Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Hair Stylist állásra itt: Tacoma, WA

Munkakör megnevezése
Hair Stylist2 értékelés
Munkavégzés helye
Tacoma, WA2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 161 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
My job there had reliable hours. It was a pleasant working environment and I enjoyed the company of my coworkers,
Hasznos volt ez az értékelés?
1,0
Vezetőség
Do not work here if you do not have a clientele and do not mind NOT getting paid what you are worth. The things that I was promised at my interview were just said to get me in the door. The turnover rate is high in this salon due to the cons below. Keep track of all of your clients so that you can take them with you when you leave if you do decide to work at this salon.
Pro érvek
Free Classes, Opportunity to meet other talented stylist
Kontra érvek
Poor Management, Unprofessionalism, Short notice meetings, Hard to make productivity, Broken promises, Manipulative behavior From Management towards stylist, Unskilled Receptionist, Shortage of supplies, Poor Inventory skills by management
Korábbi munkáltató értékelése