Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Hair Stylist állásra itt: Madison, WI

Munkakör megnevezése
Hair Stylist1 értékelés
Munkavégzés helye
Madison, WI1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 142 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I enjoyed the work that I did but because of extensive training and experience at other upscale salons it made it difficult for me to be in an associate position when I had enough training and had taken enough Psychology classes to be in a leadership position.

The hardest part of the job was serving the public and being at the lowest rung of the totem pole due to just starting out in that salon after many years of experience in the business.

I enjoyed the time spent serving my regular clients and attending education workshops.
Pro érvek
Discounts in the store, lower stress than the upscale salons, the majority of my co-workers were friendly and easy to be around.
Kontra érvek
had to pay for hair show trips, co-workers not wanting to share their education with new hires, slow business, health insurance wasn't user friendly and didn't cover much, hours being cut, stealing of other people's clients
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése