volt alkalmazott) –  Budapest2018, augusztus 8.
Szerettem volna áthelyezést kérni költözés miatt, de a MÁV nál ez képtelenség. Gépészmérnök végzettségem van MÁV nál dolgoztam és azt mondták, hogy "nincs kellő tapasztalat" Semmilyen lojalitás nincs a cégben. Pont olyan a MÁV, ahogy a vonatok is járnak...Amikor odakerültem, 4 hónapig nem tudtak megfelelő feltételeket biztosítani a munkavégzéshez...
Pro érvek
rugalmas munkaidő, ingyen utazás a vonaton
Kontra érvek
rugalmatlan vezetőség, döcögős ügyintézés
Nem becsülik meg az "öreg" vasutasokat,csak a rengeteg vezető bére átlag feletti
Felső vezeték technikus (Jelenlegi alkalmazott) –  Békéscsaba2018, július 31.
Hiába a felemelt 75 ezres toborzási pénz a kutya sem jön a vasúthoz.Nem becsülik meg az itt 40-45 éve dolgozókat,alig kapnak többet mint a tegnap felvettek.Például Békéscsabán az informatikánál 43 éve dolgozó 62 éves gyermekét egyedül nevelő munkatársnak felmondtak, majd fél évre rá felvettek helyette 2 főt, alacsonyabb végzettséggel, nagyobb bérért.A vezetők jöttek,mentek, vitte a rendőrség.Két Dudás nem fért meg egy cégnél és ebbe bele is Sántult.Az EU és a magyar adófizetők pénzét öntik a fejetlen vállalatba, ahonnét talicskázzák is ki a "szolgáltatók". Prémiumot, céges gépkocsit magánhasználatra is kapnak a vezetők. Csak az utasok zavarják a MÁV-ot , hiszen a milliárdos fejlesztések eredményeként sem csökken a menetidő, és a vonatkésések is jelentősen emelkednek.
Pro érvek
Szabadjegy a dolgozók kisebb részének
Kontra érvek
12 órás fordulós munkaidő, hétvégeken is, kegyetlenül rossz munkakörülmények
Vezetőnek prémium, saját célra is gépkocsi, magas fizetés dolgozók 120% minimálbérért robotolnak.
Vezénylő tiszt (Volt alkalmazott) –  Szeged2018, július 17.
Tekintélyalapú vezetőség, csak a prémium feltételek teljesítése a cél.
A leg egészség károsítóbb 12/24 órás szolgálati idők.Értelmetlen milliárdos fejlesztések hiba esetén a /Pass2 információs rendszerre vár az intersziti ??? 1000-es jegytekercs cserére jön Szegedről- Kecskemétre bérelt autóval a "szakértő" 13500_ Áfa áron! Egyáltalán minek számláz MÁV szolgáltató A MÁV-nak??
70 MILLIÁRD működési támogatás az Unió és a Magyar adófizetők
pénzéből annak a cégnek ahol 1 év alatt 3 évet késnek a vonatok!
Minek a sok bérelt VW V6 automata váltós Amarokoko -kat bérelni?
Miért kell a veszteséges cégnek 20-40 %-os prémiumot fizetni az egyébként is nagyon magas fizetésű vezetőknek? A valódi munkát végző VASUTASOK-nak kellene tisztességes bért fizetni, és megbecsülni a lassan már ritkaságba számító 40-45 éve itt dolgozókat. Itt minden számít csak a fizető utas és a Dolgozó ember nem!!
Pro érvek
NINCS
Kontra érvek
Hétvégén és ünnepnapokon is a 12 órás szolgálatok, rengeteg felesleges oktatás és vizsga.
Jó munkahely
Forgalmi szolgálattevő (Jelenlegi alkalmazott) –  Püspökladány2018, április 30.
Biztos munkahely, jó bérezéssel. Főnök-alkalmazott viszony jó
Mikor lessz versenyképes a MÁV?
IT szakértő (Jelenlegi alkalmazott) –  Szeged2018, április 25.
Sajnos a MÁV a fizetésekben és a munkahelyi kultúrában egyre inkább lefelé csúszik! A "fizikai"bérek alig haladják meg a minimálbért. Ide másolom az ALDI álláshirdetését: "A kiemelt üzletekben a kezdők bruttó 322 319 forintot, a tíz éve a pozícióban az Aldinál dolgozók pedig 417 519 forintot kereshetnek."
Mikor érjük ezt utol? A munkahelyi kultúra is kívánni valót hagy maga
után! Szegeden egy több mint 40 éve itt dolgozó kollégánknak átszervezés és költségtakarékosság miatt felmondtak. A budapesti
szolgáltatás vezető "sok szerencsét" kívánt !! Azóta 2 fő sem tudja
ellátni a volt terűletet / 320 km vasútvonal több nagy csomóponttal /
736 MÁV és 16 Cargo géppel! Egyetlen vidéki Német nyelvtudással!
Szerencsére a volt MÁV-os kolegák akik már a magánvasúton megbecsült munkakörben dolgoznak, azonnal segítettek. Másnap már 150% -os fizetéssel + német nyelvpótlékkal díjazták a Citrix prg.
jártaságot. Van még mit tanulni a Db S-től.
Pro érvek
Már nincsenek
Kontra érvek
Kevés fizetés, rossz munkakörülmények, atyaisten vezetők
Egyre inkább"alkalmi" munkahely lett a régen megbecsült MÁV- ból
Műszaki csoportvezető (Jelenlegi alkalmazott) –  szeged2018, április 18.
Sajnos sokat változott rossz irányba a vasút! Rengeteg "szakértő" oktató cég /tisztképző ?/ takarító cég húzza a hasznot az uniós és hazai adófizetők pénzéből.Miért kell több száz BÉRELT VW Amarok automataváltós V6-tal levelet hordani, telefonkészüléket vinni???
Miért kell számlázgatni egymásnak ingatlan bérlés saját magától,
informatikai szolgáltatás saját magától /MÁV -a MÁV tól/ ?
Drága JÁNOSOK olcsó munkásokkal takarítanak /függőlegesen- vízszintesen számlázva.Átszervezés és gazdaságosság ?? miatt
megszüntetett IT kirendeltség br- 10. 6 nulla végkielégítés, érdekes módon másnap már a magánvasúton dolgozik?? olajozottan megy!
1 év alatt 3,5 évet késő koszos vonatokkal 60 km óra alatti átlagsebességgel.üresen álló volt éttermek, büffék, laktanya szobák, szociális épületek, üzemi konyhák, egészségügyi helységek .A vonalakon roskadozó hajléktalanokkal lepusztult szolgálati lakások ,őrhelyek "Ingatlan hasznosítási ügyintézéssel" Hogy volna versenyképes ha a LIDL péztárost 234 ezerért keresnek, a vasúti
pénztáros rengeteg vizsgával 180. A reklamált ezen oldalon lévő értékeléseket nem a MÁV korrigálja bár sok értelme nincs.A MÁV vezérkar megkapta az itt leírtakat egy vasúti borítékba,, de nem az volt a reakció miért van így?, hanem, hogy ki küldhette? Felesleges az íróasztal mellől írt "pályamunkás"??? 5-ös értékelése, mert nem
álommunka a valódi pályamunkás élete pláne ilyen bérért!
Pro érvek
Már nincs /MÁV egészségügy, korengedményes nyugdíj, vendégszobák, üztemi konyha/
Kontra érvek
Nagyon egészségkárosító a 12/24 szolgálat szabadban lepusztult épületekben
15.-ös fizetési besorolástól kényelmes, alatta maximális kizsákmányolás alulfizetett dolgozók
technológus (Volt alkalmazott) –  Kecskemét2018, április 4.
Végigolvasva a értékeléseket, sajnos az 5-ös osztályzatot adók már nem dolgoznak itt! Ha ilyen kiváló a munkahely miért nem maradtak?
A kecskeméti közmunkás SAP elszámoló munkakör tényleg aranybánya, a két maréknyi közmunkást 1 költséghelyre elszámolni két főnek tényleg mesés állás. De bezzeg egy emelettel feljebb és a másik épületben több száz dolgozót századóra pontossággal végighazudni több tucat költséghelyre az már valami.Mit látot ön a SAP folyamokból drága asszonyom? 0,01 % -ot! az valóban jó állás 2 embernek elszámolni 27-et egy költségre! Napi 20 perc aki ért hozzá! a többi cigaretta, internet, újság stb. A 2/3 bérért meg dolgoznak a vonalon fagyban hőségben , esőben hóesésben, hogy menjen a vonat! A hozzáértők pályástól az informatikusig a magánvasúton nagyon megbecsült állásra váltottak.
A vezetőség halmozza a fizetést, ők vannak a nyugdíjpéztár élén, és más jól fizető helyeken is.
Pro érvek
200 ezer VBKJ
Kontra érvek
Egészség károsító munkahely, privatizált gyógyüdülők, kórházak, megszűnt korengedményes nyugdíj.
Mint a régi időben a katonaság,"tisztképzős" közép és felső vezetők
Blokk műszerész (Volt alkalmazott) –  Szeged2018, március 6.
Értelmetlen milliárdos nagyberuházások( 1 perc menetidő csökkentéshez 9 MILLIÁRD forint kell !??.Van PASS 2 it program és párhuzamos kézi naplózás,(sorkihagyással a főnöki ellenőrzésnek)
Sok vesztes munkaügyi per pl az IT nél volt Informatika 3 vezető beosztású jogtalan elbocsátása miattll megítélt 1 évi fizetés( mert a külső takarítócég a takarító gépben kilopott egy PC-t)+ 20 havi végkielégítés. Persze az illetékes vvezető semilyen kártérítést nem fizetett.A sajtóban közölt 12%.os fizetés emelés sem igaz mert sávosan 10- 12-9 % de persze a 6-8 százezres fizetésű vezetőknek még igy is szép summa + prémium és gépkocsi használat a veszteséges adófizetők pénzén fenntartott vasúton.
Pro érvek
nettó 200000 VBKJ szabadjegy a dolgozók egy részének
Kontra érvek
12-34 órás műszakok rossz munkakörülmények, nagyrészt embertelen vezetők
Céges oldal igénylése

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: MÁV Zrt.? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.

2,7