JCPenney
3,7 az 5 csillagból.
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Fine Jewelry Sales Associate állásra itt: Lees Summit, MO

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 737 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I loved my job until the new CEO came in, that's when everything changed and the customers were not happy. They took our sales commission away, which was like having another pay check and did not compensate for it.I loved working with my co-workers and customers. I enjoyed my work there in fine jewelry because one of my hobbies is "Gemstone Collecting" and I am very familiar with all the gemstones and the quality of diamonds.
Pro érvek
store discount percentage
Kontra érvek
short staffing. unable to take lunch breaks or any other breaks too much of the time.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
Excellent employment. Management with positive attitudes and professionalism. Working with customer service issues to make sure customers needs in retail are accomplished is the best at JC Penney's!
Pro érvek
Breaks, Advancements, Diversity
None
Korábbi munkáltató értékelése