MÁV Zrt. Alkalmazotti bírálat

Mind a(z) 34 értékelés megmutatása
Magyarország egyik legrosszabb munkahelye a "dolgozó" rétegnek és majdnem a legjobb a "felső vezetőknek"
Humán Partner (Volt alkalmazott) –  Budapest2018, szeptember 13.
Nagyon alacsony fizetés a valódi munkát végzőknek, rettenetes munkakörülmények 12/24 órás egészségkárosító műszakok.Teljes szociális,egészségügyi rendszer hiány.Megszűnt korkedvezményes munkakörök.Rengeteg értelmetlen vizsga, oktatás.A középvezetőktől felfelé az egykulcsos adónak is köszönhetően 500 ezertől felfelé fizetés, bérelt gépkocsi, apple telefon, laptop saját használatra is./nyugdíjba viheti haza/ stb.a dolgozok még a mai napon is szenes
kályha fűtéses őrházakban vizeskanna ,lavór konfortban! A vizsgáztató, oktató, takarító cégek talicskázzák ki az EU-s és Magyar adófizetők pénzét. 1,6 milliárd jegyeladás fejlesztésre /hétvégén kígyózó sor a pénztáraknál, számlaadás kézzel kitöltött tömb, az új rendszer 3 szor lassabb a réginél, bonyolult jegyautomaták, biztonsági személyzet 2 fő 9 ezer /fő órabérért viszi a pénzt, hozza a jegytekercset, az informatika 13,5 ezerért hoz egy 1000 lapos tekercset . A takarítók vízszintesen, függőlegesen számláznak.
Csak a DOLGOZÓK bérére nincs pénz, és az a pár utas zavarja még a jelentések írásában a koordinátorokat. Teherfuvarozás már nincs, csak a Cargó szenved még az átmenő vonatokkal.Megszűnt a vasutasság megbecsülése. Ezér kár az oldalon lévő értékeléseket kozmetikázni és csillagos ötöst adni akik már a szocializmus óta nem dolgoznak itt. "Fiatal voltam,virsli sör, Szovjet himnusz stb.
Pro érvek
évi 200 ezer cafatéria
Kontra érvek
Kimerítő 12 órás műszakok, vizsgák, oktatások szabadidőben is.kevés fizetés.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 6NemJelentés
Fiatal voltam,akkor még semmi sem számított
Járműlakatos (Volt alkalmazott) –  Szolnok2018, szeptember 12.
Még az előző politikai rendszer idejében dolgoztam ott.Biztonságban volt az emberek munkahelye
Hasznos volt ez az értékelés?IgenNem 7Jelentés
Dolgoztam a MÁV nál, de inkább hagyjuk...
Műszaki Szakelőadó II. (Volt alkalmazott) –  Budapest2018, augusztus 8.
Szerettem volna áthelyezést kérni költözés miatt, de a MÁV nál ez képtelenség. Gépészmérnök végzettségem van MÁV nál dolgoztam és azt mondták, hogy "nincs kellő tapasztalat" Semmilyen lojalitás nincs a cégben. Pont olyan a MÁV, ahogy a vonatok is járnak...Amikor odakerültem, 4 hónapig nem tudtak megfelelő feltételeket biztosítani a munkavégzéshez...
Pro érvek
rugalmas munkaidő, ingyen utazás a vonaton
Kontra érvek
rugalmatlan vezetőség, döcögős ügyintézés
Nem becsülik meg az "öreg" vasutasokat,csak a rengeteg vezető bére átlag feletti
Felső vezeték technikus (Jelenlegi alkalmazott) –  Békéscsaba2018, július 31.
Hiába a felemelt 75 ezres toborzási pénz a kutya sem jön a vasúthoz.Nem becsülik meg az itt 40-45 éve dolgozókat,alig kapnak többet mint a tegnap felvettek.Például Békéscsabán az informatikánál 43 éve dolgozó 62 éves gyermekét egyedül nevelő munkatársnak felmondtak, majd fél évre rá felvettek helyette 2 főt, alacsonyabb végzettséggel, nagyobb bérért.A vezetők jöttek,mentek, vitte a rendőrség.Két Dudás nem fért meg egy cégnél és ebbe bele is Sántult.Az EU és a magyar adófizetők pénzét öntik a fejetlen vállalatba, ahonnét talicskázzák is ki a "szolgáltatók". Prémiumot, céges gépkocsit magánhasználatra is kapnak a vezetők. Csak az utasok zavarják a MÁV-ot , hiszen a milliárdos fejlesztések eredményeként sem csökken a menetidő, és a vonatkésések is jelentősen emelkednek.
Pro érvek
Szabadjegy a dolgozók kisebb részének
Kontra érvek
12 órás fordulós munkaidő, hétvégeken is, kegyetlenül rossz munkakörülmények
Jó munkahely
Forgalmi szolgálattevő (Jelenlegi alkalmazott) –  Püspökladány2018, április 30.
Biztos munkahely, jó bérezéssel. Főnök-alkalmazott viszony jó
Mikor lessz versenyképes a MÁV?
IT szakértő (Jelenlegi alkalmazott) –  Szeged2018, április 25.
Sajnos a MÁV a fizetésekben és a munkahelyi kultúrában egyre inkább lefelé csúszik! A "fizikai"bérek alig haladják meg a minimálbért. Ide másolom az ALDI álláshirdetését: "A kiemelt üzletekben a kezdők bruttó 322 319 forintot, a tíz éve a pozícióban az Aldinál dolgozók pedig 417 519 forintot kereshetnek."
Mikor érjük ezt utol? A munkahelyi kultúra is kívánni valót hagy maga
után! Szegeden egy több mint 40 éve itt dolgozó kollégánknak átszervezés és költségtakarékosság miatt felmondtak. A budapesti
szolgáltatás vezető "sok szerencsét" kívánt !! Azóta 2 fő sem tudja
ellátni a volt terűletet / 320 km vasútvonal több nagy csomóponttal /
736 MÁV és 16 Cargo géppel! Egyetlen vidéki Német nyelvtudással!
Szerencsére a volt MÁV-os kolegák akik már a magánvasúton megbecsült munkakörben dolgoznak, azonnal segítettek. Másnap már 150% -os fizetéssel + német nyelvpótlékkal díjazták a Citrix prg.
jártaságot. Van még mit tanulni a Db S-től.
Pro érvek
Már nincsenek
Kontra érvek
Kevés fizetés, rossz munkakörülmények, atyaisten vezetők
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 31NemJelentés
Egyre inkább"alkalmi" munkahely lett a régen megbecsült MÁV- ból
Műszaki csoportvezető (Jelenlegi alkalmazott) –  szeged2018, április 18.
Sajnos sokat változott rossz irányba a vasút! Rengeteg "szakértő" oktató cég /tisztképző ?/ takarító cég húzza a hasznot az uniós és hazai adófizetők pénzéből.Miért kell több száz BÉRELT VW Amarok automataváltós V6-tal levelet hordani, telefonkészüléket vinni???
Miért kell számlázgatni egymásnak ingatlan bérlés saját magától,
informatikai szolgáltatás saját magától /MÁV -a MÁV tól/ ?
Drága JÁNOSOK olcsó munkásokkal takarítanak /függőlegesen- vízszintesen számlázva.Átszervezés és gazdaságosság ?? miatt
megszüntetett IT kirendeltség br- 10. 6 nulla végkielégítés, érdekes módon másnap már a magánvasúton dolgozik?? olajozottan megy!
1 év alatt 3,5 évet késő koszos vonatokkal 60 km óra alatti átlagsebességgel.üresen álló volt éttermek, büffék, laktanya szobák, szociális épületek, üzemi konyhák, egészségügyi helységek .A vonalakon roskadozó hajléktalanokkal lepusztult szolgálati lakások ,őrhelyek "Ingatlan hasznosítási ügyintézéssel" Hogy volna versenyképes ha a LIDL péztárost 234 ezerért keresnek, a vasúti
pénztáros rengeteg vizsgával 180. A reklamált ezen oldalon lévő értékeléseket nem a MÁV korrigálja bár sok értelme nincs.A MÁV vezérkar megkapta az itt leírtakat egy vasúti borítékba,, de nem az volt a reakció miért van így?, hanem, hogy ki küldhette? Felesleges az íróasztal mellől írt "pályamunkás"??? 5-ös értékelése, mert nem
álommunka a valódi pályamunkás élete pláne ilyen bérért!
Pro érvek
Már nincs /MÁV egészségügy, korengedményes nyugdíj, vendégszobák, üztemi konyha/
Kontra érvek
Nagyon egészségkárosító a 12/24 szolgálat szabadban lepusztult épületekben
15.-ös fizetési besorolástól kényelmes, alatta maximális kizsákmányolás alulfizetett dolgozók
technológus (Volt alkalmazott) –  Kecskemét2018, április 4.
Végigolvasva a értékeléseket, sajnos az 5-ös osztályzatot adók már nem dolgoznak itt! Ha ilyen kiváló a munkahely miért nem maradtak?
A kecskeméti közmunkás SAP elszámoló munkakör tényleg aranybánya, a két maréknyi közmunkást 1 költséghelyre elszámolni két főnek tényleg mesés állás. De bezzeg egy emelettel feljebb és a másik épületben több száz dolgozót századóra pontossággal végighazudni több tucat költséghelyre az már valami.Mit látot ön a SAP folyamokból drága asszonyom? 0,01 % -ot! az valóban jó állás 2 embernek elszámolni 27-et egy költségre! Napi 20 perc aki ért hozzá! a többi cigaretta, internet, újság stb. A 2/3 bérért meg dolgoznak a vonalon fagyban hőségben , esőben hóesésben, hogy menjen a vonat! A hozzáértők pályástól az informatikusig a magánvasúton nagyon megbecsült állásra váltottak.
A vezetőség halmozza a fizetést, ők vannak a nyugdíjpéztár élén, és más jól fizető helyeken is.
Pro érvek
200 ezer VBKJ
Kontra érvek
Egészség károsító munkahely, privatizált gyógyüdülők, kórházak, megszűnt korengedményes nyugdíj.
Mint a régi időben a katonaság,"tisztképzős" közép és felső vezetők
Blokk műszerész (Volt alkalmazott) –  Szeged2018, március 6.
Értelmetlen milliárdos nagyberuházások( 1 perc menetidő csökkentéshez 9 MILLIÁRD forint kell !??.Van PASS 2 it program és párhuzamos kézi naplózás,(sorkihagyással a főnöki ellenőrzésnek)
Sok vesztes munkaügyi per pl az IT nél volt Informatika 3 vezető beosztású jogtalan elbocsátása miattll megítélt 1 évi fizetés( mert a külső takarítócég a takarító gépben kilopott egy PC-t)+ 20 havi végkielégítés. Persze az illetékes vvezető semilyen kártérítést nem fizetett.A sajtóban közölt 12%.os fizetés emelés sem igaz mert sávosan 10- 12-9 % de persze a 6-8 százezres fizetésű vezetőknek még igy is szép summa + prémium és gépkocsi használat a veszteséges adófizetők pénzén fenntartott vasúton.
Pro érvek
nettó 200000 VBKJ szabadjegy a dolgozók egy részének
Kontra érvek
12-34 órás műszakok rossz munkakörülmények, nagyrészt embertelen vezetők
A vállalat jellegéből adódóan,nehéz munkakörülmények a fizikai alkalmazottaknak,túlzott fizetések az "irodai elitnek".
HR. szakértő (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest2018, január 16.
Évek óta elemzem, miért nem vonzó munkahely a MÁV ? A "régi" világban megbecsült állás volt itt dolgozni.A munkakörülmények más vállalathoz képest ténylegesen rosszak! A nyílt pályán -25 C- 40 C-ig
esőben, havazásban, hőségben kell dolgozni.Régen korkedvezményt kaptak az itt dolgozók, és jobb fizetést, mint a gyári
munkások. Mára ez megszűnt és az évi 10% emelés is tovább nyitja a bérollót a fizikai és "szellemi" szolgáltatói ? bérek között. A szolgáltatók?? minden költséget elszámolhatnak a MÁV felé!
Pld Kecskeméten egy 35 ezres nyomtatót simán javíthatnak Szegeden oda vissza 100 Ft/km +ÁFA + 5 ezer +Áfa költségért, szemben az állomástól 300 méterre lévő külső szervíz Br 6000 e forintos díjával.A jelen oldal elégedettségi számlálóit sem érdemes
korrigálni, hétvégén 15 , hétfőn 7 bejegyzéssel, és teljesen felesleges a debreceni "pályamunkás" irodában írt 5 értékelése is. Hiszen Debrecenben is 54 Kg/m a sín és a beton aljzat sem hungarocell!
A 9.ik kategória fizetése is Br 200 ezer alatt van.Ha ez önnek vonzó
kérem hozzon még 1 (101) embert mert ebből a munkakörben jelentős számú dolgozó megy nyugdíjba ebben az évben és SENKI
sem jelentkezik ezért a pénzért ilyen egészségkárosító állásra.
Pro érvek
Évi 200 e cafatéria, egyes munkakörökben szabadjegy.
Kontra érvek
Egészség károsító munkakörülmények, 12 órás ünnep és vasárnapi műszakok.
Füzesabonyban
Kocsirendező tanuló (Jelenlegi alkalmazott) –  Vonalbejáró érdekelne2018, január 12.
Bizonyosos irodisták kivételeznek az emberrel.
Van felvételem hogy helyi vizsgán súgtak egy srácnak.
Más meg én szívtunk ennyit erről
Pro érvek
Lehetne sorolni
Kontra érvek
Hála égnek Rugalmas a MÁV ZRT igazgató nő
Jó munkakör. Segitőkész vezetőség ,munkatársak.
Vonalgondozó betanított munkás.Gépkezelő. (Volt alkalmazott) –  Debrecen2018, január 3.
Megbízható jó munkaerő segitő kézség másokkal szemben.
Csak a vezetők premizálása számít
Humán partner (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest II. kerület2017, november 23.
Most jutott el a MÁV vezetése, hogy a valódi munkát végzőket is meg kellene fizetni! Két hónappal előre hozták a következő évi kötelező szakmunkás bérminium bevezetését. Most már egy 30 éves gyakorlattal rendelkező szakmunkás érettségivel megkapja a Br 179 ezer forintot?? Na ettől nem tolonganak az újfelvételes emberek, de legalább van valami elmozdulás. Mert pld az IT (informatika) vezetők
igen magas fizetése mellé 20-40 % prémium, magánhasználatú gépkocsi is JÁR??!! Az inter-citi vonatok meg teli vannak hirdetési lapokkal /vezető jegyvizsgáló/ felvételest keresnek korlátlanul.
Sokkal több fizetést és jobb munkakörülmények kellenének, hogy visszaálljon a régi vasút vonzereje.
Pro érvek
200 kafatéria, 3 évenként min hűségpénz/évi 10-12 ezer/
Kontra érvek
12 órás folyamatos munkarend, sok túlóra, kevés fizetés, állandó vizsgák.
Biztos megélhetés, ingyen utazás.
forgalmi szolgálattevő (Volt alkalmazott) –  Eger2017, november 17.
A biztos megélhetés és ingyen utazás miatt mentem annak idején a céghez. Szerettem a munkámat csak sajnos az idő múlásával a cég már nem fizette meg a munkát úgy, mint amikor jelentkeztem oda.
Ünnepnapon, hétvégén és egyáltalán amikor rákerült a sor az emberre menni kellett dolgozni és a felelősség óriási pl. egy forgalmi szolgálattevő vállán, amivel a bér már nem arányos.
Pro érvek
ingyenes utazás
Kontra érvek
óriási felelősség, alacsony fizetések
Megbízhatatlan,rokonok ismerősök, párt baráti társaság.
dolgozó (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest II.kerület2017, október 31.
Tisztelt Jelentkező!

Köszönettel vettük jelentkezését vállalatunkhoz.

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a kiválasztás folyamata technikai okok miatt elhúzódik, amiért szíves elnézését kérjük.

A jelentkezését vállalatunk részéről továbbra is aktuálisnak tekintjük és amint az lehetséges, tájékoztatni fogjuk az esetleges fejleményekről.

Türelmét és megértését köszönjük!

2017.01.28.

Üdvözlettel:

Szűcsborus Melinda

Humánpolitikai szakértő

MÁV Magyar Államvasutak Zrt.

Ebből a válaszból is jól látszik a "magas munkahelyi kultúra"!
Kidobott pénz a visegrádi humán partner csapatépítő nap.

A karácsonyi 400 fős SZK. IT. Work sop eszem- iszom cégértékelő
buli. stb.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
minimál bérért felvett senior tudású dolgozók
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 47NemJelentés
Nem a számlálók állásait, hanem a munkakörülményeket és a fizetést kellene javítani!
IT. technikus (Jelenlegi alkalmazott) –  Budapest II. kerület2017, október 25.
Igen tisztelt MÁV!
Nem az értékelések számlálóit kellene manipulálni, (pénteken 10 - hétfőn 4) hanem elgondolkodni miért van ez a kirívóan rosz értékelés ,ami sajnos a valóságnak megfelel.
Pro érvek
már nincsenek
Kontra érvek
minimálbér közeli bér, kirívóan rosz munkakörülmények, értelmetlen oktatások, vizsgák.
Rugalmas munka hely
Tolatás vezető (Volt alkalmazott) –  Budapest2017, szeptember 21.
Jó munka hely változatos munka hely ingyenes utazási lehetőség.
Kellemes , érdekes, pozitív munkahely
Közfoglalkoztatási Területi Adminisztrátor (Jelenlegi alkalmazott) –  Kecskemét2017, szeptember 11.
Sokat tanultam az itt töltött időről a MÁV Zrt-nél.
Érdekes , jó kihívású az SAP rendszerben dolgozni. Humán folyamatokba sikeresen bele láttam.
690 milliós veszteséget "termelő" vállalat, csőd közeli állapotok, sztájkoló vasutasokkal.
rendszergazda (Volt alkalmazott) –  Szeged2017, szeptember 1.
46 évet töltöttem itt,maximálisan megalázott, kizsákmányolt dolgozók között. A "vezérkar" persze élvezte a magas fizetés és a 40% prémium , a magánhasználatra is adott szolgálati gépkocsikat.
A MÁV minden költséget fizet mondta egy értekezleten László Róbert
IT vezető, s ez így igaz is.Ezért egy egeret Szegedről Lajosmizsére
bérelt autóval hoz egy IT szakértő 5500 Ft és ÁFA/óra valamint 100 Ft +ÁFA /km költségért . Van vonatközlekedés is, "ingyen" !!!Ennyiért egy pc-t is lehetne venni! Az utasellátó sztájk miatt a nyugdíjas kollegáknak dupla fizetést ajálva próbálnak "szolgáltatni" de a vezetők persze meg sem érzik a problémát.
Az kiskunfélegyházi 5 -tösvélemény írónak: a vasutas NEM közalkalmazott !! ne téveszd meg az olvasókat! Ha ilyen nagyon jó volt a munkahelyed, miért hagytad ott?? talán 6-ost találtál Pesten?
Pro érvek
200 ezer cafetéria
Kontra érvek
alacsony fizetés, rossz munkakörülmények, embertelen vezetőség
Jelentős állami támogatással is veszteséges,vízfejű vállalat.
Humán partner (Volt alkalmazott) –  Szeged2017, augusztus 21.
VASÚTHOZ nem értő vezetőség, kirívóan nagy bérrel.Minden "hasznot hozó" tevékenységet eladnak megszüntetnek, Nyugdíjba vonult, elvándorolt szakember gárda. Pld megszüntetik a nemzetközi
háló és fekvőhelyes és étkező kocsikat, pedig Várnába Bárba hónapokkal előre sem lehetett jegyet venni. A vízfejű utasellátó??
vezérkar persze marad, nem lehet egy szendvicset venni Bp-Szeged
Pécs, Bécs között. Csoportos létszámleépítés következik.Elherdálták
az áruszállítást, bár 2 milliárd azóta sem került elő.A vezérigazgató
6 milliós fizetéséhez igazítják az osztályvezetők,alosztályvezetők ,titkárok bérét.Csak a valódi munkát végzők vannak a minimálbér közelében.Drága Jánosok takarítanak?? olcsó munkásokkal, mely meg is látszik.milliárdok teljesen értelmetlen informatikai megoldásokra párhuzamosan azonban végzik a százéves naplózást.
Szegeden 26 informatikusnak a közút irodaházban bérelnek egy szárnyat, miközben üresen áll több ezer nm2 felújított MÁV épület.
Megszűnt a vasút egészségügy, az üzemi konyha rendszer, a laktanya és vendégszobák, MÁV üdülők stb.De bérelnek 1100 gépkocsit.2-3 évre kiadott munkaruhák,fél évig a szabadban álló
ásványvizet oszt szét 40-60 literével a kalauzoknak. Teherautó viszi
a 15 tollat száz borítékkal 80 Km -re a "Szolgáltató Központ" a MÁV leveleket gépkocsi körjáratokkal napi több ezer km , vonat helyett .
Közben fej pénztért sem jönnek a valódi munkavégzők Aki teheti 40 évvel azonnal elmegy..
Pro érvek
200 ezer cafatéria 3 évenkét "br 15-40 ezer hűségpénz"
Kontra érvek
minimálbér közeli fizetés, rossz munkakörülmények, kevés szabadidő
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 52NemJelentés
Céges oldal igénylése

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: MÁV Zrt.? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.

2,7