Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Cashier/Sales állásra itt: Newark, CA

Munkakör megnevezése
Cashier/Sales2 értékelés
Munkavégzés helye
Newark, CA2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 248 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
it was an okay job. lots of refolding clothes. Cleaning dressing rooms. Hanging clothes. Putting away go backs. The Holidays are kind of fun. Lot of different customers lots of sales. more or less hours.
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
I enjoyed working at this store. The employees were friendly and helpful. I enjoyed assisting customers with their everyday needs, but after a month or two, I decided that I didn't want to work in retail for the rest of my life and that it would be best if I were to further my education. This is the reason I went back to school.
Pro érvek
fun employees, good hours, nice management team
Kontra érvek
didn't want to be in retail for the rest of my life, pay wasn't great
Korábbi munkáltató értékelése