Munkavállalói értékelés – Lidl

Összes értékelés megtekintése – Lidl

A csapat jó volt az új Fönők velem szemét
Bolti Eladó (Volt alkalmazott) –  Keszthely2019, február 26.
Több helyen is voltam Lidl-ben, több boltvezetővel is találkoztam, viszont az utolsó vitte a pálmát.

Elösszőr is, engem becézgetett. Persze, ez még nem nagyon gáz, viszont amikor mondom neki hogy a nevem **** és nem ****"-uska és erre azt látom hogy önelégülten vigyorog, akkor tudtam hogy csak azért csinálja mert tudja hogy idegesít. Többször szóltam neki ez ügyben...

Másodszor a "Szabadságommal" sohasem én rendelkeztem.... Még azzal a 7 nappal sem ami a törvény szerint 100%-an engem illet. Mindig a 1 héttel előre tudtam meg hogy most megyek e szabadságra... Ja és a föni így adta ki a szabadságaimat.
Február 5 nap szabadság
Április 5 nap szabadság
Június 5 nap szabadság. Ja mégse 10 nap szabadság, mert a főni elfelejtett szólni hogy kiadja az összes szabadságomat, és nekem kellet bemennem a munkahelyemre hogy lássam hogy van még egy hét szabadságom..... Tehát kevesebb mint 4 hónap alatt ki akarta venni az összes szabadságomat 1 nap kivételével... És még az év első fele le se telt. Szerencsére beszélni a föni főnökével hogy a város másik Lidl üzletében dolgozzak így megmaradt az 1 nap helyett 6.

De itt míg nincs vége. Itt a nyár. Tudni illik hogy én egy üdölő város Lidl-eiben dolgoztam. És a nyár piszok nehéz. Viszont ezzel a főnökkel maga a pokol volt. Én csak hat órásként dolgoztam, mivel nem volt még akkor jogsim ezért busszal jártam dolgozni. Ez átlagab napi 3-4 órát vett igénybe. Ha 6 ra jártam dolgozni akkor 4 kor keltem, és délután fél 5-re értem haza. Ez nem a fönők hibája, viszont nyáron a bolt minusz emberrel dolgozott. Valamiért sokan nem akartak
  több... maradni a Lidl-nél emiatt mindenki túlorazzot. Mivel csak 6 órás voltam engem folyamatosan tudott túlórázni (megkérdezésem nélkül) viszont ilyen kedvesen osztott be
Péntek 9:30-18 óráig. (7:30 keltem, 20:30 ra értem haza)
Szombat 9-20 óráig (7 kor keltem, 22:15 re értem haza)
Vasárnap 6-14:30

4 kor keltem..... Amikor elöző nap egy 11 órás müszak után 10 után értem haza..... Mondtam már hogy sokszor kérdezte (és azért küldött szabadságra) hogy miért vagyok ilyen fáradt

Ja aztán nyáron még volt olyan hét amikor 7 napig folyamatosan jöttem dolgozni betegen, 38-39 lázzal. Egyszer sem volt képes megkerdezni hogy vagyok, csak annyit mondott hogy ne legyek rosszabbul.... Oké. Aztán a 6 napon le lettem szidva hogy rosszul letten

Aztán volt olyan 12 órázás amikor egész nap a kasszába ültem...

És így szeptemberben újra folyamatosan 12 óráztattot (2 hét alatt vagy 4-5 ször), aztán megint megpróbálkozott a szabadnapjaimal élni. Ja. Akkor kiakadtam. Nem vagyok erre büszke de amikor a fönők annyire nem nézz téged embernek hogy még azzal a tetves 7 nappal nem rendelkezhetsz, hogy még a rendes neveden nem tud szólitani. Az megalázó. Szemébe mondtam neki és nem értette miért tartom én ezt megalázónak.

Nem azt mondom hogy a Lidl mindenhol ennyire gáz. Vagy hogy minden bolt vezető ennyire kedves. Bár voltak emberek akikkel nem tudtam jól kijönni, rengeteg remek emberrel találkoztam és dolgoztam együtt. Sajna az utolsó fönököm nem ilyen volt.
  kevesebb
Pro érvek
Lényegében remek csapat
Kontra érvek
Fönők
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 47NemJelentés

További munkavállalói értékelések – Lidl

Teljesítménykényszer a köbön
vezető (Volt alkalmazott) –  Budapest2020, január 14.
A LIDLnél vezetőként dolgozni kőkemény meló, a magas fluktuáció és betegállomány ráta miatt egy ember sokszor két-három helyett dolgozik és ez vezetőkre hatványozottan igaz. Sokszor előfordul hogy egy műszakban több a vezető mint a dolgozó ami brutális túlórázást jelent a gyakorlatban. A képzés az egyik leggyengébb pont a cégnél, egyszerűen nincs rá elég idő mint ahogy sokminden másra sem.Csapatépítés helyett csak a teljesítmény számít, sokszor dobálják a dolgozókat egyik boltból a másikba kisegíteni amikor már a szimpla napi üzemeltetés is veszélybe kerül. Sokszor az elképesztő tempó és feladathegy miatt sokan feladják idő előtt vagy mert nem bírják fizikailag vagy mert a sok túlóra miatt már nem marad idejük élni. A vezetői feladatok önmagukban egyáltalán nem nehéz dolgok, könnyen megtanulhatók és a végtelenségig leegyszerűsítettek, ami hihetetlenül nehézzé teszi az az hogy mindent a lehető leggyorsabban és hiba nélkül kell végrehajtani ilyen körülmények között.
Aki kreatív annak nem ajánlanám, itt minden központilag meghatározott és eldöntött, nagyon kicsi a bolt mozgástere, a lényeg hogy minden határidőre végre legyen hajtva bármi áron sokszor elképesztő helyzeteket magával hozva. A felsővezetést csak a számok izgatják, segítség helyett csak stresszelik a már amúgy is túlterhelt bolti csapatokat.
A fizetés vezetőként jó, a boltvezetők még céges bmv-t is kapnak de ez nem kompenzálja a rossz munkakörülményeket. Csak erős fizikumú és idegzetűeknek ajánlom ezt a fajta munkát.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 9NemJelentés
A Lidl az ittléte során sokat fejlődött mint munkáltató.
adminisztratív (Volt alkalmazott) –  Budapest2020, január 8.
A munkahelyi kultúra néha még mindig viszontagságos. Nagy mértékű a fluktuáció. Egy tipikus munkanap lehet akár nagyon jó is, de bármikor beüthet valami hiba, ami mindent elront. Több olyan terület is van, ahol sokkal hatékonyabban lehetne dolgozni, sok folyamatot kellene megújítani.
Viszont vannak béren kívüli juttatások is, és lehetséges az előre jutás, ha valaki kitartó, vagy jól teljesít.
Hasznos volt ez az értékelés?Igen 1NemJelentés

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Lidl? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.

3,3