Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

KPMG-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Human Resources Specialist

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 6 739 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Writing job advertisements and posting open positions Interviewing job applicants; reviewing application/resume; evaluating applicant skills and making recommendations regarding applicant's qualifications Developing and maintaining relationship with employment agencies, universities and other recruitment sources Providing advice, assistance and follow-up on company policies, procedures, and documentation Developing and maintaining of human resource data bases, computer software systems, and manual filing systems Organising Induction Days for new employees Organising and take part at Assessment Centers Arranging work permit and residence permit for expatriates
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
  1. Human Resources Specialist