Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Customer Service Representative állásra itt: Spartanburg, SC

Munkakör megnevezése
Customer Service Representative2 értékelés
Munkavégzés helye
Spartanburg, SC2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 235 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I counted money. cashier, customer service.,, retail . I customer service, Willing to straighten clothes. Willing to do exact what the manager asked to do extra work. Helping customer finding they what they wanted..
Pro érvek
Helping customers and counted money
Kontra érvek
customer service, helping customer find what they are looking for. Helped customer find match to outfits
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Typical day at work would be to accurately ring up customer items and quickly bagging the items while making a great impression on the customer. I learned how to work do Merchandising/Floorsets and work the cash register. The management was very good about working with my school schedule. My co-workers were very nice and made coming to work enjoyable. The hardest part of the job was the long commute there since I was from a small town below Spartanburg, but overall there weren't any hard parts. The most enjoyable was that my co-workers and I became like family.
Pro érvek
Calm, enjoyable atmosphere
Long drive, short breaks
Korábbi munkáltató értékelése