Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Customer Service Representative állásra itt: Philadelphia, PA

Munkakör megnevezése
Customer Service Representative3 értékelés
Munkavégzés helye
Philadelphia, PA3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 801 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Exciting place to work.
Jcpenney's was a good company to work for very fast pace during holidays but slower pace in between . I love working with the public meeting new people and offering my expertise on catalog sales . I enjoyed making people happy by the time they leave my desk after placing catalog orders and applying for a credit card and being approved the best part of my day. Management for the most part attended to our needs as store associates their really was no hardest part of the job as long as you apply yourself anything was possible.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Exciting, and Beneficial Place to work at
This job taught me how to deal directly with customers, and point of sale system. I met many new friends, and enjoyed the fast pace environment!
5,0
Vezetőség
I like interaction with the customers
When I went to work my customers always came first. My rewgular customers know that I alway go that extra mile for them, so when a new cust. comes in the store they are so suprised that some one would do that for them also.
Pro érvek
talking to my co-workers at lunch time
Kontra érvek
i have no cons!
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 801 értékelés alapján
5
7 116
4
6 548
3
5 578
2
1 901
1
1 658
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra