Lidl
Összes értékelés megtekintése – Lidl

Lidl

Munkavállalói értékelés – Lidl

Teljesítménykényszer a köbön

A LIDLnél vezetőként dolgozni kőkemény meló, a magas fluktuáció és betegállomány ráta miatt egy ember sokszor két-három helyett dolgozik és ez vezetőkre hatványozottan igaz. Sokszor előfordul hogy egy műszakban több a vezető mint a dolgozó ami brutális túlórázást jelent a gyakorlatban. A képzés az egyik leggyengébb pont a cégnél, egyszerűen nincs rá elég idő mint ahogy sokminden másra sem.Csapatépítés helyett csak a teljesítmény számít, sokszor dobálják a dolgozókat egyik boltból a másikba kisegíteni amikor már a szimpla napi üzemeltetés is veszélybe kerül. Sokszor az elképesztő tempó és feladathegy miatt sokan feladják idő előtt vagy mert nem bírják fizikailag vagy mert a sok túlóra miatt már nem marad idejük élni. A vezetői feladatok önmagukban egyáltalán nem nehéz dolgok, könnyen megtanulhatók és a végtelenségig leegyszerűsítettek, ami hihetetlenül nehézzé teszi az az hogy mindent a lehető leggyorsabban és hiba nélkül kell végrehajtani ilyen körülmények között. Aki kreatív annak nem ajánlanám, itt minden központilag meghatározott és eldöntött, nagyon kicsi a bolt mozgástere, a lényeg hogy minden határidőre végre legyen hajtva bármi áron sokszor elképesztő helyzeteket magával hozva. A felsővezetést csak a számok izgatják, segítség helyett csak stresszelik a már amúgy is túlterhelt bolti csapatokat. A fizetés vezetőként jó, a boltvezetők még céges bmv-t is kapnak de ez nem kompenzálja a rossz munkakörülményeket. Csak erős fizikumú és idegzetűeknek ajánlom ezt a fajta munkát.

1.0Munka/magánélet egyensúlya
5.0Bérezés/juttatások
2.0Munkahelyi biztonság/Előrelépés
2.0Vezetőség
2.0Céges kultúra

Azonos munkakör

Előre gyártott munkafolyamatok felelőtlenül összeverbuvált vezetőségi tagokkal, a haszon mindenek felett

2020. április 20-án a cég "TERÜLETI ÉRTÉKESÍTÉSI VEZETŐ" pozícióba (5-7 áruház egyidejű felügyelete, vezetése, tervezés, munkaerőgazdálkodás...) a következő ajánlatot adta: jelenleg ebben a munkakörben elérHETŐ legmagasabb havi bruttó járandóság 1.032.856 Ft sikeres betanulást követően céges autó korlátlan magyarországi használattal
Azonos munkakör

Jól megfizetett hajcsár

LIDL vezetőként az a kötelességed, hogy minden nap jobb eredményeket hozz és több pénzt teremts/takaríts meg a vállalatnak, nem az, hogy vásárlók ill. munkavállalók érdek-képviselete légy. Elsőre nem így látszik, de hidd el ez van. Az értékesítés nagyrészt "daráló", viszont a központi munka kevésbé megterhelő fizikailag, annál inkább lelkileg. A felső vezetés elég arrogáns és olykor pszichopata jelleme átitatja a hangulatot. Sajnos a behódolás elvárt és aki nem áll be a sorba, azt kicsinálják. A bolti munkáról annyit, hogy elég csak azt elképzelni, hogy ezek a boltok naponta egy kamionnyi árut simán kézzel kipakolnak, naponta többször igazítják a polcon majd kasszán ismételten kezelik, raktárban átpakolják, takarítanak és persze mosolyognak a vevőre, merthogy "büszkék", hogy LIDL dolgozó végzi a legtöbb munkát és teremti ezzel a legtöbb pénzt ebben a szektorban a gazdinak . Szóval a boltokban a konditermi bérlet adott a munkaszerződéssel :) Azt megtanultam, hogy mindent csakis a pénz és főleg annak elvesztésének a félelme mozgat. Tehát, aki az átlagnál több pénzt akar keresni, az választhatja magának ezt a céget, de arra készüljön fel, hogy valószínűleg lesznek igazságtalanságok és kell gyomor bizonyos vezetők ill. a bizalomhiányos környezet elviseléséhez. Még valami: Ne dőlj be elsőre a médiumokban látott sok százalékos béremelési számoknak. Nem mindenkire érvényesek és nem önszántukból adják. Rákényszeríti őket a piac.

Pro érvek

átlagon felüli bér

Kontra érvek

jóval átlagon felüli megterhelés
Azonos hely

Stresszes, rossz légkör

Eddigi legrosszabb munkahely, nem ajánlanám senkinek, nincs rendes betanulás, nulla segítőkészség, felszínes emberek.1 évig dolgoztam ott, ( sajnálom ezt az egy évemet) nekem személy szerint a munka feladatokkal nem volt próblémám, hanem a megfelelési kényszer, a megfigyelés akku nem volt nekik szinpatikus azt megfigyletették a biztonsági őrrel, ráfogva nem túl valós dolgokat, matricázás az ős 15 éve ott dolgozoknál, de még az állandó termékeket is, de csak akkor ha nincs ott a boltvezető, így ki se kerül a leértékelt termék a vásárlótérbe. Linkeskedés, a másik bemoszerolása a bvnél.Kamu baráti kapcsolatok bármikor hátba szúrják a másikat. Aki gyengébb az csak kasszába jó, aki meg jó munkaerő azt hajtják mint a lovakat és ezt a kifejezést még használják is 😅. Bérezés rossz a keret idő miatt. Magánélet hagyjuk is, volt olyan hét hogy 9 szer változtatta meg az adott heti beosztást. 12 óráztatás, vagy 9 - 11 nap egy huzamban, utána meg nem jössz csak 3 napot mert annyi plusz órád van, és a cég nem akar kifizetni. Nem ajánlanám senkinek! Én felmondtam, fel ajánlották hogy legyek 6 órás dehogyis gondoltam magamban, 3-4 napot benyomott volna 12 órás műszakra.

Pro érvek

Pontos fizetés

Kontra érvek

Nincs magánélet

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Lidl? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.Kérdésem van

3.2

8,432 értékelés alapján