Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Sales Associate állásra itt: Clarksville, TN

Munkakör megnevezése
Sales Associate4 értékelés
Munkavégzés helye
Clarksville, TN4 értékelés
4 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 815 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Productive place to work with a comfortable work setting.
Comfortable work setting with others. Learning customer service with management and peers who made me feel welcome when I first started. The hardest part was having to stand for long periods of time throughout the shift but overall wasn't too bad as long as you invest in some comfortable work appropriate shoes. The employee discount and knowing when the coupons and sales were going on was a nice bonus.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Its a fun place
Its a good place to work at. Everyone is friendly and very helpful when you need help or have questions. And there is always something to do in there so you are never bored.
2,0
Vezetőség
pay
I transferred from New Orleans and they was not willing to pay me what I was making in new Orleans I feel the pay could be better specially when you have a family to provide for min. wage is not a good pay for someone who is 30 + with 3 kids
Pro érvek
I loved my job in New orleans
Kontra érvek
the pay
3,0
Vezetőség
friendly company
friendly company that has competive salary and good benefits for part time associates
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 815 értékelés alapján
5
7 118
4
6 551
3
5 583
2
1 903
1
1 660
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra