Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Customer Service Representative állásra itt: Hot Springs, AR

Munkakör megnevezése
Customer Service Representative2 értékelés
Munkavégzés helye
Hot Springs, AR2 értékelés
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 794 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Tiring
You definitely work which is of course what you are getting paid to do. The worst part is down time when you've cleaned and tidied the floor so you have to mess it up just to redo it.
Hasznos volt ez az értékelés?
2,0
Vezetőség
Productive place and working to make things a much better place to be employed
A typical day at work for me is usually a good but more of a challenging day. Really everyday is a new challenge but an opportunity to meet great new people, who were potential customers but more like friends. I learned really how to network by meeting new people and provided the opportunity move around and get to know people much better by doing this. By me doing this, I got the opportunity to be apart of management which allow me to network much more and interact with more people and associates. The workplace have more good associates and employees by being a leader and on how to communicate and show good character. The hardest part is loving what you do but not receive the wage one or I deserve. The most enjoyable part of my job is the interaction with potential and/or loyal customers and associates.
Pro érvek
meeting new people and the interaction
Kontra érvek
wages, hours, and opportuntities
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 794 értékelés alapján
5
7 113
4
6 545
3
5 578
2
1 901
1
1 657
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra