Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Cashier állásra itt: Burton, MI

Munkakör megnevezése
Cashier2 értékelés
Munkavégzés helye
Burton, MI2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 920 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
A typical day started with you ringing out customers and putting back merchandise they returned. I learned how to deal with difficult people in a better way. The management was very good at solving the customer's problems in a timely manner. Most of my co-workers were rude or mean. No one really liked anyone who worked their. The hardest part of my job was the days I had to work the register alone when it was busy. The most enjoyable part was getting to meet all the new people everyday.
Pro érvek
Lots of hours
Kontra érvek
Short breaks, return process
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
Working here I attended to the customers needs for most of the day as well as cashier and inventory. I learned to be excellent at customer first service. The management was very involved with the staff. The co workers were very helpful in many aspects. The job itself wasn't hard at all, and the most enjoyable part is getting to know the shoppers and what they like.
Pro érvek
holding down the floor in my section
short hours
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 920 értékelés alapján
5
7 145
4
6 575
3
5 605
2
1 923
1
1 672
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra