Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Hair Stylist állásra itt: Greenville, SC

Munkakör megnevezése
Hair Stylist2 értékelés
Munkavégzés helye
Greenville, SC2 értékelés
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 798 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Decent place to be employed
It has poor management skills for the salon. It could use a new manager due to the poor skills of the one that it has now. The salon manager in the beginning states that they have no favorites, but indeed they do. Will tell you great job one week, then cut your hours the next week. Co-workers are like any where else, some are good and some are bad. The hardest part of the job is that the salon is tucked back in a corner of the store and it makes it difficult to find new clientele without the salon being visible. I think the most enjoyable part of the job is having a chance to give somebody a haircut/new style for my clients.
Pro érvek
Free lunches time to time. Good coupon deals
Kontra érvek
Awful healthcare, sometimes bad customer service/satisfaction
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
The best are my clients that I’ve been able to build..to be in such a positive environment
Jcp is one of the best companies I’ve worked for as a master stylist..I have two jobs because I’m single and love people..As a company we are family..The company has great benefits overall..Management and the stylist time helps one another to grow and achieve..
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 798 értékelés alapján
5
7 114
4
6 547
3
5 578
2
1 901
1
1 658
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra