Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Merchandising Associate állásra itt: Tacoma, WA

Munkakör megnevezése
Merchandising Associate2 értékelés
Munkavégzés helye
Tacoma, WA2 értékelés
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 815 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Fun environment and really nice employees
A typical day is a 4-5 hour shift sometimes open t close depending on the day. Interacting with the customers to make there experience better and cleaning up and organizing th store to make it look nice.
Hasznos volt ez az értékelés?
2,0
Vezetőség
Ridiculous expectation and not enough staff
I would open the department alone for about 2 hours. I was in the mens department one the second floor of a store. I would have to meansure men for shirts and suits, assist them in advice and sizes for the product, clear fitting rooms, do go back, answer the phone, solicit credit cards and rewards program, check out customers and recover merchandise. There was 2 of us in the am and 2 in pm. Management just pushed credit card apps. Most employees were too slow and lazy with work.I enjoyed the hard workers because we would swarm and get things done in a timely manner or make sure a little of everything was done. I wanted to do more but the job wouldn't allow me to do better. I had too much to do with not enough resource.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 815 értékelés alapján
5
7 118
4
6 551
3
5 583
2
1 903
1
1 660
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra