JCPenney
3,7 az 5 csillagból.
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Cashier/Sales állásra itt: Papillion, NE

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 648 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
When business was slow (all the time) work could get done fast but instead of sending people home early, they give hours of pointless busy work. Management was very strict, the best employees are treated the same as the worst. UNDERSTAND you will be scheduled every week for every hour you put on your availability. Felt like the teenage equivalent of a dull office job. Oh and while you work your 4-8 hour shift 30 mins of pop songs(or pop holiday songs) will be played on a loop.Their targeted customers are middle age and older women so the environment is suited to best please them, I should have realized that me being a teenage male, wouldn't enjoy spending long periods of time at a place like this. If you apply for only sales associate or only cashier they just make you do both.
Pro érvek
flexible hours except on holidays
Kontra érvek
dying inside
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
My time at JCPenney was eventful and our managers struggled with organization, communication, and scheduling their workers. Our discounts were great and I felt like 90% of the workers there worked there only for the discount.
Pro érvek
25% discount
Short breaks, moral issues, scheduling always changed, and management communication
Korábbi munkáltató értékelése