A(z) Lidl – Bér és juttatások értékelései

Mind a(z) 7 174 értékelés megtekintése
A munkahelyi kultúra néha még mindig viszontagságos. Nagy mértékű a fluktuáció. Egy tipikus munkanap lehet akár nagyon jó is, de bármikor beüthet valami hiba, ami mindent elront. Több olyan terület is van, ahol sokkal hatékonyabban lehetne dolgozni, sok folyamatot kellene megújítani. Viszont vannak béren kívüli juttatások is, és lehetséges az előre jutás, ha valaki kitartó, vagy jól teljesít.
Az ember,csak egy darab valami! Nem néznek semmibe,nem becsülnek semmire! Az emberséges viselkedés apró szikrája nincs meg! Magánélet felejtős,hobbi felejtős.Fizetés az vicc.coopban is megkeresnek ennyit.Nem tudom,hogy merik azt hazudni,hogy milyen jól fizet!!! A rengeteg túlórád lecsúsztatják,nehogy ki keljen fizetni!!!
Pro érvek
Minden ki van fizetve
Kontra érvek
Kevés szabadidő a két napi munka közötz
Stresszes, fizikailag megterhelő,nagy a nyomás.Megismertem pár nagyon kedves, segítőkész embert.De jópár idegbeteg, rosszindulatú keverőgéppel is. Az utóbbiaknak köszönhető hogy a próbaidő lejárta elött másfél héttel kirúgtak. Illetve annak, hogy akkor vezette be a határozatlan idejű munkaszerződést. Gyakorlatilag már csak így vesznek fel embereket,azaz 2 hónapra,amit vagy meghosszabbítanak,vagy nem.
Pro érvek
100%-os utazási támogatás
Kontra érvek
Bizonytalan munkahely
I dont think the salary is enough to everything. You haved to work a lot but u dont get what you deserve. I never go back to there. The products are good and the prices are low but the tendence of the compoan is stressful.
Pro érvek
short luches
Kontra érvek
long hours
A LIDLnél vezetőként dolgozni kőkemény meló, a magas fluktuáció és betegállomány ráta miatt egy ember sokszor két-három helyett dolgozik és ez vezetőkre hatványozottan igaz. Sokszor előfordul hogy egy műszakban több a vezető mint a dolgozó ami brutális túlórázást jelent a gyakorlatban. A képzés az egyik leggyengébb pont a cégnél, egyszerűen nincs rá elég idő mint ahogy sokminden másra sem.Csapatépítés helyett csak a teljesítmény számít, sokszor dobálják a dolgozókat egyik boltból a másikba kisegíteni amikor már a szimpla napi üzemeltetés is veszélybe kerül. Sokszor az elképesztő tempó és feladathegy miatt sokan feladják idő előtt vagy mert nem bírják fizikailag vagy mert a sok túlóra miatt már nem marad idejük élni. A vezetői feladatok önmagukban egyáltalán nem nehéz dolgok, könnyen megtanulhatók és a végtelenségig leegyszerűsítettek, ami hihetetlenül nehézzé teszi az az hogy mindent a lehető leggyorsabban és hiba nélkül kell végrehajtani ilyen körülmények között. Aki kreatív annak nem ajánlanám, itt minden központilag meghatározott és eldöntött, nagyon kicsi a bolt mozgástere, a lényeg hogy minden határidőre végre legyen hajtva bármi áron sokszor elképesztő helyzeteket magával hozva. A felsővezetést csak a számok izgatják, segítség helyett csak stresszelik a már amúgy is túlterhelt bolti csapatokat. A fizetés vezetőként jó, a boltvezetők még céges bmv-t is kapnak de ez nem kompenzálja a rossz munkakörülményeket. Csak erős fizikumú és idegzetűeknek ajánlom ezt a fajta munkát.
Fontos a jó, együttműködő csapatmunka, csak úgy lehetünk sikeresek.
Pro érvek
Korrekt bérek és juttatások.
Pörgős, de megtanulható, vidám csapatbanban való munkavégzés. Világos, és teljesíthető elvárások, célok!
Pro érvek
3 havonta csapatépítő program, amit a cég áll munden munkavállalónak.
Kontra érvek
Korrekt cég, nagyon jó vezetők, együttműködő, segítőkész munkatársak. Munkába járás költségét 100%-ban térítik, az egészségprogramjuk hibátlan. Ingyenes vizsgálatok egy magánrendelőben, úgy hogy nem kell hónapokat várni egy időpontra.
Pro érvek
Ingyen víz, tea, gyümölcs, vitaminok.
A fizetés nagyobb a kereskedelmi dolgozók átlagánál, cserébe egy emberre kettő-három ember munkája jut. A vezetés kritikán aluli, a műszakbeosztás adott héten belül többször változik, a dolgozók tisztelete ismeretlen fogalom. Évente kevesebb, mint tíz hétvége szabad. Összességében jót nem tudok mondani, évek múlva is, hogy már nem dolgozok ott, rémálmaim vannak a céggel. Ezt más, egykori kollégáktól is hallottam.
Jó munkahelyi légkör, kiemelkedő fizetés. Rugalmas munkaidő.
LIDL vezetőként az a kötelességed, hogy minden nap jobb eredményeket hozz és több pénzt teremts/takaríts meg a vállalatnak, nem az, hogy vásárlók ill. munkavállalók érdek-képviselete légy. Elsőre nem így látszik, de hidd el ez van. Az értékesítés nagyrészt "daráló", viszont a központi munka kevésbé megterhelő fizikailag, annál inkább lelkileg. A felső vezetés elég arrogáns és olykor pszichopata jelleme átitatja a hangulatot. Sajnos a behódolás elvárt és aki nem áll be a sorba, azt kicsinálják. A bolti munkáról annyit, hogy elég csak azt elképzelni, hogy ezek a boltok naponta egy kamionnyi árut simán kézzel kipakolnak, naponta többször igazítják a polcon majd kasszán ismételten kezelik, raktárban átpakolják, takarítanak és persze mosolyognak a vevőre, merthogy "büszkék", hogy LIDL dolgozó végzi a legtöbb munkát és teremti ezzel a legtöbb pénzt ebben a szektorban a gazdinak . Szóval a boltokban a konditermi bérlet adott a munkaszerződéssel :) Azt megtanultam, hogy mindent csakis a pénz és főleg annak elvesztésének a félelme mozgat. Tehát, aki az átlagnál több pénzt akar keresni, az választhatja magának ezt a céget, de arra készüljön fel, hogy valószínűleg lesznek igazságtalanságok és kell gyomor bizonyos vezetők ill. a bizalomhiányos környezet elviseléséhez. Még valami: Ne dőlj be elsőre a médiumokban látott sok százalékos béremelési számoknak. Nem mindenkire érvényesek és nem önszántukból adják. Rákényszeríti őket a piac.
Pro érvek
átlagon felüli bér
Kontra érvek
jóval átlagon felüli megterhelés
Közel 3 évig dolgoztam a cégnél. Jelenlegi munkahelyemre sok sok tapasztalatot hozztam a Lidl-ből/től. Azonban, azt is megtanultam, h milyen vezetővé ne váljak.
Pro érvek
Magas bérek
Kontra érvek
Arrogáns vezető
Több helyen is voltam Lidl-ben, több boltvezetővel is találkoztam, viszont az utolsó vitte a pálmát. Elösszőr is, engem becézgetett. Persze, ez még nem nagyon gáz, viszont amikor mondom neki hogy a nevem **** és nem ****"-uska és erre azt látom hogy önelégülten vigyorog, akkor tudtam hogy csak azért csinálja mert tudja hogy idegesít. Többször szóltam neki ez ügyben... Másodszor a "Szabadságommal" sohasem én rendelkeztem.... Még azzal a 7 nappal sem ami a törvény szerint 100%-an engem illet. Mindig a 1 héttel előre tudtam meg hogy most megyek e szabadságra... Ja és a föni így adta ki a szabadságaimat. Február 5 nap szabadság Április 5 nap szabadság Június 5 nap szabadság. Ja mégse 10 nap szabadság, mert a főni elfelejtett szólni hogy kiadja az összes szabadságomat, és nekem kellet bemennem a munkahelyemre hogy lássam hogy van még egy hét szabadságom..... Tehát kevesebb mint 4 hónap alatt ki akarta venni az összes szabadságomat 1 nap kivételével... És még az év első fele le se telt. Szerencsére beszélni a föni főnökével hogy a város másik Lidl üzletében dolgozzak így megmaradt az 1 nap helyett 6. De itt míg nincs vége. Itt a nyár. Tudni illik hogy én egy üdölő város Lidl-eiben dolgoztam. És a nyár piszok nehéz. Viszont ezzel a főnökkel maga a pokol volt. Én csak hat órásként dolgoztam, mivel nem volt még akkor jogsim ezért busszal jártam dolgozni. Ez átlagab napi 3-4 órát vett igénybe. Ha 6 ra jártam dolgozni akkor 4 kor keltem, és délután fél 5-re értem haza. Ez nem a fönők hibája, viszont nyáron a bolt minusz emberrel dolgozott. Valamiért sokan nem akartak - több...
Pro érvek
Lényegében remek csapat
Kontra érvek
Fönők
Nincs karrier lehetőség, alkalmatlan, arrogáns vezetők. Egymást kitúró kollégák.
Pro érvek
juttatások
Kontra érvek
túlóra, vezetők
A boltvezető arrogáns , durva, beképzelt, lekezelő és elutasító ! . Empátia hiányában szenved . Vásárlók előtt alázza meg a munkatársait . Nem ad segítséget a betanuláshoz viszont teljesíthetetlen elvárásai vannak . A szüneteket csak a régi dolgozók vehetik ki, mondjuk azok naponta többször is ! Nincs csapatépítés , nem működik a csapatszellem elve . Munkatársak között folyamatosak a konfliktusok , pontosan a régi és új dolgozók közötti megkülönböztetés miatt. Rideg, fagyos munkahelyi légkör .
Odakerülsz, már első nap tonnás békákat húzol, de nincs aki elmagyarázná, hogy mit csinálj. Próbálsz teljesíteni, de egy idióta hatalommániás a főnököd. Beraknak a pékségbe. Sütsz napi 500-600 főre EGYEDÜL. Hogy wc-re kimehetsz-e? Persze... Ha van aki beül a kasszádba és nem a pékségen dolgozol. Volt, hogy 8 órában 1x nem jutottam el a mosdóig. Ilyenkor persze az ember inkább nem iszik. Ha kiveszed a szüneted már a 20.perctől rondán méregetnek, hogy te még mit ülez itt. A fizetést nem tudom miért nyomják ennyire. Aldiban, sparban is megkeres az ember ennyit. Sőt, a sparban dolgozik az egyik ismerősöm és nettó 180.000 Ft-ot visz haza 8 órában.
Pro érvek
Magánrendelő, rugalmas beosztás
Kontra érvek
Kisemmizik az embert.
Kellemes időtöltés volt. Rugalmas munkaidő.Egymás iránti tisztelet és kedvesség.
Kontra érvek
elegendő szünetek
Aki szereti a pörgést,számára tökéletes munkahely.A fizetés korrekt,a légkör vezetői szinten is barátságos
regel 6 órától késő délután 4 ig melo. Hűtőházi komissiozó -25-30 fok
Pro érvek
--------------
Kontra érvek
2óránként 10 perc melegedő és 30 perc kajaszünet
Karrierépítés szempontjából pozitív, családias légkör.
Pro érvek
Ingyenes magánklinikai ellátás, biztosítás
Kontra érvek
Túlhajszolás, inkorrektség
Egy munkahelyen fontos a főnökség és a dolgozó közötti jó kapcsolat, és a dolgozok közötti jó viszony. A munkavállaló szeressen ott dolgozni.
Kontra érvek
Az ebédidő ledolgoztatása