Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Retail Sales Associate állásra itt: West Des Moines, IA

Munkakör megnevezése
Retail Sales Associate3 értékelés
Munkavégzés helye
West Des Moines, IA3 értékelés
Értékelések kategória szerint
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 224 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I enjoyed my time working there, employees were friendly and you get to interact with many people everyday. Which can also be hectic during busy seasons. Overall a great place to work.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
customer service and organization is big,
working with cash , counting register ,can be a handful if store is busy , just calm-fully do your job and help others.
1,0
Vezetőség
A generic retail department store with a policy of not keep a full staff on hand. While some managers were wonderful most were less than so. Little to no cross trail and too large an emphasis on credit cards over customer service.
Pro érvek
Employee discount
Kontra érvek
Management, staffing, hours, environment
Korábbi munkáltató értékelése