Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Hair Stylist állásra itt: Roseville, CA

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 350 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Even though there are quite a few of stylists at the salon, everyone considers each other as part of the team. We work as a team and help each other out when needed. The front desk operates amazingly and appointments are given fairly. The hardest part i would say is being aggressive in retail. There is additional education if desired. Management always tries to have contests which changes things up. The people i work with are great and everyone gets along. You really feel like a team.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
Finding it harder to stay busy , Lack of team work there is a great deal of unprofessionalism, trying to make customers understand rebook becomes harder, trying to maintain clean environment having to figure out why things don't flow well in salon, management says the care and are willing to help I feel so much for that and back to free fall ! do as we please attitude,
Pro érvek
benefits if they apply
Kontra érvek
finding it harder to find any
Korábbi munkáltató értékelése