A(z) Lidl – Vezetőség értékelései

Mind a(z) 6 522 értékelés megtekintése
2020. április 20-án a cég "TERÜLETI ÉRTÉKESÍTÉSI VEZETŐ" pozícióba (5-7 áruház egyidejű felügyelete, vezetése, tervezés, munkaerőgazdálkodás...) a következő ajánlatot adta: jelenleg ebben a munkakörben elérHETŐ legmagasabb havi bruttó járandóság 1.032.856 Ft sikeres betanulást követően céges autó korlátlan magyarországi használattal
Stresszes, fizikailag megterhelő,nagy a nyomás.Megismertem pár nagyon kedves, segítőkész embert.De jópár idegbeteg, rosszindulatú keverőgéppel is. Az utóbbiaknak köszönhető hogy a próbaidő lejárta elött másfél héttel kirúgtak. Illetve annak, hogy akkor vezette be a határozatlan idejű munkaszerződést. Gyakorlatilag már csak így vesznek fel embereket,azaz 2 hónapra,amit vagy meghosszabbítanak,vagy nem.
Pro érvek
100%-os utazási támogatás
Kontra érvek
Bizonytalan munkahely
Nagyon szerettem ott dolgozni csak sajnos az akkori boltvezető nem igazán volt ember centrikus nap mint nap stressz megalázó dolgokat művelt ,De azóta már kicserélődött a bolt vezező és szivesen járok oda vásárolni és a régi kollégákat is szeretem még aki ott van
A LIDLnél vezetőként dolgozni kőkemény meló, a magas fluktuáció és betegállomány ráta miatt egy ember sokszor két-három helyett dolgozik és ez vezetőkre hatványozottan igaz. Sokszor előfordul hogy egy műszakban több a vezető mint a dolgozó ami brutális túlórázást jelent a gyakorlatban. A képzés az egyik leggyengébb pont a cégnél, egyszerűen nincs rá elég idő mint ahogy sokminden másra sem.Csapatépítés helyett csak a teljesítmény számít, sokszor dobálják a dolgozókat egyik boltból a másikba kisegíteni amikor már a szimpla napi üzemeltetés is veszélybe kerül. Sokszor az elképesztő tempó és feladathegy miatt sokan feladják idő előtt vagy mert nem bírják fizikailag vagy mert a sok túlóra miatt már nem marad idejük élni. A vezetői feladatok önmagukban egyáltalán nem nehéz dolgok, könnyen megtanulhatók és a végtelenségig leegyszerűsítettek, ami hihetetlenül nehézzé teszi az az hogy mindent a lehető leggyorsabban és hiba nélkül kell végrehajtani ilyen körülmények között. Aki kreatív annak nem ajánlanám, itt minden központilag meghatározott és eldöntött, nagyon kicsi a bolt mozgástere, a lényeg hogy minden határidőre végre legyen hajtva bármi áron sokszor elképesztő helyzeteket magával hozva. A felsővezetést csak a számok izgatják, segítség helyett csak stresszelik a már amúgy is túlterhelt bolti csapatokat. A fizetés vezetőként jó, a boltvezetők még céges bmv-t is kapnak de ez nem kompenzálja a rossz munkakörülményeket. Csak erős fizikumú és idegzetűeknek ajánlom ezt a fajta munkát.
A munkahelyi kultúra néha még mindig viszontagságos. Nagy mértékű a fluktuáció. Egy tipikus munkanap lehet akár nagyon jó is, de bármikor beüthet valami hiba, ami mindent elront. Több olyan terület is van, ahol sokkal hatékonyabban lehetne dolgozni, sok folyamatot kellene megújítani. Viszont vannak béren kívüli juttatások is, és lehetséges az előre jutás, ha valaki kitartó, vagy jól teljesít.
A vezetők nem ember centrikusak. Csak a feladat legyen kész rzért bárkin átgázolnak. A vevőkkel majdhogynem tilos beszélni. Csak annak ajánlom aki tud robotként érzelmek nélkül dolgozni.
Ha lehetne mínusz 1et adnék. Semmit sem segítenek 1-2 ember kivetelevel. Magadra vagy hagyva. Tanuld meg és kész.Ha nem tudod hülye vagy. Nagyon nem ajánlom csak akit nem vesznek fel máshova. Stresszes, Embertelen társaság, a rengeteg árut inkább kidobjak mint, hogy egy héten egyszer a dolgozónak adnának egy csokit pl mert sérült. Bezzeg a boltot hagyják hogy kilopjak...... cigányok.
Pörgős, de megtanulható, vidám csapatbanban való munkavégzés. Világos, és teljesíthető elvárások, célok!
Pro érvek
3 havonta csapatépítő program, amit a cég áll munden munkavállalónak.
Kontra érvek
Korrekt cég, nagyon jó vezetők, együttműködő, segítőkész munkatársak. Munkába járás költségét 100%-ban térítik, az egészségprogramjuk hibátlan. Ingyenes vizsgálatok egy magánrendelőben, úgy hogy nem kell hónapokat várni egy időpontra.
Pro érvek
Ingyen víz, tea, gyümölcs, vitaminok.
Pár hónapja dolgozok a bajai Lidl árúházban és egy megbízható, számomra ideális munkahelynek tekintem. A csapat nagyon segítőkész és összetartó. A vezetőség segít a munka magánéleti egyensúlyom megtartásában, kifejezetten támogatóak. Nagyon szeretek itt dolgozni és remélem még nagyon sokáig is fogok.
Lidl mint munkáltató nagyon korrekt,a vezetőséget viszont elküldeném tréningekre.A dolgozókkal való bánásmód katasztrófa!
A fizetés nagyobb a kereskedelmi dolgozók átlagánál, cserébe egy emberre kettő-három ember munkája jut. A vezetés kritikán aluli, a műszakbeosztás adott héten belül többször változik, a dolgozók tisztelete ismeretlen fogalom. Évente kevesebb, mint tíz hétvége szabad. Összességében jót nem tudok mondani, évek múlva is, hogy már nem dolgozok ott, rémálmaim vannak a céggel. Ezt más, egykori kollégáktól is hallottam.
LIDL vezetőként az a kötelességed, hogy minden nap jobb eredményeket hozz és több pénzt teremts/takaríts meg a vállalatnak, nem az, hogy vásárlók ill. munkavállalók érdek-képviselete légy. Elsőre nem így látszik, de hidd el ez van. Az értékesítés nagyrészt "daráló", viszont a központi munka kevésbé megterhelő fizikailag, annál inkább lelkileg. A felső vezetés elég arrogáns és olykor pszichopata jelleme átitatja a hangulatot. Sajnos a behódolás elvárt és aki nem áll be a sorba, azt kicsinálják. A bolti munkáról annyit, hogy elég csak azt elképzelni, hogy ezek a boltok naponta egy kamionnyi árut simán kézzel kipakolnak, naponta többször igazítják a polcon majd kasszán ismételten kezelik, raktárban átpakolják, takarítanak és persze mosolyognak a vevőre, merthogy "büszkék", hogy LIDL dolgozó végzi a legtöbb munkát és teremti ezzel a legtöbb pénzt ebben a szektorban a gazdinak . Szóval a boltokban a konditermi bérlet adott a munkaszerződéssel :) Azt megtanultam, hogy mindent csakis a pénz és főleg annak elvesztésének a félelme mozgat. Tehát, aki az átlagnál több pénzt akar keresni, az választhatja magának ezt a céget, de arra készüljön fel, hogy valószínűleg lesznek igazságtalanságok és kell gyomor bizonyos vezetők ill. a bizalomhiányos környezet elviseléséhez. Még valami: Ne dőlj be elsőre a médiumokban látott sok százalékos béremelési számoknak. Nem mindenkire érvényesek és nem önszántukból adják. Rákényszeríti őket a piac.
Pro érvek
átlagon felüli bér
Kontra érvek
jóval átlagon felüli megterhelés
Vezetőség, inkorrekt, nem tudják tolerálni, ha valakinek van véleménye főleg nem, ha még igaz és jogos is. Én nagyon szerettem és jól is végeztem a munkámat. A mondás pedig sajnos igaz, hogy fejétől bűzlik a hal. Megbecsülés sajnos nincs! Pedig nem lenne rossz hely. Mióta eljöttem sok minden változott, de nem jó irányban. Az eladók viselkedése többnyire, nem tudom, nem törődöm, bunkó és arrogáns.
Pro érvek
Nyitáskor jó volt a csapat
Kontra érvek
Vezetőség?????
Nincs karrier lehetőség, alkalmatlan, arrogáns vezetők. Egymást kitúró kollégák.
Pro érvek
juttatások
Kontra érvek
túlóra, vezetők
A boltvezető arrogáns , durva, beképzelt, lekezelő és elutasító ! . Empátia hiányában szenved . Vásárlók előtt alázza meg a munkatársait . Nem ad segítséget a betanuláshoz viszont teljesíthetetlen elvárásai vannak . A szüneteket csak a régi dolgozók vehetik ki, mondjuk azok naponta többször is ! Nincs csapatépítés , nem működik a csapatszellem elve . Munkatársak között folyamatosak a konfliktusok , pontosan a régi és új dolgozók közötti megkülönböztetés miatt. Rideg, fagyos munkahelyi légkör .
Vezetőséggel volt probléma, meg a sok ígérgetés a területvezetőtől.
Arbeitsatmosphäre Vorgesetztenverhalten Kollegenzusammenhalt Interessante Aufgaben Kommunikation Gleichberechtigung Umgang mit Kollegen 45+ Karriere / Weiterbildung Gehalt / Sozialleistungen Arbeitsbedingungen Umwelt- / Sozialbewusstsein Work-Life-Balance Image
Pro érvek
Gute team, gute lohn
Kontra érvek
keine negative eintrag :)
Sajnos nagyon hideg elutasító magatartású veezetők ,vannak akik egy fénykép ée őnéletrajz alapján eldöntik ki a megfelelö ember egy kereskedelmet folytató cégnél!A következménye az,hogy úgy váltogatják egymást az emberek mint más ember az alsónemüjét!Nekik az idős megbízható eladók nem kellenek pont azok nem akiknek a szakma a kisujjukban van akikkel akkor még megtaíntották a kereskeddés minden fortélyát aik még tudnak dolgozi szeretettel végzik a munkájukat!Olyan boltvezetö van Sárváron aki még köszönni sem tud!Nem azért írok ilyen rossz véleményt mert nem alkalmaztak, hanem azért,hogy a jövőben gondolják át a személytelenen jelentekezési módszerüket engedjék talán eldönteni az adott boltban lévő vezetönek,gyakorlati idö alapján,hogy kivel szeretne dolgozni4
Pro érvek
Kellemes munkahely lenne ha elég alkalmazott dolgozna a olyanok akik szeretik a munkájukat!
Kontra érvek
Unott dolgozók
El trabajo se hacía ameno porque había muy buen ambiente entre compañeros. Aprendí a trabajar en equipo. La dirección era flexible y se adaptaban a mis horarios de estudiante. La parte más difícil del trabajo eran las últimas horas de la noche cuando se hacía algo aburrido. Lo que más me gustó fue trabajar activamente con mis compañeros.
Pro érvek
Flexibilidad horaria
in una tipica giornata di lavoro mi dividevo tra piu ruoli, ciò rendeva il lavoro scorrevole e movimentato non mi annoiavo mai e godevo sempre della compagnia di persone sia dello staff o la clientela con cui mi rapportavo al momento del bisogno. ho sempre avuto buoni rapporti coi colleghi di lavoro e mi trovavo anche bene coi turni di lavoro.
Pro érvek
sconto dipendente
További Lidl-értékelések megtekintése
Esetleg próbálja meg ezt: