Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Customer Service Representative állásra itt: Lubbock, TX

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 350 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Had certain duties to do weekly, self suffiecient in after trained but was able to review on the duties given. Management was helpful and would recomment associates for new job titles, deadlines were met by many associates involved in process of duties, great team work. Company met their mission.
Pro érvek
PAY, TRAINING, BENEFITS
Kontra érvek
STORE HOLIDAY HOURS
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
A typical day at work was very simple, I would just go in and help customers that needed assistance and check people out and asked if they wanted to sign up for a JCPenny card. I learned how to fold clothes and handle different kinds of customers. The management was good and was willing to work around your schedule if needed. My co-workers were nice and were willing to trade me shifts when needed. The hardest part of the job was when it got super busy and you got stuck at the register by yourself. The most enjoyable part of the job was getting to meet new people and help them find something that they needed.
Pro érvek
Easy working enviroment
short breaks
Korábbi munkáltató értékelése